0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie Dominikánska republika

Oficiálny názov: Dominikánska republika

Hlavné mesto: Santo Domingo

Počet obyvateľov:  10 095 000 obyv

Rozloha:  48 511 km2

Mena: Dominikánske peso

Zloženie obyvateľstva:
Dominikanci bieli 16%
čierni 11%
miešanci 73%

Náboženstvo:
rímskokatolícke 95%
iné 5%

Najväčšie mestá:
Santo Domingo – 2 080 000 obyv

Čo je dobre vidieť v Dominikánskej republiky, najzaujímavejšie turistické ciele:

Bayahibe
Neveľká rybárska dedina obklopená niekoľkými rozľahlými prázdninovými komplexami a zároveň jedno z najkrajších a najobľúbenejších letovísk ponúka návštevníkom azúrové more a biely piesok. Neďaleko sa nachádza národný park Del´Este pozostávajúci z vápencových terás, ktoré sa formovali milióny rokov, a z jaskýň, ktoré ukrývajú kresby už z dôb pred Kolumbom.

Puerto Plata
Mesto na úpätí hory Mount Isabel de Torres láka návštevníkov nielen malebnou viktoriánskou architektúrou, ale aj starobylou pevnosťou Fuerte de San Felipe a Jantárovým múzeom s expozíciami fosílií hmyzu, plazov, kvetín a listov. Neďaleko mesta je vyhlásená pláž Playa Dorada s belostným pieskom a bohatými možnosťami vodných športov. V blízkosti sa tiež nachádza golfové ihrisko.

Boca Chica
Pôvodne malá rybárska dedinka z 19. storočia sa postupne zmenila na luxusné letovisko s nádhernými plážami s bielym pieskom, tyrkysovou vodou, štýlovými reštauráciami, barmi, klubmi, obchodmi a športovými areálmi. Ponúka široké možnosti dennej zábavy i nočného života, ale je ideálnym miestom aj pre rodiny s deťmi.

Santo Domingo
Hlavné mesto, pôvodne nazývané La Isabela, je miestom, kde vznikla vôbec prvá katedrála, univerzita, kláštor a nemocnica na pôde "Nového sveta". Dnes tu nájdete múzeá, balet, operu, športoviská, čulý nočný život, reštaurácie a výborné nákupné možnosti. Medzi hlavné pamätihodnosti patrí koloniálne jadro starého mesta, pôvodné mestské opevnenie, vyše 15 metrov vysoká kvapľová jaskyňa "Los Tres Ojos", rozsiahla botanická záhrada či dom Krištofa Kolumba. Zaujímavou kuriozitou je presná kópia budovy Bieleho domu vo Washingtone.