phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Benátsky karneval a Verona, mesto večnej lásky Rómea a Júlie

Veneto (oblasť Benátok), Taliansko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zažite slávny a pestrofarebný Benátsky karneval a Veronu, mesto večnej lásky, ktorú preslávil Shakespeare v diele Rómeo a Júlia. Vydajte sa na karnevalovú zábavu plnú tradičných masiek, slávnostných sprievodov a farebných kostýmov.

Program zájazdu 
1. deň :
odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.

2.deň :
príchod v ranných hodinách do talianskeho prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presunieme do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, kde bude v týchto dňoch prebiehať slávny benátsky karneval. Ako prvé si môžete so sprievodcom pozrieť významné pamiatky Benátok: námestie sv. Marka, zvonicu svätého Marka, Dóžov palác, most Rialto,... Po prehliadke sa ponoríte do víru karnevalovej zábavy s množstvom pestrofarebných masiek, alebo sa vydáte na ďaľšie dva zaujímavé ostrovy benátskej lagúny – ostrov Murano a Burano. Na sklárskom ostrove Murano  môžete vidieť výrobu skla, navštíviť sklárske múzeum a rôzne iné zaujímavosti. Za návštevu určite stojí aj jeden z najmalebnejších ostrovov lagúny - čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakžija priťahoval maliarov. Úzke uličky, gondoly, taliansky šarm, nádherné historické pamiatky a pestrofarebné masky to všetko a a ešte viac čaká na Vás v tento deň v Benátkach. Vo večerných hodinách sa presuniete loďkou späť do Punta Sabbioni a odtiaľ autobusom na hotel. Ubytovanie. Nocľah.
3.deň :
po raňajkách odchod do romantickej a starobylej Verony, mesto príbehu tragickej lásky Rómea a Júlie. Je ťažké opísať atmosféru tohto mesta v jednej vete, je ťažké nájsť vhodné slová, keďže i literárny majster Shakespeare vhodné slová nenašiel a skonštatoval jednou vetou na adresu Verony, že mimo stien mesta neexistuje skutočný svet. Po prechádzkach mestom budete mať pocit akoby ste sa ocitli v minulosti, nakoľko si Verona zachovala svoju dávnovekú tvár.  Nájdete tu rímsky amfiteáter, Júliin dom so známym balkónom, ktorý inšpiroval Shakespeara k stvoreniu slávnej nezabudnuteľnej balkónovej scény. Na stenu pod balkónom môžete prilepiť svoj vlastný odkaz lásky. Prejdete sa po námestí Piazza delle Erbe, ktoré je živým srdcom mesta a obklopujú ho najnádhernejšie veronské budovy: Palazzo Maffei, veža Torre del Gardello a sídlo rodu Scaligeri – Casa Mazzanti. Svoje čaro má aj Piazza dei Signori, Castelvecchio a množstvo kostolov, ktoré po potulkách mestom objavíte. Neváhajte a vydajte sa s nami po stopách Rómea a Júlie v spojení svetoznámeho benátskeho karnevalu. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.
4. deň :
príchod na Slovensko v ranných hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd. 

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
prehliadku Verony
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka
7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu
25 € / osoba/ noc
loď z Punta Sabbioni do Benátok
cca 20 € –obojsmerný lístok ( platí aj na ostrovy Murano, Burano...)
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok
rozpočítaný na každého cestujúceho cca 5 € /osoba
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Verony
rozpočítaný na každého cestujúceho cca 4 € 
komplexné cestovné poistenie UNION
2 € / osoba/ deň
prípadná pobytová taxa
cca 2 € / osoba/ noc  ( platba na mieste )
karta Verona
 18 € ( v prípade záujmu Vám ju sprievodca spolu s Vami zakúpiť )
Dóžov palác
 20 € / dospelá osoba
zvonica Campanilla
 cca 8 € / dospelá osoba
bazilika San Marco
 zadarmo

nástupné miesta a príplatky :
Nitra 8 € /osoba ( garantovaný zvoz ) Sereď 8 € / osoba ( garantovaný zvoz ) Trnava 8 € / osoba ( garantovaný zvoz ) Bratislava – bez príplatku.  Všetky nástupné miesta budú realizované


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.