0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie - Malajzia

Oficiálny názov: Malajzia

Hlavné mesto: Kuala Lumpur

Počet obyvateľov: 27.500.000

Rozloha: 329.748 km2

Mena: Ringgit (MYR) (MY)

Zloženie obyvateľstva:
Malajci 53,3%
Indovia 7,7%
Čilania 26%

Náboženstvo:
Islám 60%
kresťania 9%
hinduisti 6%
budhisti 19%

Najväčšie mestá:
Kuala Lumpru - 7,81 mil. obyvateľov
Ipoh - 673 346 obyvateľov

Čo je dobre vidieť v Malajzii, najzaujímavejšie turistické ciele:

Kuala Lumpur je hlavným mestom Malajzie je moderným, pulzujúcim veľkomestom. Moderné výškové budovy sa tu striedajú s klasickou starou architektúrou. Určite najznámejšou atrakciou mesta sú bývalé najvyššie budovy sveta Petronas Twin Towers. V meste ďalej stojí za navštívenie Národná mešita, jedna z najvyšších komunikačných veží Menara, ale aj mnoho miestnych kultúrnych a historických pamiatok a samozrejme tradičné trhy a obchodíky. Za odpočinkom sa môžete vybrať do nádherných záhrad Tasek Perdana.

Národný park Kinabalu leží na severe ostrova Borneo v štáte Sabah. Je to skutočne nádherná prírodná rezervácia, ktorá ponúka vynikajúce možnosti viacerých druhou turistiky. Parku dominuje najvyššia hora Malajzie Mount Kinabalu (4 095 m). Je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ostrovy Perhentian sú jedným z najkrajších a turistami najobľúbenejším miestom v Malajzii. Miestne pláže sú skutočne veľmi pôsobivé. Kvôli ochrane prírody sú tu vodné športy obmedzené iba na šnorchlovanie a potápanie. Populárne tu je tiež pozorovanie žralokov. Miestne plážové strediská ponúkajú služby na vysokej úrovni a preto sa sem turisti radi vracajú.

Malacca, mesto na juh od Kuala Lumpuru, bolo založené asi v 15. storočí. A žije tu prevažne čínska komunita. Ale vplyv na miestnej architektúre tu zanechali aj Briti, Holanďania aj Portugalci, ešte s čias koloniálnej éry. Historické centrum ponúka mnoho pamiatok ako napr.: Holandskú radnicu, starú mestskú bránu, alebo kresťanské kostoly.