phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Adventné trhy v stovežatej Prahe

Praha - Praha, Česko

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Popis a program zájazdu:
Nechajte sa zlákať výletom do adventnej Prahy, zlatého mesta, ktoré si tento prívlastok v čase adventu zaslúži snáď najviac. Magická atmosféra jej ulíc, námestí, krčmičiek, úžasných pamiatok, vychýrených ligotavých vianočných trhov je to, čo nemôžete tento rok zmeškať. Vianočné trhy v Prahe patria právom medzi najkrajšie v Európe a ich história siaha až do 19. storočia. Vianočnú atmosféru dotvára bohatý kultúrny program, rôzne typické české jedlá, stánky s dobrotami a rôznymi originálnymi remeselnými výrobkami, ktoré majú špičkovú kvalitu a umeleckú hodnotu. Žiadny masový tovar, ktorý nájdete v obchodných domoch tu nenájdete. Nemôžeme zabúdať na kulinárske zážitky, ktoré prispievajú k tomu, že sú vianočné trhy v Prahe mimoriadne populárne. Pochutnať si môžete na pečenej vianočnej šunke, na klobáskach, staročeskom trdle, na českom pečive zo sladkého cesta s mandľami a karamelom, kvalitnom varenom vínku alebo výbornom sudovom pive... 

Program zájazdu:
1.deň :
odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Po príchode do "stovežatej Prahy" si prehliadnete najznámejšie pamiatky mesta : Valdštejnské námestie, Karlov most, ktorý je najstarší zachovaný most cez Vltavu, Staromestské námestie - srdce Prahy, známy Orloj, Prašnú bránu,... Neskôr budete mať individuálne voľno na nákupy, na návštevu úžasných vianočných trhoch na Staromestskom námestí, ktoré sa konajú v tradičnom duchu a nájdete tu aj typické české špeciality a ľudové remeselnícke výrobky. Vo večerných hodinách odchod  na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah.
2.deň :
po raňajkách Vás čaká ďalšie objavovanie tejto úžasnej českej metropoly. Prehliadnete si areál Pražského hradu, Chrám sv.Víta, Zlatú uličku, Malostranské námestie... Individuálne voľno na nákupy a návštevu vianočných trhov. Odchod z Prahy v podvečerných hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x  ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Prahy
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / osoba / deň
príplatok za jednolôžkovú izbu
 25 € / osoba/ noc
obojsmerná miestenka
 7 € /osoba (môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
prípadná pobytová taxa
 cca 2 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli)
poplatok za dvojsedadlo
 - 55 € ( v prípade, že chce sedieť jedna osoba na dvojsedadle sama )
nástupné miesta a príplatky:
  Nitra 7 € ( garantovaný zvoz ) Sereď 7 € ( garantovaný zvoz )  Trnava 7 € ( garantovaný zvoz ) Bratislava – bez príplatku.
Odporúčame zameniť si peniaze na české koruny.

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.