Egypt - plavba po Níle s Káhirou

Egypt

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Plavba po Níle obohatená o návštevu nádherného mesta Káhira. Pozývame Vás pozrieť sa do novootvoreného Egyptského múzea, navštívime spolu pyramídy v Gize a v Sakkare a nasajeme atmosféru pravého Egypta.

Ubytovanie:
 5* hotel v Káhire, prenocovanie vo vlaku, 5* loď, 5* hotel v Hurghade.

Stravovanie:
Plná penzia.

Doprava:
Letecká z Bratislavy.

1. deň:
Odlet z Bratislavy do letoviska Hurghada. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň:
V skorých ranných hodinách nás čaká transfer do hlavného mesta Káhira. Nevynecháme návštevu Egyptského múzea, pozrieme si citadelu Salah El-din a mešitu Mohameda Aliho. Popoludní sa vrhneme do víru veľkého bazára Khan El Khalil.

3. deň:
Celý deň venujeme bohatej egyptskej histórii, pozrieme si pyramídy v Gize s najznámejšou Cheopsovou pyramídou a S? ngu, bez návštevy ktorých sa nezaobíde žiadna návšteva Egypta. Navštívime staré pohrebisko Sakkara, kde sa nachádza najstaršia stojaca pyramída Egypta – Džoserova pyramída. Areál tohto archeologického náleziska je veľmi rozsiahly, a predpokladá sa, že niektoré hrobky ešte len budú objavené. Následne sa presunieme na vlakovú stanicu a pred nami je nočná cesta vlakom do Asuánu.

4. deň:
Po príchode do Asuánu sa nalodíme na plavbu. Asuán je akousi pomyselnou „bránou do čiernej Afriky“, a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. Pozrieme si High Dam, Asuánsky obelisk a chrám Philae. 

5. deň:
Poplavíme sa do mesta Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Luxor.

6. deň:
Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu – Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva – východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti. Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. V Údolí kráľovien si pozrieme hrobky kráľovien a ich detí a najvýznamnejšiu pamiatku tejto oblasti Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Hurghada.

7. deň:
Pobyt v letovisku Hurghada, voľno na kúpanie.

8. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Bratislavy. Miestne transfery. 1x ubytovanie v 5* hoteli v Káhire, 1x prenocovanie vo vlaku, 3x ubytovanie na 5* lodi, 2x ubytovanie v 5* hoteli v Hurghade. Plná penzia. Vstupné vízum. Sprievodca CK. Servisné poplatky 200 EUR. Vstupy do pamiatok, výlety, transfery a miestni sprievodcovia počas plavby 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné na lodi 40 USD (platí sa na mieste). Ostatné doplatky: travu as nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu 350 EUR a cestovné poistenie