phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Arménsko v celej svojej nádhere De Luxe - poznávací zájazd

Arménsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Program:
1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Arménska – Jerevan (je o 29 rokov starší než Rím), transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

2. deň: raňajky, navštívime Chrám nebeských anjelov Zvartnots (UNESCO) zo 7. st. a jediný zachovaný pohanský chrám zasvätený bohu Slnka v Garni nad hlbokým kaňonom. Na obed sa posilníme autentickým arménskym jedlom a uvidíte prípravu tradičného chleba lavaš. Po zastávke pri oblúku Charents s výhľadom na Ararat prejdeme k unikátnemu skalnému chrámu sv. Gegharda (UNESCO), ktorý bol založený sv. Gregorom Osvietiteľom. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3. deň: raňajky, dnes navštívime Dilijan - oblasť nazývanú aj „arménskym Švajčiarskom“. Prehliadka kláštorného komplexu Haghartsin (11.-13.st.). Ďalej pokračujeme k najväčšiemu vysokohorskému jazieru Euroázie – Sevan a kláštoru Sevanavank. Deň zakončíme v oblasti Artsakh, v hlavnom meste Náhorného Karabachu – Stepanakert. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

4. deň: raňajky, prehliadka Stepanakertu, (dnes je to už moderné mesto). Symbolom je monument Papik – Tatik (dedko a babka), stvárňujúci vôľu žiť a vieru v tradičné hodnoty. Pri prechádzke centrom uvidíme prezidentský palác, budovu parlamentu, vlády, kamenný most Mazi zo 17.st. a miestny trh. Popoludní navštívime oblasti Gandzasar (Hora pokladov) v centre Karabachu, kde leží aj rovnomenný kláštor (13.st.), ďalej aj zaujímavú Jaskyňu levov a aj jedno z bývalých hlavných miest Arménska – Tigranakert. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň: raňajky, program začneme v Karahunj - Zorats Karer (arménsky Stonehenge - Observatórium staré 7500 rokov). Popri prírodnom zázraku Diablov most v kaňone rieky Vorotan sa dostaneme do výšky 2100 m ku kláštoru Tatev (9.-13. st.) a to najdlhšou lanovkou sveta (5,7km). Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, prehliadka kláštora Noravank (13. stor.), a ochutnávka vína v Areni. Vrcholom dňa bude biblická hora Ararat viditeľná už z diaľky. Návšteva chrámu Khor Virap, ktorý sa nachádza pri jej úpätí. Po ceste sa zastavíme aj v najväčšom náboženskom centre Arménska – Katedrále Etchmiadzin (UNESCO), kde sú uchované mnohé relikvie a medzi nimi i kopija, ktorou bol prebodnutý ukrižovaný Kristus. Po príchode do Jerevanu ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

7. deň: raňajky, celodenná prehliadka metropoly Jerevan. Námestie republiky, univerzita, pamätník Matka Armenia, parlament a prezidentský palác, pamätník postavený obetiam genocídy z roku 1915 a depozitár starovekých manuskriptov Matenadaran. Múzeum ukrýva zbierky literatúry, vzácne dokumenty, mapy a ďalšie umelecké diela. Stihneme i komplex Cascade (múzeum moderného umenia) s modernými sochami umiestnenými v parku s fontánami. Na záver dňa návšteva destilérky svetoznámeho arménskeho brandy Ararat (degustácia dvoch druhov) s možnosťou nákupu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

8. deň: raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Viedne.Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprch, WC) v 3* hoteloch.


Oficiálna kategória:
***


Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Jerevan a späť.

Ostatné:
doprava autobusom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, slovenský sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Príplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.