phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Dobytie južného pólu

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

 Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

2. deň PRÍLET DO PUNTA ARENAS
Prílet do Punta Arenas 3 dni pred plánovaným odletom na Antarktídu. Noc v Punta Arenas.

3. a 4. deň PUNTA ARENAS
Príprava na odlet, prednáška o základných aspektoch výprav do Antarktídy, inštruktáž, kontrola vybavenia, balenie na odlet. 2 noci v Punta Arenas.

5. - 11. deň PROGRAM NA ANTARKTÍDE

Deň 1 - ODLET DO ANTARKTÍDY
Odlet na základňu Union Glacier Camp ( trvanie letu cca . 4,5 h ). Po pristátí odchod do tábora ( 1 km ) uvítanie personálom základne, ubytovanie v stanoch. Voľno.

Deň 2 - UNION GLACIER CAMP
Dopoludňajšia prednáška a informačná schôdzka k aktuálnym podmienkam pre výpravu. Orientačná prehliadka základne, počas ktorej sa Vám dostane zaujímavých informácií o živote na ľade. Voľno k fakultatívnym aktivitám.

Deň 3 - LET NA JUŽNÝ PÓL
Program obsahuje niekoľko rezervných dní pre prípad zlého počasia. Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok spolu s pilotmi a sprievodcom vyletíte v ústrety ceste na južnú os sveta. Let trvá cca. 6 h a zahŕňa medzipristátie pri skladisku paliva, ktoré sa nachádza približne v polovici cesty. Prestávku využijeme tiež k občerstveniu - vzhľadom k nízkym teplotám a efektívnej nadmorskej výške ( až 4.000 m ) je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim a dopĺňať kalórie, ktoré organizmus spotrebuje pre zachovanie správnej telesnej teploty. Po prílete na americkú vedeckú stanicu na Južnom póle sa nás ujme jeden z jej pracovníkov, prevedie nás stanicou a vysvetlí nám ako a na čom vedci pracujú. Nasleduje prechádzka k vlastnému pólu, kde môžete prekročením všetkých 180 poludníkov obísť svet. Vychutnajte tieto chvíle plnými dúškami, lebo na tieto miesta sa vskutku dostane iba málo šťastlivcov. V teple stanice doceníme vôľu a nezlomného ducha polárnych priekopníkov, ktorí tu o storočie skôr stáli len s kompasom a lyžami.

Deň 4 - 6 OBJAVOVANIE ANTARKTÍDY
Dni na základni Union Glacier Camp. Dni po lete na Južný pól využijeme k objavovaniu okolia základne a poznávaniu bieleho kontinentu. K dispozícii sú napríklad výlety na snežných skútroch ( so sprievodcom ), výstup na Patriot Hills s nádhernými výhľadmi na hrebene Ellsworth Mountains, výlety na bežkách, či prechádzky po okolí základne. Môžete sa tiež zúčastniť kurzu navigácie v teréne či fotografovať vetrom vytesané ľadové sochy. Priamo na základni sa môžete pridať k bádaniu našich meteorológov, naučiť sa zaobchádzať s lanom, sledovať postup ostatných výprav, alebo v sebe dokonca prebudiť skrytého sochára a pretvárať ľad k obrazu svojmu.

Deň 7 - ODLET DO PUNTA ARENAS


12. - 18. deň - REZERVNÉ DNI PUNTA ARENAS


 
19. deň - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)


20. deň - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

20 dní * *
Doporučený prílet do Punta Arenas je 3 dni pred plánovaným odletom na Antarktídu. Počítajte vždy s tým, že pri plánovaní cesty je nutné zaradiť dostatočnú rezervu pred odletom z Punta Arenas a späť. Dôvodom je fakt, že skutočný odlet a prílet z Punta Arenas na Antarktídu je určovaný výhradne poveternostnými podmienkami. Následný návrat sa tak môže aj o niekoľko dní posunúť. Cestu preto plánujte s minimálnou rezervou 7 dní pre návrat z Antarktídy a následne do vlasti (táto minimálna rezerva je zahrnutá v cene zájazdu). Dvadsaťdňový itinerár túto minimálnu odporúčanú časovú rezervu zohľadňuje.

Vybavenie
: Základné expedičné vybavenie – k dispozícii sú i rôzne dlhé výpravy na lyžiach a horolezecké expedície
- (stany, lyže, GPS, SAT telefón, variče a palivo, zateplený polárny oblek, polárne topánky rukavice a čapica) sú v cene zájazdu. Lyžiarske skialpinistické topánky je nutné mať vlastné. Podrobné informácie poskytneme na požiadanie.

Poznámka
Vzhľadom k expedičnému charakteru zájazdu je zmena programu zájazdu a termínu vyhradená. V Antarktíde viac než kdekoľvek inde platí, že denný program a život diktuje počasie. Počítajte teda z možnými meškaniami (aj niekoľkoh dní). Personál základne aj vodca výpravy sa budú vždy maximálne snažiť dodržať program, avšak počas pobytu na Antarktíde má absolútnu prednosť hladký priebeh expedície a bezpečie všetkých účastníkov. Rozhodujúce slovo má vždy vodcu skupinky.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha - Punta Arenas - Praha, Punta Arenas - Union Glacier Camp - Južný pól – Punta Arenas (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 10 x noc v hoteli 4 * v Punta Arenas s raňajkami (3 x noc pred a 7 x noc po expedícii) program deň 1 - 7, inštruktáže a prednášky transfery k letom v Punta Arenas program v Antarktíde vrátane všetkej stravy a fakultatívnych aktivít v Union Glacier Camp vrátane vybavenia certifikát o dosiahnutí Južného pólu prepravu batožiny do 25 kg

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové taxy a prístavne taxy 589,- EUR českého sprievodcu ubytovanie a transfery v Punta Arenas nad uvedený rámec cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň poplatky za nadváhu cca 65,- USD/kg