phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čína a Tibet

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa cez historickú Čínu až po duchovný Tibet Využite 25 rokov našich skúseností.

Dokonale vygradovaná cesta krížom cez celú Čínu na strechu sveta. Zakázané mesto v Pekingu, Hlinená armáda v Xi-Ane, mrakodrapy v Šanghaji a pandy v Chengdu. Budhistický Tibet uprostred Himalájí. Čo sa za posledné roky zmenilo v Lhase? Aká je tradičná tibetská kuchyňa a čo jedia turisti v Tibete dnes? Kto je to Dalajláma a prečo je dôležitý Pančenláma? 

1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:

Olympijský PEKING s jeho modernou architektúrou, najväčším námestím sveta a Maovym mauzóleom na jednej strane a uzučkými uličkami s čínskymi reštauráciami na druhej. Poprechádzame sa v Zakázanom meste v sídle cisárskych dynastií.

3. deň:

Ráno vystúpime na VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR a poobede ochutnáme pekinskú kačku. V Letnom paláci budeme obdivovať upravené čínske záhrady a jazierka. Uvidíme OLYMPIJSKÝ ŠTADIÓN, aj modernú operu. Všetko s miestnym sprievodcom a prenajatou dopravou!

4. deň:

Rozlúčka s Pekingom a absolútny zážitok. Supermoderným rýchlovlakom sa presúvame do ŠANGHAJA. Rýchlovlakom prejdeme po najdlhšom moste planéty (165 km!). 1318 km absolvujeme len za 270 minút! Touto rýchlosťou by ste z Košíc do Bratislavy dorazili za čosi viac ako hodinku. Nočná plavba s výhľadom na najvyššie čínske mrakodrapy.

5. deň:

ŠANGHAJ – najväčšie a najbohatšie mesto pevninskej Číny. Štvrť mrakodrapov, kde ešte pred dvoma desaťročiami rástla ryža. Výhľad na mesto z najvyššej vyhliadkovej plošiny v Číne. Britský Bund ako vystrihnutý z Londýna. Divoká rieka Huangpu, Mekka obchodu Nanjing Road, relax v nádherných Yuanských záhradách z 18. Storočia. Pre záujemcov možnosť jazdy na najrýchlešom vlaku na svete. Opúšťame bohaté východné pobrežie a nočným vlakom smerujeme do srdca krajiny.

6. deň:

V XIANE, starobylom hlavnom meste Číny, začínala niekedy bájna Hodvábna cesta. Momentálne je to moderné megamesto a kultúrno-obchodné centrum strednej Číny. Navštívime najväčší archeologický objav 20. storočia – Hlinenú armádu, prejdeme sa po moslimskej štvrti Chuejov a ochutnáme atmosféru nočných trhov o akej sa vám ani nesnívalo. Toľko farieb, vôní, zvukov a chutí po kope ste ešte nezažili.

7. deň:

Doprajeme si trochu športu a rozprúdime krv na najlepšie zachovaných mestských hradbách v Číne. Jazda bicyklom s nádhernými výhľadmi na staré mesto na jednej strane a moderné mrakodrapy na strane druhej je veľký zážitok. To čo sa ešte do roku 2017 išlo vŕzgajúcim, nočným vlakom 17 hodín, dávame teraz za necelé štyri! Pripravte sa na množstvo mostov a tunelov a vitajte v CHENGDU.

8. deň:

Sme v horách, kde nás čakajú rozkošné pandy (väčšina pánd sveta žije práve v provincii SICHUAN). V LESHANE nás uchváti najväčší kamenný Budha sveta, väčší ako boli tí afganskí. Ochutnáme pikantnú sichuánsku stravu, známu po celej Číne. A neobídeme ani najväčšiu budovu sveta. Stojí práve v Chengdu. Čína je neskutočná. Dáte si večer tradičný hotpot?

9. deň:

Ranný letecký presun medzi horami do hlavného mesta Tibetu LHASY s nezabudnuteľným pristátím. Prehliadka srdca a duše krajiny s priemernou výškou cez 4000 metrov. Tá atmosféra Vás uchváti! Ako každý pútnik aj my zavítame najprv na Barkor, posvätný okruh v centre mesta okolo Džokhangu, ktorý je najposvätnejším chrámom krajiny. Magické miesto, kde si pri sviečkach s jačím maslom osvetlíme súvislosti a načrieme do tibetského budhizmu.

10. deň:

Palác Potala – sídlo Dalajlámov a pýcha a sláva Tibetu bol budovaná ako najkrajšia stavba Ázie. V skutočnosti je ešte veľkolepejšia ako na fotografiách. Potalu si prezrieme dôkladne a môžete porovnať či je krajšia cez deň alebo v noci. Norbulinka – nevynecháme ani letné sídlo Dalajlámov a pri paláci toho posledného si vysvetlíme, prečo v ňom už viac než polstoročie neprebýva.

11. deň:

Ganden bol prvým kláštorom v okolí Lhasy a Drepung bol najväčším kláštorom na svete. Každý si tu roztočí modlitebný mlynček s mantrou "Óm mani padme hum" a okrem miestností, kam sa bežne chodí navštívime aj mníšsku kuchyňu a iné zákutia.

12. deň:

Odlet a prílet domov zo zážitkovej cesty. Zdieľanie dojmov s rodinou a priateľmi. ( Dátum návratu zo zájazdu môže byť niekedy o deň neskôr, kvôli komplikovanejším nadväzným letom).