Cena

local_offer Od 1 630 €
event_available

29. 7. 2020 / 11 dní

flight

odlet Viedeň

people
restaurant

Raňajky

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time11 dní
 • event_available termíny od 29. 7. 2020
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 1033295

descriptionDetaily zájazdu

Páči sa Vám umenie? Máte radi Agathu Christie a jej detektívky? Túžite pocítiť páľavu Sahary? Chutia Vám exotické jedlá s názvami ako kushari alebo kibda? Chceli by ste sa previesť africkým metrom? Nevadilo by Vám nechať sa budiť o pol piatej ráno zmesou hlasných zvukov trúbenia, kriku a zvolávania na rannú modlitbu? Toto všetko a ešte viac môžete za pár dní zažiť, spoznať, ochutnať, pocítiť a prežiť v krajine s arabským názvom Masr. Že Vám to nič nehovorí? A čo staroveký názov Kemet? Ešte stále nič? Keď sa ale povie Egypt, už si asi každý predstaví niečo typické, napr. pyramídy. Vedeli ste ale, že tých pyramíd je v celom Egypte viac ako sto? Poďte s nami na dlhú a úžasnú cestu popri Níle. Stojí to za to!

1. deň:
Prílet do Káhiry, prvé dúšky egyptskej reality a dopravy, prvý dotyk s egyptskými peniazmi, nákup prvej vody a prvá socializácia s Káhirčanmi. Where are you from? Welcome to Egypt!!!! Vnoríme sa do obrovskej metropoly, ktorá udáva tón arabskému svetu. Vyše 5000 rokov histórie, vôní a chutí. Egyptu sa dostaneme pod kožu.

2. deň:
Odchod k jedinému doposiaľ existujúcemu starovekému divu sveta. Viete koľko pyramíd je v Gize? Tri? Nie, je ich až 9! Vyčerpávajúci výklad, cédrová 4500 ročná solárna bárka, klaustrofobický zážitok z dusných a tmavých chodieb vo vnútri pyramídy. Z očí do očí so Sfingou, kto vydrží jej pohľad? Presun na juh do Sakkáry, prvá pyramída a pohľad na Dášurské a Abúsírske pyramídové pole. Návrat do srdca 20 mil. Káhiry kde pokračujeme v hľadaní Aladinovej lampy. Plavba po majestátnom Níle na vysvietenej lodi. Koľko sa vydrží točiť tancujúci súfijský derviš?

3. deň:
Alexandria je ošúchaná kozmopolitná kráska a úplne iné mesto ako zvyšok Egypta. Cornishe a staroveká knižnica v nórskej hypermodernej budove. Budeme hľadať Alexandrov hrob, povieme si príbeh o škaredej Kleopatre s vynikajúcim PR manažmentom a skončíme v zelených záhradách Montaza.

4. deň:
Staré a zaprášené Egyptské múzeum plné zlata, pokladov a múmií. Kto sa chce osobne zoznámiť s Ramzesom II? Egypt nie je len moslimský, ale pozrieme sa aj na starobylú kresťanskú menšinu v koptskej Káhire. Citadela a križiacky premožiteľ Salah ed Din, pre najotrlejších mesto odpadkov Moqatam a najväčší kostol v Egypte. Od predavača s klepotajúcimi plechovými tanierikmi si dáme veľkú porciu, výdatného, vegetariánskeho, ale hlavne chutného kushari a pokračujeme v ceste na vlakovú stanicu, z ktorej sa prekvapivo čistým a luxusným lôžkovým vlakom presunieme až na úplný juh do Núbie. Večer odchod lôžkovým vlakom do Aswanu.

5. deň:
Ráno nás víta Aswan, jedinečná brána do čiernej Afriky na prvom nílskom katarakte. Teplo, vôňe, „vône“ a hlavne široké úsmevy na tmavých tvárach Núbijcov. Za blankytne modrým Nílom sa na druhej strane črtá žltý piesok Sahary. Preplavíme sa felukou, ktorá pamätá určite ešte Ramzesa II, na druhý breh, kde nasadneme na ťavy a vydáme sa na objavovanie púšte. Blízke ruiny kláštora sv. Simeona pripomínajú, že Egypt nebol a nie je len moslimský, ale aj koptský. Večerný Aswan má zvláštne kúzlo. Teplota trochu klesne (zo 40 na znesiteľnejších 32), rozžiaria sa obchodíky na trhu, miestni posedávajú na uliciach, fajčia shishu a debatujú o všetkom možnom. Večerné čaro Orientu si nenecháme ujsť.

6. deň:
Pokračujeme ešte viac na juh, k sudánskym hraniciam, kde pre nás prvé ranné lúče osvietia monument pýchy, sily a lásky. Abu Simbel. Hlboko v púšti, ale zároveň na brehu obrovskej priehrady. Oba chrámy sú staré 3500 rokov, ale zároveň sú ukážkou modernej techniky, keď ich pred 60 rokmi museli vedci a inžinieri zachrániť pred vodami novej priehrady a premiestnili celú skalnú horu aj s vytesanými chrámami o pár sto metrov vyššie. Najstarší fejk na svete Philae. Pozor na krokodílov!

7. deň:
Cestujeme údolím Nílu! Postupne prejdeme okolo ťavieho trhu, dvojitého chrámu Kom Ombo, sokolieho chrámu v Edfu a nakoniec dorazíme do Luxoru s jeho krásne nasvieteným chrámom. Nechýba Vám pred ním jeden obelisk? Ale áno, dnes je na Place de la Concorde. Stretneme Hercula Poirota v stĺpovej sieni karnackého chrámu? Pečené holuby nám budú padať do úst.

8. deň:
Skoro ráno sa preplavíme na Západný breh do krajiny mŕtvych. Medinah Habu, Údolie kráľov a maličká hrobka bezvýznamného faraóna Tutanchamóna. Máte záujem zaobstarať si zaručene pravú starožitnú alabastrovú nádobku na vonné oleje alebo pravý papyrus? Nech sa páči....ale určite zjednávajte cenu. Poobedňajší presun k Červenému moru.

9. deň:
Celodenný zaslúžený relax pri mori.

10. deň:
Oddych pri Červenom mori.

11. deň:
Ráno presun na letisko a odlet domov. Zvítanie sa s rodinou a priateľmi a zdieľanie krásnych zážitkov. Na konci našej cesty, keď už nastupujeme do lietadla, unavení slnkom a s hlavou preplnenou letopočtami, zážitkami a dojmami sa snažíme sumarizovať, čo všetko sme vlastne videli a zažili, a s potešením zisťujeme, že sme sa zaľúbili. Do Egypta, do jeho púšte, do modrého Nílu, ale hlavne do egyptskej pohostinnosti a úprimného úsmevu Egypťanov, ktorý nás spolu s výkrikmi „Welcome to Egypt, my friend!“ bude v duchu sprevádzať ešte veľmi dlho.

mapMapa