phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Adventný Záhreb s prenocovaním

Chorvátsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis, poloha:
V dvadsiatke najkrajších adventných trhov v Európe sa 3x po sebe zaradil na prvé miesto ZÁHREB. A to po takých mestách ako nemecký Aachen, Drážďany, či Kolín nad Rýnom, rakúska Viedeň, ale aj stovežatá Praha, Budapešť či portugalská Madeira! Pozývame práve Vás, aby ste sa šli na vlastné oči presvedčiť. Záhreb je nádherný v každom ročnom období a má čo ukázať svojím návštevníkom. Jeho trhy sú rozptýlené po celom meste ozdobenom nádhernými svetlami a dekoráciami. Spája sa s nimi slávnostná a priateľská atmosféra, početné podujatia, tradičné špeciality. Nechýba ani útulná, vyhrievaná, krytá hala, ktorá vás ochráni pred treskúcou zimou, obrovský vianočný stromček i svetelná fontána. Záhreb sa tiež chváli tým, že netrpí neduhmi, ktoré sužujú trhy iných európskych (hlavných) miest – preplnenosťou a premrštenými cenami. Prezriete si hlavné námestie v meste - Námestie Bana Josipa Jelačića a Európske námestie, park Zrinjevac, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest v Záhrebe. V lete je oázou pokoja a oddychu, počas sviatkov pripomína zimnú krajinu zázrakov.

Program zájazdu:


1. deň:

Odchod 8.12. v nočných hodinách,cesta nonstop s bezpečnostnými zastávkami každé 3-4 hod. Príchod v ranných hodinách.


2. deň:

9.12. Prehliadku začneme na námestí sv. Marka a kostola sv. Marka, katedrály Nanebovzatia Panny Márie, SABOR-chorvátsky parlament, uvidíme vežu Lotrščak, ktorá je poslednou zachovanou vežou bývalého opevnenia. Návšteva adventných trhov na Námestí bána Josipa Jelačića a v okolitých uličkách, ochutnávka tradičných špecialít. Odchod v podvečerných hodinách so zastávkou v Čazme, vysvietenej rozprávkovej krajinke, Čazma je malé mestečko, ktoré neleží pri mori, ale neďaleko Záhrebu a známe skôr svojim folklórom. Ubytovania a nocľah v Záhrebe.


3 deň:

raňajky , odchod do Varaždinu, hrad Trakoščan, patrí k skvostom kultúrneho, historického, architektonického a stavebníckeho dedičstva Chorvátska. bol postavený v 13. storočí ako menšia pevnosť. Dnešnú podobu dostal v 19. storočí, keď ho v neogotickom slohu. Vtedajší majiteľ gróf Juraj Drašković ho dal obnoviť na rezidenčný hrad s romantickým parkom a umelým jazerom. Ide o unikátne miesto s jedinečnou krásou, ktoré je skutočným rajom pre všetkých, ktorí chcú tráviť čas v prírode a odhaliť tajomstvá skryté v starých hradných múroch. Je to monument vysokej architektonickej hodnoty, jeho steny zdobia fresky s motívmi poľovačiek, zábavy ako aj motívy, ktoré priťahovali intelektuálne kruhy vo Viedni, Budapešti a Paríži a odhaľujú tajomstvá života vtedajšej vysokej šľachty. Múzejný priestor hradu je rozdelený do štyroch úrovní a niekoľkých interiérových jednotiek - ako sú rytierska a poľovnícka sála, hudobná miestnosť, knižnica, ateliér Juliany Erdödy, ale aj kuchyňa, zbrojnica a väznica. Okrem cenných exemplárov zachovalého nábytku, obrazov a početných praktických predmetov, z ktorých každý rozpráva svoj vlastný príbeh a odhaľuje tajomstvá hradu je veľmi zaujímavá a cenná zbierka zbraní. Zbierka mapuje vojenskú históriu rodiny Drašković a obsahuje asi 300 exemplárov bojových a strelných zbraní a tiež vybavenia od 15. do 19. storočia. Odchod na Slovensko v popoludňajších hodinách, príchod v neskorých nočných hodinách

Poznámka:
Kalkulované pre kolektív 45 platiacich + 3 os. zdarma.

Cena zahŕňa:
- doprava, 1x ubytovanie, 1x raňajky, sprievodca, insolventnosť CK

Cena nezahŕňa:
-komplexné cestovné poistenie, vstup Trakoščan – cca 5-8€/os.