Adventný víkend: Wroclaw- Ksiaz - Swidnica

Dolnosliezke vojvodstvo, Poľsko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

2-dňový poznavací zájazd, počas ktorého spoznáme Wroclaw nazývaný aj „poľské Benátky“,  starobylé mesto Swidnica a tretí najväčší zámok v Poľsku Ksiaz.

Program:


1. Deň:
Odchod z nástupného miesta v Prievidzi o 5. 00 hod. Ďalšie nástupy počas cesty v Partizánskom, Bánovciach nad Bebravou, Trenčíne, Púchove, Považskej Bystrici a v Žiline. Príchod do Wroclawu, hlavného mesta Dolného Sliezska, ktoré vďaka mimoriadnému riečnemu systému rieky  Odry leží na 12 ostrovoch a je popretkávané mnohými kanálmi a má viac ako sto mostov. Vďaka tomu, je označované za poľské Benátky a láka turistov z mnohých krajín. Prehliadku začneme na Tumskom ostrove, najstaršej časti mesta, ktorej dominuje gotická katedrála sv. Jána Krstiteľa s možnosťou vyhliadky na mesto z jej veže. Prejdeme mostom Tumski nazývanym tiež mostom zaľúbených, ktorý je plný visiacich zámkov. Navštívime hlavné námestie Rynek s jedinečnou gotickou radnicou uprostred a kostolom Sv. Alžbety, ktoré je obklopené farebnými meštianskymi domami. V interieroch  Vroclavskej univerzity sa oplatí pozrieť Aulu Leopoldina, najväčšia a najreprezentatívnejšia časť hlavnej budovy univerzity, ide o cenné a jedinečné sekulárne relikvie neskorého baroka. Ďalšie miesto, ktoré stojí za návštevu je Hala Stulecia zo začiatku 20. storočia. Ide o jedinečný multifunkčný priestor pre rôzne výstavy, konferencie, či kultúrno-spoločenské a športové akcie zaradený do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Okolie je obklopené rozľahlým parkom s krásne hrajúcimi fontánami. Počas spoznávania tohto neopakovateľného mesta nám budú po celý čas robiť spoločnosť všade prítomní trpaslíci, ktorých je po meste viac ako 200 a nájdeme ich rôznych činnostiach. Po skončení prehliadky si už každý môže vychutnať predvianočnú atmosféru a miestne špeciality a nakúpiť vianočné darčeky, voľný program, ubytovanie.

2. Deň:
Raňajky, následne odchod do neďalekého mestečka Swidnica, ktoré je známe kostolom Mieru. Na prvý pohľad pôsobí nenápadne, avšak z vnútra je nádherne barokovo zdobený. Patrí medzi pamiatky chránené UNESCO-m aj vďaka tomu, že je najväčším dreveným kostolom v Európe. Okrem kostola si pozrieme i starobilé jadro mesta a prejdeme sa malebnými uličkami.  Pokračujeme na najväčší zámok Dolného Sliezska, Ksia?. Nachádza sa na vysokom skalnatom výbežku v nadmorskej výške 365 metrov a má viac ako 400 miestností, mnohé z nich sú bohato zdobené a asi najkrajšie Maximiliánova sála.  Zaujímavosťou je, že si ho za svoje možné sídlo vybral Adolf Hitler. V tom čase boli pod zámkom vykopané hlboké šachty a tunely, ktoré zrejme mali slúžiť na úschovu cenností a tajných dokumentov. Dnes ich je možné navštíviť. Odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli, 1x raňajky formou bufetu, Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan,služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK, Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:
Vstupné do pamiatok

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 18 Eur/osoba

Komplexné cestovné poistenie: 4 Eur/osoba/zájazd

Nástupné miesta: 
PD, PE, BnB, TN, PU, PB, ZA