phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Cena

local_offer Od 215 €
event_available

6. 8. 2020 / 4 dni

people
restaurant

Raňajky

hotel

Bez ubytovania

euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0904 881 999

 • access_time4 dni
 • event_available termín 6. 8. 2020
 • directions_busautobusová doprava
 • infoID zájazdu: 1076423

descriptionDetaily zájazdu

1. deň:

Drevený artikulárny evanjelický kostol Leštiny (UNESCO) - pochádza zo 17. st. Interiér kostola zdobí barokový oltár s polychrómovanou drevorezbou zo začiatku 14. storočia, maľba žlto-bielych kvetov na modrom základe na zábradlí, bohato zdobená renesančná kazateľnica a kópia pohrebnej zástavy J. Zmeškala. V kostole bol pokrstený jeden z najväčších slovenských básnikov – Pavol Országh Hviezdoslav. Drevený artikulárny evanjelický kostol v Kežmarku (UNESCO) z roku 1717. Bol postavený bez použitia kovových klincov do podoby rovnoramenného gréckeho kríža v barokovom slohu. Očarujúci Interiér kostola je zdobený drevorezbami a freskami. Najviac v jeho vnútri zaujme mohutný drevený oltár. Kostol patrí medzi najsugestívnejšie kostoly na Slovensku.

2. deň:

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Vzniklo ako prvé vo svete a ešte stále jediné v Európe. Jedľovobukový prales s dvestoročnými jedľami mimoriadnej hodnoty a návšteva národnej prírodnej rezervácie Údava, ktorá nám poskytne príklad pôvodného človekom neovplyvneného lesa.

3. deň:

Prechádzka starobylým mestom Bardejov (UNESCO), ktoré si spomedzi všetkých slovenských miest najlepšie zachovalo svoj stredoveký charakter až podnes. Jednou z dominánt je zaručene gotický kostol sv. Egídia, ktorý má spomedzi gotických kostolov strednej Európy najväčší počet gotických krídlových oltárov (11). Druhý najstarší a najcennejší drevený kostolík na území Slovenska - Hervartov (UNESCO). Je zhotovený z červeného smreka a stavba sa skladá z polygonálnej svätyne, lode, sakristie a podvežia, ktorého úpravou vznikol babinec. Bodružal (UNESCO) - Cerkva sv. Mikuláša, z roku 1658. Trojdielna zrubová stavba s bohato členenou šindľovou strechou s tromi zvyšujúcimi sa vežami. Chrám obklopuje zrubová ohrada so šindľovou strieškou a drevenou vstupnou bráničkou s makovičkou. Ladomirová (UNESCO) - Cerkva archanjela Michala z 18. st. a cintorín s kamennými, drevenými a kovovými krížmi. Pôvodne postavený bez jediného klinca. Vojenské múzeum vo Svidníku je špecializované na dokumentáciu národnooslobodzovacieho hnutia so zameraním na karpatsko- dukliansku operáciu a na širšiu dokumentáciu novšej vojenskej histórie na východnom Slovensku. Alebo Skanzen - Múzeum ukrajinskej kultúry Svidník.

4. deň:

Kostol a Kláštor Hronský Beňadik – „Perla Pohronia“. Veriaci putujú do Hronského Beňadiku, aby našli pokoj, uzdravenie a silu aj vďaka Relikvii Kristovej Krvi. Relikviou je kúsok z Veronikinej šatky s kvapkami Kristovej Krvi, ktorú daroval pápež Pavol II. kráľovi Matejovi Korvínovi a ten za dôstojné miesto uloženia relikvie uznal Hronský Beňadik.

CENA ZAHŔŇA:

Autokarovú dopravu z BA,

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Vstupy podľa programu cca 30 €,

pobytovú daň v hoteli,

komplexné cestovné poistenie

OSTATNÉ DOPLATKY:

Za 1/1 izbu 49 €

Sprievodca: Andrej Popovič enviromentalista

mapMapa