0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie - Kuba

Oficiálny názov: Kubánska republika

Hlavné mesto: Havana

Počet obyvateľov: 11 075 244

Rozloha: 110 860 km2

Mena: CUP - kubánske peso

Zloženie obyvateľstva:
belosi 51 %
mulati 37 %
černosi 11 %
iní 1 %

Náboženstvo:
katolíci - 85%
protestanti, židia, santería a ostatné spirituálne kulty 15%

Najväčšie mestá:
Havana - 2 300 000 obyvateľov
Santiago de Cuba -  494 000 obyvateľov

Čo je dobre vidieť v Kube, najzaujímavejšie turistické ciele:

Varadero - Najznámejším turistickým miestom s najviac hotelmi je práve Varadero. Nachádza cca 120 km od Havany na polostrove, kde z jednej strany sú biele pláže Karibiku az druhej strany morská lagúna. Nočný život sa tu sústreďuje predovšetkým v hoteloch av niekoľkých diskotékach vo Varadere. Moderné hotelové komplexy, určené len a výhradne pre zahraničných turistov, ponúkajú vysoký štandard ubytovania. V blízkosti Varadera sa nachádza aj veľké množstvo pokojnejších destinácií.

Havana - je aj jednou zo 14 kubánskych provincií. Mesto je na zozname svetových pamiatok UNESCO. Nachádza sa v ňom mnoho pamiatok z koloniálnej éry. Ich stav sa však počas komunistickej vlády veľmi zhoršuje. Nájdete tu mnoho zachovaných historických pamiatok zo Španielskeho obdobia, čisté a priezračné more, ale aj nočný život.

Cayo Coco- je druhým najväčším ostrovom Kuby. Nachádza sa v centrálnej časti pri severnom pobreží a je súčasťou reťaze ostrovov zvaných Jardines del Rey. V dnešnej dobe slúži ostrov výhradne turizmu. Známy je predovšetkým ako luxusné destinácie. Ostrov je známy svojimi plážami s bielym pieskom, koraly vhodnými k potápaním a malými zátokami. S pevninou je ostrov spojený mostom.