0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie Číle

Oficiálny názov:  Čílska republika

Hlavné mesto: Santiago

Počet obyvateľov:  15 200 000

Rozloha: 756.626 km2

Mena: 1 Čilské peso =100 centavos

Zloženie obyvateľstva:
miešanci 92%
Indiánov 7%
ostatný 1%

Náboženstvo:
rímskokatolícke 77%
protestantské 11%
iné 12%

Najväčšie mestá:
Santiago de Chile 4 690 000 obyv.
Concepción 350 000 obyv.
Vina del Mar 322 000 obyv.
Valparaiso 302 000 obyv.

Čo je dobre vidieť v Číle, najzaujímavejšie turistické ciele:

Cementerio General de Chile – jedno z neuveriteľných miest a pre cudzincov jedna z nezabudnuteľných atrakcií, ktorá sa nachádza v Santiagu. Prekrásny cintorín s obrovskými, majestátnymi, prekrásnymi náhrobkami a kameňmi. Našli tu odpočinok známe osobnosti ako bol prezident Salvador Allende, ktorý oslobodil čilských ľudí s pod krutovlády Augusta Pinocheta, Arturo Alessandri ďalší prezident Čilskej republiky, či diplomat Orlando Letelier alebo José Manuel Balmaceda či už spomínaná folklorna speváčka Violeta Parra a mnohí ďalší.

 Moai – úchvatné obrovské sochy, ľudské postavy vytesané zo skaly, ktoré sa nachádzajú na Veľkonočnom ostrove. Takmer všetky moai majú oproti telu obrovské hlavy. Hlava je až o tri – pätiny väčšia. Vznikli medzi rokom 1250 a 1500. Takmer polovica je stále v Rano Raraku. Mnohomoaiov bolo prevezených a postavených na kamenné plošiny ahu , ktoré teraz lemujú obvod ostrova.

 El Palacio Cousiño – prekrásny palác, predtým rodinný dom najbohatšej rodiny Cousin-Goyenechea. Vlastnili uhoľnú baňu v Lota, striebornú baňu a Chañarcillo Cousin-macula vinohrady a ďalšie. El Palacio Cousin bol postavený v roku 1870 na rozkaz kráľa Ľudovíta Izidora Cousin Goyenechea pre svoju ženu a šesť detí. Po smrti Luis Cousin roku 1873, prevzala rodinný podnik Dona Izidora Goyenechea a dostala sa medzi osem najbohatších žien na svete v tom čase. Dnes sa návštevníci môžu kochať krásou a prepychom zariadených izieb.