phone0904 881 999

mail_outlineinfo@desirea.sk

Ospraveňujeme sa ale zájazd už nie je dostupný.

Vyberte si z podobných zájazdov alebo prejdite na vyhľadávanie.

Vyhľadávanie

descriptionDetaily zájazdu

Rámcový program zájazdu:
Program zájazdu :

1.deň: Odchod v skorých ranných hodinách do Brna ( 2.nástupné miesto ) smer Praha ,cez Nemecko do Francúzska. Ubytovanie v hoteli na predmestí Paríža.

2.deň: Po raňajkách odídeme do centra Paríža - okružná jazda - Eiffelova veža, najstaršia parížska univerzita Sorbona, Pantheon, Luxemburské záhrady, chrám Notre Dame, ktorý navštívime. Okolo ostrova Cité, Justičného paláca, mosta Pont Neuf, Burbonského paláca cez námestie Svornosti a okolo chrámu Madeleine na bulvár Capucines k Múzeu parfumu Fragonard. Tu si môžu záujemcovia môžu vypočuť výklad o histórií a výrobe parfémov s prezentáciou jednotlivých vôni a možnosť nákupov za výhodné ceny ! Ostatní môžu individulálne navštíviť chrám Madeleine. Ďalej prejdeme okolo Opery Garnier a cez námestie Vendome so Slavkovským stĺpom k Louvru - možnosť návštevy najvýznačnejšieho svetového múzea s mnohými starovekými zbierkami tiež so zbierkami farieb v čele s Monou Lisou. Montmartre sa slávnymi kabaretmi ako Moulin Rouge, námestia Pigalle, bazilika Sacré Coeur, námestie Tertre plné kaviarničiek a maľujúci umelcov. Návrat do hotela.

3.deň: Po raňajkách sa vydáme do Versailles - kráľovská rezidencia známa svojim zámkom a záhradami. Návšteva interiéru s mnohými reprezentačnými komnatami, kaplniek, apartmány kráľa Ľudovíta XIV, Zrkadlovou sieňou. Paríž - štvrť La Défense, centrum obchodu a administratívy - návšteva najväčších adventných trhov v oblasti Paríža pozostávajúce z viac ako 350 stánkov na ploche 12.000 m2. Pôjdeme okolo Víťazného oblúka a po Elysejských poliach do štvrti Grand Boulevards na nákupy darčeka napr. V Galeries Lafayete. Možnosť večere ( podľa dohody so sprievodcom na mieste). Nočná jazda Parížom, výjazd na najvyššiu pařížskú Tour Montparnasse a vychutnáme si aj veľkolepé výhľady na nočný Paríž a blikajúcu Eiffelovú vežu . Návrat do hotela.

4. deň: Po raňajkách prejdeme k Eiffelovej veže s možnosťou návštevy tejto parížskej dominanty. Budeme môcť výjsť hore výťahom alebo ísť pešo po schodoch a pozrieme sa na nádherné vyzdobené mesto z vtáčej perspektívy. Počas osobného voľna môžeme navštíviť napríklad rozsiahle adventné trhy na Elysejských poliach a ochutnať tu vin chaude víno a crepes palacinky , charcuterie francúzske údeniny alebo si nakúpiť umelecké a remeselné výrobky. Budeme mať taktiež dostatočne času k návšteve múzeií podľa vlastného výberu - d ´Orsay v budove bývalej stanici so zbierkou umenia 19. a 20. storočia, Centre Pompidou s múzeom najmodernejšieho umenia , Inavlidovne s vojenským múzeum a hrobkou cisára Napoleona , Víťazného oblúku , Pantheonu s hrobmi slávnych Francúzov , Svätej kaplnky , interiéru slávnej parížskej Opery, nákupy vianočných darčekov , posedenie v kaviarni ...s výberom Vám poradí Váš sprievodca na mieste. Popoludní sa všetci zídeme na nábreží rieky Seiny. S Parížom sa môžeme rozlúčiť z hladiny rieky počas plavby po Seine . Vo večerných hodinách odjazd , nočná jazda cez Nemecko .

5.deň: Príchod do Brna okolo obeda , následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v hoteli , 3 x raňajky , sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie, príplatok za 1/1 izbu 80 €/osoba. Predpokladaná čiastka na vstupy je cca 90 €.

Poznámky a informácie:
Spoznajte s nami čaro Vianoc v nezabudnuteľnej atmosfére krásneho Paríža ! Cesta tam bez nočných prejazdov ! Ubytovanie na 1 mieste !