phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Himaláje – trek okolo Annapurny 2018

Nepál

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Neopakovateľné, majestátne, z rôznych uhlov pohľadu a nadmorských výšok, nádherné a hlavne bezpečné! S expertom na veľhory úplne jedinečné a vhodné aj pre horalov začiatočníkov!


Popis zájazdu:

Himaláje oddávna priťahujú milovníkov hôr a trek okolo ANNAPURIEN je úplná špecialita! V KATHMANDU si pozrieme chrámy a pamiatky UNESCO, v POKHARE múzeum horolezectva. Z oblasti subtropického lesa postupne stúpame, aklimatizujeme sa na nadmorskú výšku, až do sedla THORUNG LA 5 416 m n. m. Kocháme sa neopísateľne nádhernou scenériou, kamennými horskými dedinkami, spoznávame originálny život domácich. Viaceré 8-tisícovky máme ako na dlani! Na protiľahlom svahu Annapurny II. spadla lavína. Dozviete sa o tom viac. Aj o horolezeckých expedíciách. Povieme si o prírode, faune, flóre, hinduizme aj tibetskom budhizme. Staroveké obchodné cesty Nepál – Tibet. S Ferkom Mrázikom sa nemusíte báť ani fakultatívnej odbočky a výstupu na jedno z najvyššie položených jazier sveta (takmer 5000 m n. m.) – TILICHO LAKE.

Ferko Mrázik je rodený Tatranec. Aktívne sa venuje horolezectvu, skialpinizmu, lyžovaniu, behaniu, slackline, východným a indiánskym filozofiám, ochrane životného prostredia. Je podpredsedom Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru. Okrem  záchranárskych odborných spôsobilostí patrí k jeho záujmom lavínová problematika. Od roku 2010 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA. V roku 2006 spolupracoval na projekte ASSIST: Alpine Safety, Security and Informational Services and Technologies, bol konzultantom tvorby neurónových sietí pre systémy na podporu rozhodovania v oblasti určovania stability snehovej pokrývky. Miluje svoju manželku, dvoch malých synov a bezpečný pobyt v horách aj veľhorách. Najkrajšie výhľady na Himaláje, cesta podobná ceste stredovekých pútnikov, nepálske a tibetské tradície, nádherné 8-tisícovky a vaša bezpečnosť pod dohľadom slovenského experta UIMLA Ferka Mrázika.

 

Program zájazdu:

 
1. – 2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KATHMANDU. Ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli a spoznávanie tohto výnimočného mesta. Námestie DURBAR a svätyňa KUMAR DEVI, hinduistický chrám PAŠUPATINATH, budhistická stúpa BOUDHANATH, symbol mieru a pokoja, ako aj spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET.


3. deň:

Príprava na trek, Cesta džípom do dedinky, kde sa vo výške 800 m n. m. začína naša turistická trasa. Podporíme miestnu komunitu nosičov a šerpov, ktorí nám pomôžu s batohmi. Terasovité ryžové políčka a banánovníky. Večer sa ubytujeme v jednoduchom „Guesthouse“, kde si pochutíme na tradičnej večeri.


4. – 5. deň:

Pokračujeme v trase, ktorá je naplánovaná tak, aby sme sa nenaháňali, ale naplno si užili výhľady na nádherný horský masív Himalájí. S naľahko zbaleným batohom kráčame a kocháme sa výhľadmi. Zelené polia sa menia na kamenisté horské pláne. Každý svojou „troškou do mlyna“ prispeje a zúčastní sa rituálu roztočenia tibetských modlitebných mlynčekov s mantrami mieru a lásky. Čakajú nás neopakovateľné výhľady na himalájske 8-tisícovky, vrcholy Annapurien aj Manaslu.


6. – 8. deň:

Najlepšie miesto na aklimatizáciu je MANANG. Úzke kamenné uličky, kone, film a horská prednáška. Výlet do dedinky Braga, návšteva budhistickej Gompy, jaskyňa budhistického lámu. Odborné meranie našej aklimatizácie v zdravotnom stredisku.


9. – 10. deň:

Fakultatívny výstup k jazeru TILICHO LAKE vo výške 4919 m n. m., v srdci prírodnej rezervácie Annapurna. Drsný ráz krajiny, vietor, pasúce sa jaky, výhľad na ľadovce a farebné tibetské vlajočky.


11. – 14. deň:

Dýchame zhlboka, kráčame rozvážne, obliekame si windstoperky a mikiny. Oceníte horúce knedličky momo plnené jačím syrom aj slaný tibetský čaj. Shree Kahrk, Thorong Pedi, prechod najvyššieho miesta nášho treku, sedlo THORUNG LA, 5416 m n. m.


15. – 16. deň:

Zostup do pútnického mestečka MUKTINATH. Prejdeme cez KAKHBENI a koryto rieky KHALI GANDHAKI, kde je veľká šanca nájsť vzácne fosílie. Dolný MUSTANG je očarujúci, rovnako ako výhľady na 8-tisícovku DAULAGHIRI. Mestečko JOMSOM vo výške 2700 m n. m. je pre nás návratom do civilizácie. V mestečku TATOPANI si dáme horúci kúpeľ a odmenou po treku bude masáž v hoteli pri jazere v meste POKHARA.


17. – 18. deň:

Presun do KATHMANDU a odlet domov do Európy.


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, profesionálneho slovenského horského sprievodcu UIMLA a sprievodcu CK Ferka Mrázika, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami v 3*hoteli v Kathamandu a Pokhare, jednoduché Guest house na trase treku, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, džípmi, kvalitný program, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Povinné príplatky, víza, bakšišné, nosičov, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety.

Trasa zájazdu:

Káthmandu – Manang – Thorung La – Kakhbeni – Tatopani – Pkhara – Káthmandu


Zdroj: web CK 20.3.2018