Ars Dardilly - Annecy - Ženeva - Mont Blanc - Turín

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program zájazdu: 

1.deň:

 ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer cez územie Rakúska a Talianska do Turína, ubytovanie.  

2.deň: 

Toríno - ranná svätá omša v areáli Valdocco, Bazilika Panny Márie pomocnice kresťanov, modlitby pri hrobe Don Boska a sv. Márie Mazarello, zastávka v Duomo di Torino, kde je uchované svetoznáme Turínske plátno. Presun do mestečka  Chamonix, ležiaceho na úpätí úchvatného horského masívu Mont Blanc.  Pohľad na majestátne hory, ktoré nájdeme všade okolo, je nezabudnuteľný a len máločo sa mu vyrovná. Ak Vás láka výhľad z vtáčej perspektívy, zvolte výstup lanovkou na vrchol Aiguille du MIdi až do výšky 3842 m n. morom. Pokračovanie do Annecy, ubytovanie.  

3.deň:

po raňajkách prehliadka Annecy. Kvetinová výzdoba mesta je svetoznáma, jazero s kryštáľovo čistou vodou je oázou odpočinku. Žil tu ženevský biskup sv. František Saleský. Nad mestom sa majestátne týči Bazilika so svätcovým hrobom, je tu pochovaná aj sv. Jana de Chantal. Prehliadka  historického centra mesta Annecy, návšteva miest spojených so životom sv. Františka Saleského. Odchod do mestečka Dardilly - rodisko sv. Jána Mária Vianney, patróna kňazov. Rodný dom, farský kostol kde bol pokrstený. Presun do malebného mestečka Ars, kde J.M.Vianney pôsobil.  Prehliadka múzea, fary a farského kostola, kde bol pôvodne  sv. Ján Vianney pochovaný. Odchod na ubytovanie v oblasti Ženevy, hotelF1 Geneve Saint Julien en Genevois, Route de la Gare, 74580 Viry.  

4.deň:

Po raňajkách prehliadka Ženevy, druhého najväčšieho švajčiarskeho mesta. Rozprestiera sa v malebnom prostredí, kde zo Ženevského jazera vyteká rieka Rôna. Z mesta je za dobrého počasia vidno zasnežený Mont Blanc, najvyššiu horu Európy /4807 m/, vzdialenú asi 70 km. Palác národov – sídlo OSN, románsko-gotická Katedrála sv. Petra z 13. stor., historická radnica a mestská zbrojnica. Presun na letisko, odlet do Viedne o 17.35 hod. Po prílete transfer do Bratislavy. 


V cene je zahrnuté:

letenka Ženeva - Viedeň, lux bus, 3 x ubytovanie s raňajkami,  duchovný doprovod, sprievodca


V cene nie je zahrnuté:

servisné poplatky 99,- €,  transfer  z letiska Viedeň 8,- €, mestská taxa, platí sa na mieste, vstupy, lanovka na Mont Blanc, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €


Možný príplatok:  

- poistenie liečebných nákladov v zahraničí 4,32 € - aj poistenie storna zájazdu:  krytie do výšky 80 % storno poplatku, cena   8,- €