Cena

local_offer Od 168 €
event_available

24. 5. 2019 / 3 dni

people
restaurant

Bez stravy

hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time3 dni
 • event_available termín 24. 5. 2019
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 962001

descriptionDetaily zájazdu

Perex:
Renesančné zámky Artstetten, Rosenburg a Greillenstein nás prenesú do romantiky starých čias, ďalej navštívime mohutný vodný gotický hrad Heidenreichstein s originálnym zariadením, kláštor Zwettl a stredoveký hrad Rappottenstein s gigantickým opevnením, na záver prehliadka pútnického miesta Maria Taferl.


Úvod:
3-dňový autokarový zájazd.


Ubytovanie:
2x v hoteli/penzióne 2*/3*.

Stravovanie:
2x raňajky

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.

Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 08:00 hod.), príchod do malebného mestečka Krems, krátka prehliadka historického centra, možnosť občerstvenia. V popoludňajších hodinách navštívime renesančný zámok Rosenburg. Zámok tróni na 100 m vysokej skale nad riekou Kampa a so svojím stredovekým hradným jadrom, skvostnými renesančnými arkádami, 13-timi vežami a impozantým turnajovým nádvorím patrí k najzaujímavejším zámockým objektom Dolného Rakúska. Pokračujeme na zámok Greillenstein, ktorý je zaujímavý nielen svojou architektúrou, ale aj ojedinelým vnútorným vybavením. K najhodnotnejším patrí úplne zachované zariadenie knižnice zo 16. stor., kaplnka, obrazy zo 17. až 19. stor. a mnohé ďalšie. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera. 

2. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku renesančného zámku Weitra, vybudovaného na základoch stredovekého hradu. Zo zámku Weitra sa vyberieme do starobylého mestečka Heidenreichstein, kde stojí mohutný, nedobytný vodný hrad z 12. storočia, ktorý už viac ako 800 rokov úspešne vzdoruje všetkým nepriateľom. Je to jeden z najkrajších gotických hradov s originálnym zariadením. Ohromná stavba má 4 krídla, tri nárožné veže a múry hrubé až 4 metre. Prehliadka trojposchodového obytného krídla s točitým schodišťom a arkádami odhalí pozoruhodné vybavenie interiéru, okrem iného gotický nábytok, portréty a predmety dennej a osobnej potreby. Poludňajšiu prestávku si urobíme v mestečku Zwettl a na záver navštívime neďaleký kláštor Zwettl, ktorý patrí k najvýznamnejším a najlepšie zachovaným kláštorom v  Rakúsku. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách odchod na prehliadku stredovekého hradu Rappottenstein s gigantickým opevnením. Trojposchodové arkádové chodby so sgraffitovou dekoráciou, fresky a prepychový interiér vytvárajú taliansku atmosféru. Ďalej navštívime pútnické miesto Maria Taferl. V závere nášho zájazdu navštívime  renesančný zámok Artstetten, pôvodne stredoveký hrad, ktorého majitelia si dali záležať na očarujúcej architektúre aj na vnútornom vybavení. Vďaka nim môžeme teraz obdivovať krásny nábytok, luxusné kúpeľne, zariadené detské izby či obrazy. Po prehliadke návrat na Slovensko s príchodom vo večerných hodinách.Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 45 EUR, za 2 večere 33 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

mapMapa