0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie - Maldivy

Oficiálny názov: Maldivská republika, /na Slovensku často aj Maledivy/

Hlavné mesto: Male

Počet obyvateľov: 385 925

Rozloha: 298 km2

Mena: rufiyaa (MVR)

Zloženie obyvateľstva:
Malajci - 98%
Arabi - 1%
Sinhálci 1%

Náboženstvo:
muslimovia (sunniti) - 100 %

Najväčšie mestá:
Male - 70 000 obyvateľov
Hithadhoo - 9 927 obyvateľov
Kulhudhuffushi - 7 774 obyvateľov

Čo je dobre vidieť na Maldivách, najzaujímavejšie turistické ciele:

Baa-Atoll – Veľmi luxusný turistická oblasť, vzdialená od letiska v Male 110 km, na ktorú sa možno dopraviť prevodovom člnom alebo hydroplánom. Baa-Atoll je známy umeleckými remeslami a tiež miestnou folklórnou hudbou. Je to veľmi pokojné miesto, kde máte možnosť vyskúšať si, ako trávil svoje dni Robinson Crusoe. Je ideálnym miestom aj pre potápanie.

Ari-Atoll – Tento atol je druhým najväčším atolom Maldív, ktorý sa delí na severnú a južnú časť a zahŕňa 105 ostrovčekov. Toto miesto je veľmi obľúbeným, predovšetkým pre potápanie a šnorchlovanie.

Addu-Atoll – Všetky ostrovy patriace k tomuto atolu vytvárajú obrazec v tvare kríža. Vnútri tohto kríža sa vyskytuje okolo 25 miest na potápanie, kde možno pozorovať rozmanitosť podmorského sveta. V blízkosti ostrovov sa dá potápať tiež k vrakom lodí. Zvláštnosťou tohto atolu je, že jednotlivé časti sú prepojené mostami. Turisti si môžu vypožičať bicykle a precestovať tak časť Malediv.

Severní-Male-Atoll - Nachádza sa len 10 minút loďou od medzinárodného letiska Male. Ostrov ponúka veľkú radu športových zariadení, ako je napríklad veľmi dobre vybavené potápačské centrum. Laguna je ideálny miestom pre rôzne vodné športy (vodné lyže, windsurfing, katamarán).