Darčekový úlet do Maroka - Makaréš

Marakeš - Marrakech, Maroko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Spoznajte v malej skupine jednu z najdostupnejších a najpriateľskejších afrických krajín v jej typickom meste – v slávnom Marrakéši.

Popis zájazdu
Bohaté kultúrne dedičstvo a dobrodružstvo poznania v perle Orientu.
Spoznajte v malej skupine jednu z najdostupnejších a najpriateľskejších afrických krajín v jej typickom meste – v slávnom Marrakéši.
Stratíme sa v starých uličkách a ocitneme sa na známom „súku“ plnom sladkostí, ručných výrobkov, exotických korenín či sušeného ovocia.
Objavíme miestnosti paláca BAHIA, ktorý pomenoval miestny vezír po svojej milovanej.
Židovská štvrť MELLAH s charakteristickými domami.
Mešita KOUTUBIA, námestie mŕtvych JAMMA EL-FNA – miesto nabité energiou.
Sprievodcami budú vo vybraných termínoch spolumajitelia CK a odborníci na danú oblasť – Peter Koutný a Juraj Uvira!

Program zájazdu
1.deň:
Odlet a prílet do Marrakéša. Presun kvalitným klimatizovaným minibusom do hotela v centre mesta. Večerný program – prechádzka po starom meste. Štýlové námestie s karnevalovou atmosférou. Námestie Djemaa el-Fna, kde dodnes vystupujú zaklínači hadov, brušné tanečnice, bájkari.

2.deň:
Prehliadka mesta a nákupy. Záhrady Menara s jazierkom a maurskou architektúrou z roku 1866. Mešita Koutoubia (dvojička s vežou Giralda v španielskej Seville), Saadian hrobky, mauzóleum zo 16.storočia, múzeum berberského umenia, zrúcaniny paláca El Badii, židovská štvrť Mellah s krásnymi balkónmi andalúzskeho typu, palác Bahia, ale najmä atmosféra, akú už inde nenájdete. Tento deň zakončíme pohľadom na nádherný západ slnka nad pohorím Atlas.

3.deň:
Individuálne potulky mestom alebo fakultatívny výlet do púšte Agafay. Púšť Agafay sa rozprestiera stovky kilometrov smerom k pohoriu Atlas. V luxusných stanoch Eco Lodge si pochutnáte na vynikajúcom obede. Po jedle sa môžete rozhodnúť pre jednu z aktivít – jazdu na ťavách alebo štvorkolkách. Večeru Vám spríjemní folklórne predstavenie kultúrnych zvykov, hudby a tancov púštneho národa Berberov. Návrat do Marrakéša.

4.deň:
Raňajky, odhlásenie izieb a do poobedia si vychutnajte voľno v magickom meste, v ktorom sa už vyznáte ako doma. Verte nám, že práve v tento deň zistíte, koľko vecí ešte potrebujete priniesť z miestneho súku domov. Využite preto tento deň na posledné priateľské handrkovanie s miestnymi obchodníkmi, a potom od nich prijmite pozvanie na vynikajúcu kávu. Poobede sa presunieme na letisko a čaká nás večerný odlet do Európy. Po prílete transfer prenajatou dopravou do Bratislavy alebo Trnavy.

Trasa zájazdu
Maroko     

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku z Európy, ubytovanie v centre mesta na úrovni 3* hotela v dvojlôžkovej izbe, transfer z/do hotela, sprievodcu CK  a miestnych sprievodcov pri prehliadke Marrakéša, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu, fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, batožinu do podpalubia, dopravu na letisko.


PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 130 eur