Bulharsko - krásy čiernomorského pobrežia

Bulharsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko v Brne. Odlet z Brna do Burgasu, transfer na ubytovanie na Slnečnom pobreží alebo vo Sv. Vlasu, 3-4 * hotely do 200 m od pláže.

2. deň:
Dopoludnia prehliadka historického centra mesta Nesebr, jedinečne obývateľného na polostrove spojeného mostom s novým Nesebr. Jedinečná zachovalosť pôvodnej architektúry a historických pamiatok prispela k zaradeniu Nesebru na zoznam pamiatok UNESCO. Príjemnou prechádzkou spoznáme úzke uličky plné starobylých domov z dreva a kameňa, na každom kroku budeme môcť obdivovať niektorý z kamenných chrámov, kostoly, amfiteáter i ďalšie antické, byzantské aj rímske pamiatky. Celé mestečko žije rušným životom plným príjemných posedení v kaviarňach i reštauráciách s nádhernými výhľadmi na more. Večer odchod na návštevu typickej bulharskej dediny, kde sa budeme môcť zoznámiť s bulharským folklórom, tancom, piesňami aj vystúpením tanečníka na žeravých uhlíkoch. Pripravená je samozrejme tiež bohatá bulharská večera s nápojmi a neobmedzenou konzumáciou bulharského vína. Návrat do hotela pred polnocou.

3. deň:
Relaxáciu a zábavu nám prinesie plavba jachtou na mori s úžasným kúpaním a obedom. Dopoludnia sa nalodíme a vyplávame k mysu Emine. Na lodi nebude chýbať aj občerstvenie, vrátane typického morského obeda: pečená ryba, zemiakový a zeleninový šalát, ovocie, alkoholické a nealkoholické nápoje. Počas plavby budeme môcť obdivovať pobrežie aj vyskúšať kúpanie priamo z lode na otvorenom mori. Popoludní návrat na Slnečné pobrežie.

4. deň:
Celodenný výlet s plavbou po rieke Ropotamo, ktorá nám umožní zoznámenie s krásnou okolitou prírodou. Okolo poludnia príchod do Sozopolu, historického mesta vystaveného na polostrove s množstvom drevených a kamenných domov z 19. storočia s typickými hornými poschodiami presahujúcimi do ulice a príjemne tieniacimi pred horúcim slnkom. V Sozopolu si zájdeme aj na obed do typickej bulharskej reštaurácie. Popoludní odchod do Burgasu, voľno k prechádzke, nákupom alebo návšteve múzea v tomto centre čiernomorského pobrežia. K večeru návrat do hotela.

5. deň:
Po raňajkách odchod z hotela a prejazd do ďalšieho z centier čiernomorského pobrežia a tretieho najväčšieho bulharského mesta a najväčšieho bulharského prístavu, Varny. Okrem rôznych uličiek a kostolov stojí vo Varne veľký Primorskyj park, ktorý založil český botanik Anton Novák podľa vzoru parkov Belvederu. Park je priamo pri mori a je v ňom ZOO, Delfinárium, námorné múzeum alebo Akvárium. Spoločne navštívime miestny DELFINÁRIUM s asi hodinovým vystúpením delfínov. Popoludní osobné voľno na prechádzky po Varne s krásnou katedrálou Nanebovzatia z 19. stor. a životom plným bulvármi alebo v prímorskom parku. K večeru návrat do hotela.

6.-7. deň:
Voľno na oddych, kúpanie a príjemným prechádzkam po Slnečnom pobreží s krásnymi piesočnými plážami, reštauráciami s výhľadmi na more a starý Nesebr aj s mnohými obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami s miestnymi špecialitami. Fakultatívne možnosť celodenného výletu Jeep safari alebo výletu Soľná lagúna. Výlet Jeep Safari vás zavedie do vnútrozemia k návšteve kláštora sv. Konštantínom a Heleny a k prameňu sv. Ducha s liečivou vodou. Ďalej prejdete v jeepoch horskými dedinami, chodníkmi a riekami do dediny Soľník, kde sa zoznámite s pôvodným životom dedinčanov a ochutnáte domáce víno aj závin. V ďalšej dedine uvidíte pálenie pálenky a zájdete si aj na typický obed - šašlik na rošte, pečené zemiaky, zelenina, pivo i nealko nápoje. Pri prechádzke lesom si budete môcť vyskúšať aj streľbu z kuše a vzduchovky. K večeru návrat do hotela. Zaujímavý výlet Soľná lagúna vás zavedie do múzea soli na brehu Pomorijského jazera, kde sa zoznámite so starobylou technológií dobývania soli a budete môcť pozorovať zvieracích obyvateľov jazera. Výlet pokračuje na soľnú pláž na brehu Atanasovského jazera blízkosti Burgasu, kde budete môcť obdivovať slanú vodu, čistý vzduch, čierny piesok a vyskúšať si na vlastnej koži aplikáciu liečebného bahna.

8. deň:
Transfer na letisko a odlet do Brna , následne transfer z Brna do Bratislavy .

Cena zahŕňa:
leteckú prepravu Brno-Burgas-Brno , letiskové taxy, transfery a výlety v Bulharsku podľa programu, 7 x ubytovanie v 3-4* hoteloch s raňajkami , služby sprievodcu

Cena nezahŕňa:
jednolôžková izba 26,-€, fakultatívny výlet Jeep Safari 48,-€, fakultatívny výlet Soľná lagúna 32,-€, večere v hoteli 8,-€/noc/osoba, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Ck si vyhradzuje právo na zmenu programu.