Bordeaux vínna cesta pre gurmánov

Akvitánsko, Francúzsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd.

Perex:
Bordeaux bolo ocenené LONELY PLANET ako najlepšia cestovateľská destinácia roku 2017. Keďže Francúzsko je najväčším svetovým producentom vína, tento pohodový a gastronomický zájazd pre gurmánov sme zasadili práve do Bordeaux, v ktorom sa nachádza aj krásna architektúra: Katedrála Saint André de Bordeaux, Musée d´Aquitaine (1 z najväčších múzeí FR histórie), námestie Place de la Bourse. V rámci modernej architektúry navštívime veľkolepé La Cité du Vin (múzeum vína), kde budeme aj degustovať. Absolvujeme nádhernú vyhliadkovú plavbu po rieke Garonne (degustácia). Fakultatívna večera je možná v reštaurácii Le Gabriel ocenenej michelinskou hviezdou. V posledný deň navštívime Saint Emilion (UNESCO), po ceste ochutnáme vína Bordeaux Superieur zastavíme sa i v podzemí kostola Saint Emilion Monolithic Church a odnesieme si množstvo krásnych zážitkov.

Ubytovanie:
3* hotel.

Stravovanie:
Raňajky.

Doprava:
Letecky.


Program:

1. deň:
Transfer na letisko vo Viedni a popoludňajší let do juhofrancúzskeho mesta Bordeaux, ktoré bolo vyhlásené cestovateľským sprievodcom Lonely planet za najlepšiu cestovateľskú destináciu roka 2017. Po prílete transfer na ubytovanie. Nádherné Bordeaux, mesto, ktoré od 12. stor. vyváža svoj najznámejší artikel, nás očarí hneď po príchode svojou vynikajúcou kuchyňou. Čaká nás prechádzka, prípadne večera priamo v historickom centre. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa vydáme spoznávať mesto. Čaká nás nádherná Katedrála Saint André de Bordeaux, jedno z najväčších múzeí francúzskej histórie - Musée d´Aquitaine či známy Place de la Bourse. Popoludní sa električkou vyvezieme k modernej dominante mesta, úžasnému a novodobému múzeu vína - La Cité du Vin. Tento architektonický skvost, špecializovaný na svetovú kultúru vína, navrhol známy Anouk Legendre spolu s Nicolasom Desmazieres. Počas prehliadky nás čaká degustácia v strešnom bare, odkiaľ sa nám naskytne jedinečný panoramatický výhľad na celé Bordeaux. Nevynecháme ani vyhliadkovú plavbu po rieke Garonne spojenú s degustáciou vynikajúcich miestnych vín. Fakultatívne večera – degustačné menu v Michelinskej reštaurácii Le Gabriel.

3. deň:
Raňajky. Dnes nás čaká presun do krásneho vinárskeho mestečka Saint Emilion (UNESCO). Cestou sa zastavíme na krátku ochutnávku vín Bordeaux Superieur. Básnik Ausonius vo svojich básňach ospevoval víno zo Saint Emilion v 4. storočí, no prvé vinice založili Rimania už v 2. storočí. Čaká nás prehliadka jedinečného stredovekého centra a nahliadneme tiež do podzemia, kde sa ukrýva známy kostol Saint Emilion Monolithic Church. Popoludní navštívime vinice a ochutnáme skutočne znamenité vína z klasifikácie Grand Cru Classe. Podvečer návrat na ubytovanie.

4. deň:
Transfer na letisko, let do Viedne a následne transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň - Bordeaux - Viedeň s prestupom, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, večeru v historickom centre, degustáciu vín, plavbu po rieke Garonne s degustáciou, sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 288 EUR (3 noci), večera v Michelinskej reštaurácii Le Gabriel 165 EUR. Prepravu počas pobytu v Bordeaux okrem uvedenej, vstupy, cestovné poistenie.


Poznámka:
Zmena programu, odletových miest a letových časov vyhradená.