phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Gruzínsko a Arménsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Názor CK:
Odlet z Viedne alebo Prahy ! Aj tento rok dominuje táto ponuka za poznaním krajín južného Kaukazu. Počas zájazdu uvidíte miesta : TBILISI - MCCHETA - UPLISTSIKHE - GUDAURI - MT.KAZBEK - CHRÁM GERGETI - KLÁŠTOR HAGPAT - JAZERO SEVAN - JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS - KLÁŠTOR KHOR VIRAP - HORA ARARAT - KLÁŠTOR NORAVANK - CHRÁM GARNI - KLÁŠTOR GEGHARD

Rámcový program zájazdu:
1. deň: Odlet z Prahy a Viedne do Tbilisi. Večer prílet do Tbilisi, transfer do hotela a ubytovanie. (predpokladaný odlet Praha 5:05 , Viedeň 5:30).


2. deň: V noci prílet do Tbilisi, transfer do hotela a ubytovanie. Po neskorých raňajkách prehliadka hlavného mesta Gruzínska. Prechádzka historickou časťou mesta. Výjazd lanovkou na pevnosť Narikala. Večer návrat do hotela.


3. deň: Po raňajkách odchod do starovekého hlavného mesta a centra náboženstva Gruzínska Mccheta, kde navštívime pamiatky pod ochranou Unesco. Pokračujeme do Uplistsikhe, jedného z prvých gruzínskych miest vytesaných do skál k návšteve jaskynného mesta. Potom prejazd do oblasti Veľkého Kaukazu, cestou zastávka pri pevnosti Ananuri a ubytovanie v hoteli v lyžiarskom rezorte Gudauri. Večera.


4. deň: Dopoludnia výjazd do osady Stepantsminda. V terénnych autách výjazd po zalesnených svahoch k chrámu Gergő zo 14. storočia, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na okolité hory. Popoludní odchod späť do Tbilisi. Cestou možnosť návštevy vinárstva s ochutnávkou gruzínskeho vína. Večer ubytovanie v Tbilisi.


5. deň: Po raňajkách odídeme ku gruzínsko-arménskej hranici a návšteva prvej pamiatky Unesco na území Arménska, kláštora Hagpat. Pokračujeme do hôr k vysokohorskému jazeru Sevan, kde sa nachádza aj arménska riviéra. Návšteva tunajšieho kláštora. K večeru príchod do hotela v Jerevane, ubytovanie.


6. deň: Dopoludnia prehliadka Jerevanu, hlavného mesta Arménska. Potom sa vydáme na výlet do bývalého hlavného mesta a centra arménskej cirkvi Echmiadzinu. Návšteva katedrály zo 4. stor., v ktorej bolo ako v prvej krajine na svete oficiálne prijaté kresťanstvo za štátne náboženstvo. Na spiatočnej ceste prehliadka ruín Zvartnots. Večer návrat do hotela.


7. deň: Po raňajkách odchod ku kláštoru Khor Virap s najromantickejšou polohou zo všetkých arménskych kláštorov s krásnym výhľadom na údolie Ararat a biblickú horu Ararat. Odtiaľ budeme pokračovať do vinárskej oblasti Areni. Popoludní návšteva kláštorného komplexu Noravank. Večer návrat do hotela.


8. deň: Dopoludnia návšteva helenistického chrámu Garni. Ďalej návšteva kláštora Geghard, ktorý je asi najkrajším arménskym kláštorom. Dodnes sa tu vykonávajú krsty. Drevený kostol s pristavanou vstupnou halou je najstaršou časťou kláštora. Tento kláštor je tiež zapísaný na zoznam pamiatok UNESCO. Obed v Garni s možnosťou sledovať pečenie arménskeho chleba. Popoludní návrat do Jerevanu a fakultatívne návšteva výrobne arménskej brandy s ochutnávkou. Večer návrat do hotela.


9. deň: Skoro ráno transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Prahy alebo Viedne. (Predpokladaný prílet Praha 10:35, Viedeň 10:30).

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu Praha/Viedeň - Tbilisi , leteckú dopravu Jerevan - Praha/ Viedeň, letiskové taxy a poplatky , dopravu autokarom po Gruzínsku a Arménsku podľa programu ,výlety uvedené v programe, výjazd autami k chrámu Gergeti, 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 7 x raňajky , 1 x obed, 1 x večera, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko tam a späť si klient hradí sám individuálne, príplatok za jednolôžkovú izbu 240,-€/osoba,5 x večera v hoteli 100,-€/osoba, návšteva výrobne brandy 12,-€/osoba (platí sa na mieste ), komplexné cestovné poistenie. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 40 €.

Recenzie klientov:
Po počátečných komplikacích s odletem, nakonec zajezd dopadl perfekne. Skvelé ubytování, taky strava na úrovni ...proste všechno jak má být .... dekujeme Milena a Láďa Polákovi - Kladno