Cena

local_offer Od 5 450 €
event_available

17. 11. 2019 / 23 dní

flight
people
restaurant

Bez stravy

hotel
euro_symbol
check_circle

Prečo cestovať s nami?

 • trending_down

  Garancia najnižšej ceny

 • star

  Individuálny prístup k zákazníkovi

 • help

  Telefonická podpora denne 9-18 hod.

 • mood

  Viac ako 5000 spokojných zákazníkov

Máte otázku?

Neváhajte a kontaktujte nás na bezplatnej linke. Sme tým expertov a radi vám poradíme s výberom zájazdu.

phone0800 444 555

 • access_time23 dní
 • event_available termín 17. 11. 2019
 • flightletecká doprava
 • infoID zájazdu: 984849

descriptionDetaily zájazdu

Terra Australis, najmenší svetadiel, na ktorý sa zmestilo neskutočne veľa farieb: červené púšte,  zelené dažďové pralesy, farebný podvodný svet bariérových útesov a kilometre pláží. Spojenie európskych a tichomorských aborigínskych ingrediencií dofarbuje spektrum. Nenechajte si ujsť kenguru ani metropolu Sydney s úchvatnou operou! Dovolenku Vám dofarbíme krajinou Pána prsteňov – Nový Zéland. Na čo hľadať pláže, sopky, fjordy, gejzíry, ovce, tulene v mnohých krajinách sveta. Nájdete to v jednej jedinej.

PROGRAM ZÁJAZDU:
1. – 2. DEŇ:

Let na trase Praha (Viedeň) – Sydney s prestupom podľa letenky. Prílet do Sydney na 3. deň v skorých ranných hodinách.

3. – 4. DEŇ :

Po prílete transfer so sprievodcom do hotela v blízkosti centra mesta, oddych. Popoludní vás čaká krátka prehliadka najväčšej metropoly Austrálie - Sydney: Hyde Park, katedrála, radnica, centrum, China Town, návšteva najvyššej veže Sydney Tower s krásnym výhľadom. Pokračujeme krásnymi botanickými záhradami, navštívime najkrajší prístav sveta, ktorý tvorí ikonický most Harbour Bridge a slávna budova Opery, ktorú si prezriete zvnútra s výkladom. Prejdeme sa po moste Harbour Bridge. Po obede nás čaká prehliadka historickej štvrti Rocks a obchodné centrum mesta.

5. – 6. DEŇ:

Celodenný výlet do známeho národného parku Blue Mountains. Uvidíte skalné útvary Tri sestry a ďalšie prírodné krásy tohto parku. Zastávka v Olympijskom parku. Prípadne môžeme zvoliť NP Royal, ktorý je najstarším NP v Austrálii. Ponúka pláže, pekné turistické trasy a krásne výhľady.  Na druhý deň vás čaká prekrásna pláž Bondi Beach - raj surferov, kaviarničky, prechádzky pozdĺž útesov a kúpanie na pláži.

7. – 8. DEŇ:

Transfer na letisko a odlet k Ayers Rock, do oranžových púští, v mystickej krajine pôvodných obyvateľov Aborigíncov, v jednej z najkrajších častí v strede Austrálie. Ubytovanie v jednoduchých, ale štýlových chatkách so spoločnou kúpeľňou. K dispozícii je bazén. V prípade záujmu, ubytovanie v hoteli za príplatok. Popoludní cesta k Aborigínskému kultúrnemu centru, možnosť zakúpiť autentické suveníry a presun k posvätnej hore Uluru - v Austrálii nie je tajomnejšie miesto. Obrovský monolit Uluru sa týči uprostred vyprahnutej austrálskej pustatiny. Výstup na posvätný vrchol síce nie je oficiálne zakázaný, ale podľa domorodcov nosí vraj smolu a je poriadne nebezpečný. Môžete tu zažiť prekrásny západ slnka. Nasledujúci deň nás čaká návšteva Olgas a krásny 3-4 hodinový trek medzi skalnými masívmi, ktorý sa dá skrátiť podľa uváženia každého a potom osvieženie v bazéne. Prípadne národný park NP Kata Tjuta (vstupné 25 AUD).  Popoludní sa vrátime späť k Uluru, ktoré si môžete prezrieť detailnejšie. Noc s tisíckami hviezd nad hlavou.

9. – 11. DEŇ:

Čaká nás let do tropického Cairns na severovýchode Austrálie – krásna  zelená oblasť dažďových pralesov, ktorá je vstupnou bránou k Veľkému barierovému útesu, najväčšiemu svojho druhu na svete. Celodenný výlet loďou na ostrov Green Island, jeden z ostrovov Veľkého bariérového útesu. Šnorchlovanie alebo výlet loďou so skleneným dnom a obed. Na ostrove si môžete užiť čas po svojom, aktívne vo vode alebo relaxom, či prechádzkou na pláži. Fakultatívne možnosť pridať pôsobivý let helikoptérou nad útesom. Pridáme voľný deň pre vaše vlastné aktivity, užite si ho podľa vašich predstáv. Ponúkneme vám fakultatívne výlety alebo môžete relaxovať pri bazéne, či ísť na prechádzku po mestečku Cairns.

