Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Neuveriteľné kombo podnetov, ktoré nám svojou širokou škálou vyrazia dych. Mix všetkého, na čo si len spomeniete. Od náboženstiev, cez prírodné úkazy a reliéfy, kultúrne odlišnosti, protichodné tradície a zvyky, meniacu sa fyziognómiu miestnych ľudí i gastronómiu. Jednoducho kompaktný balík dobrodružstva, ktorý je radosť rozbaľovať.

Popis zájazdu
Podmanivá a intenzívna cesta, ktorá vo vás navždy zanechá nezmazateľnú stopu.
25 dní a 15 pamiatok UNESCO.
Ktorý z dvoch novodobých divov sveta vás viac očarí, Veľký čínsky múr alebo indický Tádž Mahál? A čo celková atmosféra krajín?
Získa si vás viac magický Tibet alebo dáte prednosť tajomnému Nepálu s národnými parkami a s nádherným obyvateľstvom?
Je to na vás. Stačí sa len pobaliť a vydať sa s nami za týmto príťažlivým dobrodružstvom poznania.

Program zájazdu  

1.-3.deň:
Odlet z Viedne do PEKINGU. Najväčšie námestie sveta TIAN´AN MEN s mauzóleom Maa, ZAKÁZANÉ MESTO (UNESCO) a prvý dúšok voňavého jazmínového čaju. Prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRA (UNESCO). Možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG-FU, v podaní tých najlepších čínskych artistov. Prvou triedou do 23-miliónového ŠANGHAJA.

4.-5. deň:
Úžasné výhľady si dožičíme z lode počas plavby po rieke HUANG PO. Záhrady YU YUAN. Vtáčiu perspektívu si užijeme z vyhliadky hypermoderného mrakodrapu WFC. Možnosť výletu do SUZHOU. Čínske Benátky, romantické mesto vybudované na juhu Veľkého čínskeho kanála si užijeme, ako inak, plavbou na loďke. TIGRIA HORA s budhistickou stúpou (stavbou) a záhrada LIU YUAN (UNESCO) nás doslova „dostanú“. Večer odchod nočným vlakom do starobylého Sianu.

6.-9. deň:
SIAN a TERAKOTOA ARMÁDA prvého čínskeho cisára (UNESCO). Užijeme si skvelé trhy po návšteve VEĽKEJ MEŠITY. O počiatkoch budhizmu v cisárskej Číne si povieme viac vo VEĽKEJ PAGODE DIVEJ HUSI. Prejdeme sa po starobylých MESTSKÝCH HRADBÁCH Sianu. Nočným vlakom presun do CHENGDU. Prechádzka po prekrásnych uličkách KUAN-ZHAI a JINLI. Na ďalší deň uvidíme PANDY v ich prirodzenom prostredí. Presun do sečuánskeho mesta Le-šan – 71 m vysoký kamenný BUDHA (UNESCO). Návrat do Chengdu.

10.-12. deň:
Prelet do tajomného TIBETU s ubytovaním v centre starej LHASY. Palác POTALA (UNESCO) – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov, kláštor DŽOKHANG (UNESCO) – 1 300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kláštor DREPUNG a letné sídlo dalajlámov NORBULINGKA (UNESCO). Prejdeme sa posvätným okruhom BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov.

13.-15. deň:
Odchod do druhého najväčšieho tibetského mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILHUNPO – sídlo tibetských pančenlámov. Z dediny TINGRI sa pokocháme majestátnou krásou Mount Everestu, či Šiša Pangmy. Cez zasnežený priesmyk Karo-La so zbytkami ľadovca vo výške 5 020 m n. m., Gyatso-La (5 248 m n. m.) a Tong-La (5 150 m n. m.) sa presúvame na nepálske hranice, kde strávime noc. Presun do Káthmandu.

16.-17.deň:
KÁTHMANDÚ s námestím DURBAR (UNESCO) a svätyňou KUMAR DEVI – sídlom dievčatka – uznávanej živej bohyne, hinduistický chrám PAŠUPATINATH s kremačným ghátom, budhistická stúpa BOUDHANATH (UNESCO) a spomienka na zlaté časy hippies v centre mesta v uličkách štvrti THAMEL. Záujemcovia si urobia vyhliadkový let  k najvyššiemu štítu sveta, ktorým je MOUNT EVEREST. Možnosť spraviť si výlet do stredovekým mestečiek BHAKTAPUR či PATAN (obe UNESCO).

18.-20.deň:
Presun do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce. Presun na nepálsko-indické hranice, odkiaľ sa odvezieme do Varanásí.

21.-22.deň:
INDIA. Sväté mesto hinduistov – VARANÁSI. Mrazivý pocit pri pohľade na tradičný ceremoniál hinduistických kremačných obradov na gháte MANIKARNIKA posvätnej rieky GANGA. Magický východ slnka na Gange, fascinujúci ranný rituál jej „otvárania“ a večerný rituál jej „zatvárania“. 2 000 rokov stará AŠÓKOVA STÚPA v SARNÁTE – na mieste, kde Budha prvýkrát verejne vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Nočný vlak do Agry.

23.-25 deň:
AGRA a jej ČERVENÁ PEVNOSŤ (UNESCO. TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) – najkrajší monument večnej lásky všetkých čias. FATEHPUR SIKRÍ (UNESCO) – opustené mogulské mesto vzdialené cca 40 km od Agry. Presun prenajatou dopravou do DILLÍ. Prehliadka hlavného mesta Indie – KUTUB MINAR (UNESCO), NOVÉ DILLÍ s INDICKOU BRÁNOU, GHÁNDÍHO GHÁT, síkhský chrám GURUDWARA BANGLA SAHIB, LOTOSOVÝ CHRÁM náboženstva Baháí, no najmä nezameniteľná atmosféra tohto mikrokozmu indického národa. Je takmer neuveriteľné, čo sme za celý ten čas stihli vidieť. Odlet domov.  

Trasa zájazdu
Peking – Šanghaj – Suzhou – Sian – Lhasa – Káthmandhu – NP Chitwan – Varanásí – Agra – Džajpur – Dillí

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodné letenky, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, prehliadky všetkých navštívených miest, plnú penziu v NP Chitwan, autobusovú dopravu, v Číne cestujeme vlakmi len prvou triedou! - pohodlný nočný vlak na trase Peking – Šanghaj, Šanghaj – Sian a Sian – Chengdu a indický typ nočného vlaku na trase Varanasi – Agra, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, miestny prelet Chengdu – Lhasa: 190 €, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 470 €