phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Alžírsko na doraz s all inclusive

Alžírsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe, ale v severnej Afrike. Európa bola pre Rimanov nepodstatná, zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku. Na druhej strane Alžírska sa ponoríme do abesolútne divokej Sahary, kde vládne silnejší a spravodlivosť je čistá. Modré turbany Turageov, ktoré poznajú každé zrnko piesku.

1. deň:
Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojím francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou.

2. deň:
Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

3. deň:
Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

4. deň:
Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatich saharských miest pod patronátom UNESCO.

5. deň:
Prehliadka údolia Mzab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

6. deň:
Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

7. deň:
Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

8. deň:
Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s naším sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

9. deň:
Transfer na letisko a odlet/prílet domov, alebo pokračovanie na juh krajiny. Smerujeme k líbyjským hraniciam do oázy DJANET.

10. deň:
Našimi prenajatými džípmi smerujeme do málo navštevovanej časti Sahary. Uvidíme kaňon D´In Djarena, široké údolie EL Biredj, oranžové duny Moul el Naga, skalné umenie v In Zouatane, červené duny Tin Merzouga, maľby v Oued Amais.

11. deň:
Návrat do Djanet. Posledné suveníry, datle, fotky a posledná večera. Kúpite si cheche?

12. deň:
Odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa:
 • medzinárodnú letenku
 • vnútroštátne prelety v rámci Alžírska
 • ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách*
 • alžírske all inclusive stravovanie ( plná penzia a nealko nápoj ku každému hlavnému jedlu, pitný režim 1l balenej pitnej vody denne)
 • letiskové transfery v Alžírsku
 • program podľa popisu
 • vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií
 • miestne dane a poplatky
 • slovenského sprievodcu
 • organizačné zabezpečenie víz
 • asistenčné služby CK
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, cestovné poistenie