Gastronómia a pamiatky severného Talianska

Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ).Popoludní príjazd do Soave, centra rovnomennej vinárskej oblasti, historického mestečka s hradom a zachovaným opevnením. Prechádzka po mestečku, možnosť nákupu vína, posedenie vo vinárni, prípadne večere. Ubytovanie v hoteli.

2. deň:
Po raňajkách odchod do oblasti Modeny. Exkurzia v starej rodinnej manufaktúre vyrábajúcej pravý balzamicko ocot - ochutnávka najmenej dvoch druhov . Potom návšteva Sabbioneta, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vojvodský palác, unikátne renesančné Scamozziho divadlo. Krátka zastávka v Colorno, zámok Marie-Luisy, vdovy po Napoleonovi (exteriér). Popoludní prehliadka historického centra Modeny, jednej z najcennejších románskych katedrál v Taliansku (UNESCO). Voľný čas na večeru, nákupy, prípadne návštevu múzea automobilky Ferrari .

3. deň:
Po raňajkách cesta do Langhirano, degustácia parmskej šunky. Popoludní prehliadka starobylej Cremony, stredoveká ovocná zmes Mostarda di Cremona a nugát Torroni. Voľno k návšteve historických cukrární.

4. deň:
Po raňajkách exkurzia v jedinej syrárni, ktorá vyrába pravý parmezán z mlieka vzácnych červených kráv , ochutnávka.. Prehliadka Parmy: Palazzo della Pilotta, Chrám Stećci, Vojvodský park, rodný dom Artura Toscaniniho, v prípade záujmu prehliadka interiérov klasicistického Kráľovského divadla. Voľno.

5. deň:
Po raňajkách odchod k pútnickému chrámu Madonna di San Luca. Odchod do Bologni a prehliadka mesta, kde vznikli morcadella, tortellini, tagliatelle, lasagne , uvidíte Hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románsky komplex chrámov zvaný Jeruzalem, najväčší farský kostol na svete, najstaršiu európsku univerzitu, zachované rodové veže, historické Pastificio. Vo voľnom čase možnosť navštíviť Národnú galériu, Mestské múzeum, trhy v uličkách okolo univerzity.

6. deň:
Po raňajkách odchod domov , predpokladaný príchod do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 5 x ubytovanie, 5x raňajky, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
vstupy ,komplexné cestovné poistenie