phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Čierna hora - poznávanie s kúpaním

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Ráno odjazd z Bratislavy cez Maďarsko do Bosny a Hercegoviny .

2. deň:
Ráno príjazd do Sarajeva - prehliadka slávneho mesta ( turecká orientálna štvrť Baščaršija , mešita , Alej ostreľovačov , miesto atentátu na arcivojvodu Ferdinanda ) , kaňonom rieky Neretvy do mesta Mostar - starobylá bosnianska perla, prehliadka moslimskej štvrti s mešitami a jedinečnou atmosférou, so slávnym starým mostom z roku 1566 . Ubytovanie .

3. deň:
Prejazd do Čiernej Hory na ubytovanie - Budvanská Riviéra , popoludňajšie kúpanie .

4. deň:
Pobyt pri mori , neskoro popoludní spoločná prechádzka do neďalekej Budvy , prehliadka starého mesta .

5. deň:
Dopoludňajší nádych orientu v meste duchov - Starý Bar . Výlet k najkrajšiemu balkánskemu jazeru na čiernohorsko - albánskom pomedzí - Skadarskému jazeru , s možnosťou kúpania . Fakultatívne plavba po jazere motorovou loďou , kedy si budete môcť prezrieť úžasnú vegetáciu v jazere . Vyhlásený fish - piknik v originálnej rybej reštaurácii na skale - ochutnávka jazernej ryby . Krátka zastávka pri perle Jadranského mora , polostrova Sv. Stefan .

6. deň:
Kotorskými serpentínami s množstvom výhľadov na celú Boku Kotorskú , vchádzame do horského údolia s malebnou dedinou Njegušou . Navštívime sušiareň vyhláseného Njegušského pršuta ( šunky ) , pre záujemcov za príplatok ochutnávka vynikajúceho syra . Pokračujeme pohorím NP Lovćen na vrchol do mauzólea vladára Njeguši , odkiaľ máme celú Čiernu Horu ako na dlani . Prehliadka mesta Cetinje ,Cetinski monastyr, Billiarda, zámok, múzeum.

7. deň:
Celodenný výlet do orientálne ladeného Ulcinj . Cestou späť popoludňajšie kúpanie na Veľkej pláži . Návrat na ubytovanie .

8. deň:
Výlet do malebnej zátoky Boky Kotorskej , zastávka v centre tejto oblasti , starobylom meste Kotor ( UNESCO ) - hradby , katedrála sv. Trifuna . Popoludní fakultatívna plavba loďou okolo slávneho mesta námorníkov Perast - návšteva pútnického kostola , múzea na ostrovčeku Gospa Od Škrpjela , plavba okolo ostrovčeka Mamula s unikátnou morskou pevnosťou , návšteva jaskyne Plava Špilja , kúpanie a odpočinok na pláži Zanjice s fish - piknikom .

9. deň:
Pobyt pri mori . Pre záujemcov celodenný fakultatívny výlet do albánskeho mestečka Škodra s opevneným hradom Rozafa , mešitou Abu Bakr a katedrálou sv. Štefana .

10. deň:
Odchod trajektom cez Boku Kotorskú a autobusom do vyhláseného mesta Dubrovnik , historické centrum , fakultatívne výlet loďou na ostrov Lokrum ( Mŕtve more - slané jazero , botanická záhrada , možnosť kúpania ) . Podvečerné posedenie a rozlúčka v romantických krčmičkách , nočný prejazd domov .

11. deň:
Návrat do Bratislavy v dopoludňajších hodinách.

Základná cena zahŕňa:
Doprava lux. klim. busom, 1x tranzitné ubytovanie v penzióne v Mostare s polpenziou, 7x ubytovanie v hoteli *** na Budvanskej riviére - 2lôžk. izby s príslušenstvom v okolí Budvanskej riviéry, 7x polpenzia, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 170 €, vstupné, lodné výlety, fakult. výlety, fish pikniky, ochutnávky, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Prírodné krásy a pamiatky UNESCO, typický folklór , rozmanitosť kultúr, neopakovateľná atmosféra balkánskych krajín a slnečné jadranské pobrežie. Stretneme sa s odlišnou kultúrou a necháme sa unášať časom, ktorý tu plynie trošku inak.Okrem iného uvidíte tieto miesta: SARAJEVO - MOSTAR - BUDVA - STARÝ BAR - SKADERSKÉ JAZERO - SV. STEFAN - BOKA KOTORSKÁ - NJEGUŠI - NP LOVČEN - CETINJE - ULCINJ - KOTOR - PERAST - GOSPA OD ŠKRPJELA - ŠKODRA - DUBROVNIK