Brazília - Rio de Janeiro a Salvador de Bahia

Brazília

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
9 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie:
4* hotely

Stravovanie:
Raňajky

Doprava:
Letecká

1. deň:
Odlet z Európy do Rio de Janeira, nazývaného aj „Nádherné mesto“. Transfer do pohodlia 4* hotela, prvý dotyk s príjemnými vlnami modrých vôd zálivu Guanabara. Oddych po lete z Európy.

2. deň:
Prehliadka moderného „downtown“, ekonomického a fi nančného centra mesta. Práve tu sa stretávajú koloniálne uličky s modernými mrakodrapmi. Jazda po Rio Branco – avenue s pozoruhodnou trojgeneračnou skladbou budov 20. storočia. V metropole Brazílie nevynecháme námestie Carioca s kostolom sv. Antona zo 17. storočia, ani netradičnú novú katedrálu. Akvadukt z 18. storočia ešte donedávna slúžil ako most pre električky spájajúce centrum mesta so štvrťou Santa Teresa. Pri prechádzke mestom sa zastavíme pri preslávných Selarónových schodoch, ktoré sú vydláždené kachličkami z celého sveta. Svetoznámy futbalový štadión Maracana. Lanovkou sa „vyšplháme“ až na vrchol slávnej Cukrovej homole s unikátnou vyhliadkou na mesto. Pohľad z výšky 396 metrov nad morom, pri ktorom vám leží celé majestátne Rio pri nohách, sa nezabúda do konca života!

3. deň:
Príjemná vyhliadková jazda až na vrchol hory Corcovado, ktorej kraľuje jeden z novozvolených divov sveta, socha Krista Spasiteľa. Dvadsaťminútová cesta cez les Tijuca nám umožní nielen nahliadnuť do skladby miestnej tropickej vegetácie, ale aj si užiť panoramatické výhľady na Rio a jeho pláže. Ešte pár schodíkov až ku soche a pod nami sa opäť otvára výhľad na mesto, ktorému ťažko hľadať prívlastky – dychvyrážajuci, neprekonateľný, nezabudnuteľný? Neopísateľný! Potom nás čaká už len zostup na pláž Copacabana, brazílsky kokteil Caipirinha a možno aj trochu samby a bary v štvrti Lapa, kde je najpestrejší nočný život hlavne v piatok a sobotu.

4. deň:
Po raňajkách transfer na letisko a prelet do mesta Salvador de Bahia. Po prílete prehliadka tohto historického mesta zaradeného v zozname UNESCO. Salvador bol okrem mnohých iných zaujímavostí napríklad prvým hlavným mestom Brazílie. My v ňom objavíme množstvo prekrásnych farebných koloniálnych stavieb, priateľských obyvateľov a najmä rodiska fascinujúcej capoeiry – kombinácie bojových umení, tanca, akrobacie a hudby.

5. deň:
5. – 7. deň: Pobyt v stredisku Porto da Barra v krásnom 4* hoteli priamo na pláži, možnosť fakultatívnych aktivít a výletov. Nenechajte si ujsť západ slnka za hlavným majákom na pláži Farol, ochutnávku miestneho piva Skol či čerstvé krevety s cesnakom v niektorej z romantických reštaurácii na pláži.

8. deň:
Raňajky, transfer na letisko, prelet do Rio de Janiero, odtiaľ pokračovanie letu do Európy.

9. deň:
Prílet do Európy, transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA -letisko- BA. Miestny prelet Rio - Salvador - Rio. 7x ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch s raňajkami, miestne transfery, vstupné do pamiatok a sprievodca CK. Servisné poplatky 490 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Jedlá a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Príplatok za jednoposteľovú izbu 500 EUR. Cestovné poistenie.