0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Základné informácie Albánsko

Oficiálny názov: Albánska republika

Hlavné mesto: Tirana

Počet obyvateľov: 3 100 000

Rozloha: 28 750 km²

Mena: Leke (ALL); 1 EUR = 139.8 Leke 

Zloženie obyvateľstva:
Albánci - 95%
Gréci - 3%
Rómovia, Macedóni a iný - 0,2%

Náboženstvo:
Islam - 70%
Kresťania (pravoslávni - albánski) - 20%
Katolíci - 10%

Najväčšie mestá:
Tirana 374,801 obyvateľov
Durres 122,034 obyvateľov
Elbasan 100,903 obyvateľov
Vlore 89,546 obyvateľov

Čo je dobre vidieť v Albánsku, najzaujímavejšie turistické ciele:

Berat - nazývané aj mesto tisícich okien. Pri pohľade naň máte pocit akoby ani do tejto krajiny patriť nemalo. Mesto stojí pod prísnou ochranou. Vďaka nej boli staré biele historické budovy s červenými strechami uchránené od prírastku novostavieb. Berat je so svojimi tromi kompaktnými staromestskými časťami, mnohými mešitami a kostolmi jednou z najdôležitejších kultúrnych pamiatok krajiny.

Sarandë - prístavné mesto ležiace na juhu krajiny, neďaleko ostrova Korfu, je jedným z najčastejších cieľov letných dovolenkárov, či už z domova, alebo zo zahraničia. Malé mestečko sa postupne mení na destináciu s mnohými novovznikajúcimi ubytovacími kapacitami. Nájdete tu byzantský kostol Shën Kollë i v krajine veľmi známe Syri i Kaltër. Ide o ústie podzemnej rieky, ktorá sa v danom mieste dostáva na povrch a vytvára priezračne modrý riečny tok.

Butrit - ruiny antického mesta neďaleko Sarandë, ležiace na polostrove, na dohľad od ostrova Korfu. Stopy tu zanechali mnohé kultúry. Spomína sa v dielach mnohých antických autorov. Ako mestské centrum získalo v minulosti veľký vplyv. Vďaka kombinácii tichého okolia a lagúny priťahovalo toto miesto návštevníkov už v 18. a 19. storočí. Môžete tu nájsť akvadukt, divadlo, fórum, baptistérium a mnohé chrámy.