12. – 13. DEŇ:

Vyberieme sa pozdĺž krásneho pobrežia severne od Cairns a navštívime dažďový prales v NP Daintree. Fakultatívne plavba loďou po rieke Daintree a pozorovanie krokodílov. Zastávka pri najväčšom figovníku v oblasti a tiež v Mossman Gorge na kúpanie. Výlet zavŕšený pozorovaním klokanov (bez záruky :-). Ak čas dovolí, zastavíme sa aj v známej dedine Kuranda. Ďalšia noc strávená v Cairns. Ráno výlet ku krásnym vodopádom tropického vnútrozemia, čajové a banánové plantáže, prechádzka v dažďovom pralese spojená s návštevou starodávneho sídla španielskej rodiny Paronela, ktorá si vystavala hrad v susedstve tropického vodopádu. Dnes z neho ostala iba zrúcanina.

14. – 15. DEŇ:

Transfer na letisko v Cairns a let na Nový Zéland s prestupom. Neskoro večer prílet do mesta Christchurch, označovaného aj ako "brána k Antarktíde". Nachádza sa tu Medzinárodné Antarktické centrum, kde prichádzajú výskumníci pred cestou na Antarktídu. Nasledujúce ráno cesta ku krásnemu jazeru Tekapo s pôsobivou mliečnou farbou. Ďalej pokračujeme do mestečka Twizel, kde vás čakajú typické scenérie Nového Zélandu - horské štíty, zelené lúky a krásne jazerá.

16. – 17. DEŇ:

Presun do dedinky Mt. Cook, kde máme čas na skvelú poldennú prechádzku horskou prírodou. Poobede pokračujeme typickou novozélandskou krajinou do krásneho mesta Queenstown zasadeného v nádhernej prírode hôr, na brehu jazera. Prehliadka tohto čarovného mestečka, ktoré je centrom všetkého diania na južnom ostrove. Na svoje si prídu aj milovníci maorskej kultúry. Za výhľadmi sa vydáme lanovkou nad mesto Queenstown (v cene). Zvyšok dňa voľný pre vaše vlastné aktivity a relax.

Fakultatívne odporúčame adrenalínovú jetboat – rýchly čln v krásnych kaňonoch.

18. – 19. DEŇ:

Celodenný výlet na údajne najkrajšie miesto Nového Zélandu - Milford Sound. Celá oblasť sa nachádza v národnom parku Fjordland. Čaká nás plavba loďou medzi fjordami. Zo strmých skalných zrázov budete môcť pozorovať tulene, tučniaky a delfíny. Príroda je tu nesmierne bohatá a pestrá, až mystická. Práve tu sa natáčal aj slávny Pán prsteňov. Poobede cesta späť do Queenstown so zastávkami na ďalších zaujímavých miestach. Nasleduje voľný deň v krásnom horskom prostredí Queenstownu. Doporučíme vám aktivity a fakultatívne výlety.  

20. – 21. DEŇ:

Doobeda presun na letisko a čaká nás miestny prelet do Aucklandu, najväčšej metropoly Nového Zélandu. Prehliadka centra a prístavu, návšteva najvyššej veže s krásnym výhľadom na mesto (vstup v cene). Zájdeme do jednej z najkrajších štvrtí mimo centra mesta zvanej Devonport, známej starými dekoratívnymi vilami, kde vám krátka plavba miestnym trajektom ponúkne pohľad na Auckland zo strany od mora. Nachádzajú sa tu dve sopky s nádherným výhľadom, na ktoré môžete bez problémov vyjsť. Navštívime milé obchodíky s tradičnými a netypickými suvenírmi.  Oddýchnete si tu od ruchu veľkomesta.

22. – 23. DEŇ:

Posledné dni sú určené na cestu späť do Európy. Návrat domov.

CENA ZAHŔŇA: Spiatočná medzinárodná letenka Praha/Viedeň) - Sydney, Auckland - Praha/Viedeň (odlet z Viedne na vyžiadanie, v cene je kalkulovaný odlet z Prahy - letenky z Prahy sú spravidla o 200-300 EUR lacnejšie ako z Viedne). Všetky vnútroštátne letenky. Medzinárodný prelet z Austrálie na Nový Zéland. Všetky nocľahy v 3* až 3,5* hoteloch blízko centier miest.  Celodenný výlet loďou na Veľký bariérový útes s obedom a šnorchlovanie. Návšteva/vstup do Sydney Tower, exkurzia do Sydney Opera House, celodenný výlet do Blue Mountains NP (Olympijská dedina, Tri sestry atď.) alebo Royal NP. Výlet do dažďového pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže, plavba na Milford Sound, lanovka v Queenstown a všetky ďalšie výlety a exkurzie uvedené v programe. Doprava podľa programu v klimatizovanom minibuse. Kompletný plán a informácie pre váš zájazd. Všetky transfery z letiska do hotela a späť. Služby slovensky/česky hovoriacieho sprievodcu po celý čas zájazdu. Vybavenie turistických víz do Austrálie.

CENA NEZAHŔŇA: Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie. Strava len ako uvedené v programe. Vstup do parku Paronela (33 AUD), vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD). Výlet helikoptérou nad Veľkým bariérovým útesom alebo nad Uluru, výstup na ikonický Harbour Bridge, celodenný výlet do hlavného mesta Canberra – cca 130 EUR. Doprava na Bondi Beach miestnou dopravou, ktorá sa platí na mieste.

POVINNÉ DOPLATKY: Letiskové a servisné poplatky 690 EUR.


VEĽKOSŤ SKUPINY: Garancia realizácie už od 6 osôb.

mapMapa