0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Uzbekistan - Perla na Hodvábnej ceste

Úvod:
Uzbekistan, perla na Hodvábnej ceste, spájajúcej kedysi Západ s Východom i Orientom. Mocné a bohaté mestá pôvodnej ríše si zachovali svoju príťažlivosť dodnes. Sú to miesta voňajúce exotikou, miesta, v ktorých to žije. Navštívte s nami kráľovstvo modrej, akoby vystrihnuté z rozprávky - čarovnú krajinu s množstvom prenádherných farebných stavieb. Mozaiky všetkých medres, minaretov a mauzóleí vám vezmú slová.

Deň 1.:
1.-2. deň Letecky do Taškentu (odlet z Viedne), hlavného mesta Uzbekistanu. Prehliadka "mesta kameňa", založeného v 2. storočí p.n.l., význačnej križovatky karaván. Námestie Amira Temura (Tamerlán) a námestie Nezávislosti (zaujímavá a vkusná moderná architektúra), staré mesto - bazár Chors s nádhernou Piatkovou mešitou a medresou Kukeldash, moslimské centrum Chast Imom s medresou Barok Hon a mešitou. Knižnica s unikátnym Osmanovým koránom zo 7.stolročia, považovaným za najstarší na svete. Ochutnáme miestnu špecialitu – plov?

Deň 3.:
Miestny prelet do Urgencha. Presun popod najdlhšie trolejové vedenie na svete z Urgencha do Khivy, mesta ležiaceho 10 km od hranice s Turkmenistanom, na okraji púšte Karakum. Staré mesto Ichon-Qala (mimoriadny komplex pod ochranou UNESCO) opevnené hlinenou hradbou s oblúkovými baštami a bránami. Fantastický obývaný súbor mešít, medres, minaretov, mauzóleí a ďalších stavieb. Pevnosť Ičan-Kala - Kukhna Ark - pevnosť a rezidencia chivských vládcov uprostred vlastných hradieb s mešitou, háremom, väzením. Nádherné pohľady z hradieb a minaretu na staré mesto oživené rezbármi, farbiarňou hodvábu aj drobnými trhovníkmi. Návšteva územia "40 pevností". Pri jednej z nich budeme oddychovať s miestnymi v nádherne vyzdobených jurtách. Príjemný folklórny večer s miestnymi muzikantami - zanôtime si s nimi pri vatre spoločne?

Deň 5.:
5.-6. deň Presun cez Rieku Amudarja a púšť Kyzylkum do Buchary, historicky významného mesta Strednej Ázie s pohnutou históriou. Architektonický súbor Kaljan, 47 m vysoký minaret s mešitou so strechou z 288 kopulí a kapacitou 10 000 veriacich. Medresa Mir-i-Arab, mešita Magok-Attori, Uglubekova medresa a ďalšie. Mauzóleum Izmaila Samani, zakladateľa samanidskej dynastie. Ark - panovnícke mesto v meste z 5.storočia Palác Makhosa - letná rezidencia emíra Alima Chána, Sitorai Mokhi Hosa (palác mesiaca a hviezd). Kráľovstvo modrej ... Možnosť návštevy folklórneho vystúpenia, či vynikajúcich tradičných miestnych kúpeľov – hammamu.

Deň 7.:
7. deň Kvalitným vlakom do Samarkandu, podľa mnohých najkrajšieho mesta sveta. Majestátne a historicky slávne mesto s orientálnou atmosférou. Unikátny architektonický komplex Registan – najkrajšie námestie na svete. Medresa Ugulbeka, Šer Dora a Tilla-Kariho, mohutné brány, portály a minarety. Úchvatná mešita Bibi-Khanym s obrovským pravouhlým námestím a dvorom, prejav lásky k vladárovi však stál hlavného architekta život. Všade nádherné mozaiky a tyrkysové kachličky.

Deň 8.:
8.-9. deň Mauzóleum Guri-Emir s prekrásnou mohutnou kupolou a dvoma minaretmi - náhrobné kamene krypty Tamerlána, Ulugbeka a ďalších významných členov rodiny. Čarokrásny komplex Šach-i-Zinda, centrálny bazár s jedinečnými uzbeckými sladkosťami a „zmenárňou“ s dvakrát lepším kurzom než v banke. Návrat do Taškentu prvotriednym vlakom. Transfer na letisko a návrat domov.

 

Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.


Krajina: Uzbekistan,
Lokalita: Taškent, Samarkand, Buchara, Urgench, Ichon-Qala,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.09890


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.