Zľava 6%

local_offer Od 768 € 722,56 €
event_available

15. 11. 2019 / 8 dní

flight

odlet Bratislava

people
restaurant
hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • alarmFirst minute
 • access_time8 dní
 • event_available termíny od 15. 11. 2019
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 956646

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Kolíska civilizácie, synonymum tajomna, krajina zahalená mystikou a tajomstvami. Obrovské, dych vyrážajúce pyramídy, sfinga, chrámy, to všetko pripomína zašlú slávu faraónov. Životodarný Níl, rozpálená púšť a skvelé pláže červeného mora vytvárajú  dokonalý kontrast, ktorý k Egyptu neodmysliteľne patrí.

Ubytovanie:
5* hotel + 5* loď.
LOĎ A JEJ VYBAVENIE
Plavby po Níle sú realizované na kvalitných 5* lodiach Iberotel Crown Empress, MS Crown Prince, Crown Jewel, Crowne Jubille. Každá z lodí má okolo 80 oknových kajút situovaných na jednotlivých palubách lode. K vybaveniu kajút patrí kúpeľňa, sušič vlasov, SAT TV, trezor, minibar a klimatizácia. Na lodi sa nachádza recepcia, bar na hornej palube, reštaurácia, salón krásy, lounge s pripojením na internet (za poplatok), obchod so suvenírmi a fittnes centrum. Na hornej palube je terasa na slnenie a bazén, ležadlá, slnečníky a osušky sú zdarma. Večer sú organizované rôzne kultúrne šou alebo tanečné zábavy

Stravovanie:
Na lodi plná penzia, v hoteli all inclusive.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravú z Bratislavy. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 3x ubytovanie 5* rezorte v Hurghade s all inclusive programom. Sprievodcu CK. Servisné poplatky 200 EUR, vstupy do pamiatok, výlety, transfery a miestni sprievodcovia počas  plavby 180 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné na lodi 40 USD (platí sa na mieste). Ostatné poplatky: strava a nápoje mimo program, za jednolôžkovú izbu/kajutu 290 EUR a cestovné poistenie.  


Poznámka:
Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program. Plavby sa začínajú v Asuáne alebo v Luxore.

Doprava:
Letecká z Bratislavy.


Program:tv
1. deň:
Odlet z Bratislavy do Egypta. Po prílete do Hurghady sa presunieme do hotela.
2. deň:
Voľný deň, all inclusive služby, pláž, kúpanie.
3. deň:
V skorých ranných hodinách presun do Asuánu. Asuán je akousi pomyselnou „bránou do čiernej Afriky“, a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. Ráno navštívime High Dam a Old Dam. Nalodíme sa na loď a poplavíme sa do Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Plavba do Edfu.
4. deň:
V meste  Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Esna. Návšteva chrámu Chnum.
5. deň:
Po raňajkách sa vydáme objavovať západný breh. Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. V Údolí kráľovien si pozrieme hrobky kráľovien a ich detí a najvýznamnejšiu pamiatku tejto oblasti Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Popoludní navštívime dva nádherné chrámy  na východnom brehu Nílu – Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva – východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.
6. deň:
Dokončenie prehliadok, voľno na nákupy a prechádzky mestom.
7. deň:
Check-out z lode, presun z Luxoru do letoviska Hurghada.
8. deň:
Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

mapMapa