phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Austrália a Bali s pobytom pri mori

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Úvod:
17-dňový letecký zájazd

Perex:
Poďte s nami do krajiny protinožcov a objavujte so skúseným sprievodcom túto južnú zem. Začneme na východnom pobreží slávnou Veľkou oceánskou cestou a austrálskymi vačkovcami v Grampians, navštívime Ballarat - mestečko hľadačov zlata, červený stred s jeho dominantou monolitom Uluru a nevynecháme ani veľkomestá Melbourne a Sydney s ich naj lákadlami. Na záver zažijeme tradičné Bali a oddych na najkrajšej pláži v časti Nusa Dua.

Program:


1. deň:
Odlet z Viedne do Austrálie, do mesta Melbourne.

2. deň:
Prílet do Melbourne. Po prílete vybavenie imigračných formalít, stretnutie so sprievodcom a presun do hotela.

3. deň:
Hneď ráno sa vydáme po slávnej Great Ocean Road, ktorá je národným dedičstvom Austrálie. Unikátna cesta pozdĺž pobrežia nám otvorí aj tie najskrytejšie zákutia krajiny – Twelve Apostles, London Bridge, Loch Ard Gorge.

4. deň:
Doobeda prehliadka prírodnej rezervácie Tower Hill, kde žijú koaly a emu vo voľnej prírode. Poobede nás čaká Národný park Grampians. Vrcholom bude túra k vyhliadke Pinnacles cez Grand Canyon.

5. deň:
Ballarat – jedinečné mestečko hľadačov zlata. Návšteva „živého dobového skanzenu“ Sovereign Hill, kde vypukla v roku 1851 zlatá horúčka. V Múzeu zlata na nás čaká kópia najväčšieho nájdeného zlatého nugátu na svete. Presun do Melbourne s prehliadkou mesta – jazda historickou električkou, tenisový komplex Australian Open (zvonku), prechádzka štvrťou Chinatown a Federation Square.

6. deň:
Prelet k Uluru. Po príchode do NP Uluru – Kata Tjuta navštívime aboriginské kultúrne centrum, prejdeme sa najzaujímavejšími miestami v blízkosti Uluru. Večer si vychutnáme západ slnka pri Uluru .

7. deň:
Východ slnka nad Uluru a ranná túra tiesňavami skalnatého masívu Kata Tjuta pozdĺž starého aboriginského chodníka a Údolím vetrov. Poobede odlet do moderného mesta Sydney.

8. deň:

Dnes na nás čaká prehliadka Sydney. Úchvatné scenérie Sydney Opera (zvonku) a Sydney Harbour Bridge, spolu s botanickou záhradou a kŕdľami papagájov. Pokračujeme návštevou starobylej časti The Rocks, s množstvom typických austrálskych krčiem, vynikajúcich reštaurácií i vínnych barov. Plavba loďou v prístave a návrat ho hotela.

9. deň:
Prieskum východného pobrežia Sydney – skalnaté útesy Watsons Bay, kúpanie na známej Bondi Beach. Poobede návšteva Chinatown, prípadne voľný program spojený s prehliadkou Námorného múzea či Akvária v zátoke Darling (fakultatívne).

10. deň:
Čaká nás celodenný výlet do oblasti prírodných krás Modré hory (UNESCO) – skalný útvar Tri sestry, vodopády Wentworth. Pokračujeme nenáročnou prechádzkou kaňonom s mohutnými eukalyptami v oblasti prírodných krás bez davov turistov. Večerný návrat do Sydney.

11. deň:
Letecký presun na Bali – ostrova bohov a tisícich farieb. Po prílete presun transferom do oblasti Nusa Dua, kde sú jedny z najkrajších pláží na ostrove. Individuálne voľno a oddych na pláži.

12. deň:
Individuálne voľno a oddych na pláži.

13. deň:
Zažijeme tradičné Bali. So sprievodcom sa vydáme na prieskum vnútrozemia ostrova. Prejdeme sa po ryžových poliach, uvidíme miestnych farmárov pri práci, navštívime jeden z najdôležitejších chrámov na ostrove Ulun Danu. Naučíme sa zjednávať ceny na miestnej tržnici a ochutnáme miestne exotické ovocie. Na záver nás čaká kúpanie pri vodopáde Banyumala.

14. deň:
Individuálne voľno a oddych na pláži.

15. deň:
Individuálne voľno a oddych na pláži.

16. deň:
Transfer na letisko a odlet do Európy.

17. deň:
Prílet do Viedne.Doprava:
Letecká z Viedne


Ubytovanie:
3* hotely v Austrálií / Pioneer Lodge Uluru / 4* hotel na Bali s raňajkami

Stravovanie:
Bez stravy / raňajky na Bali

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom z Viedne. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Vnútroštátne prelety v rámci programu. Prelet na Bali. Miestne transfery. 8 x ubytovanie v 3* hoteloch,1 x ubytovanie v Uluru Outback Pioneer Lodge, 5 x ubytovanie v hoteli 4* na Bali s raňajkami. Vstupy do národných parkov, Sovereign Hill a múzea zlata, 1 x grilovanie počas zájazdu. Jazdu historickou električkou v Melbourne (verejná doprava), výlet loďou v prístave v Sydney (20 min, verejná doprava). Celodenný zážitkový program na Bali. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne vstupy a aktivity (odporučí sprievodca na mieste). Príplatok za jednolôžkovú izbu 780 EUR. Administratívny poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum do Austrálie 20 EUR. Cestovné poistenie.