0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Lisabon letecky

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V popoludňajších hodinách pre záujemcov transfer autokarom na letisko do Viedni / Prahy . Odlet do Lisabonu . Po prílete transfer do hotela , ubytovanie .

2. deň:
Po raňajkách prehliadka najvýznamnejších dominánt mesta - nábrežie s domami obloženými kachličkami azulejos , hrad Sao Jorge s výhľadom na staré mesto a rieku Tejo , starobylá štvrť Alfama , katedrála a rímske divadlo . Prejdeme sa ulicami dolného mesta Baixa s elegantnými obchodmi , výstavnými námestiami a unikátnym secesným výťahom do horného mesta . Popoludní cesta električkou do štvrti Belém s kláštorom sv . Jeronýma v manuelinskej slohu , kde sú pochovaní - moreplavec Vasco da Gama a básnik Luis de Camoes . Pamätník objaviteľov nových krajín a Torre de Belém , predtým veža strážiaca vjazd do prístavu .

3 . deň:
Po raňajkách možnosť návštevy areálu výstavy Expo '98 : druhé najväčšie Oceanárium v Európe , viac ako 8 000 rýb a morských živočíchov , obria vodná nádrž s radom pohľadov, ktoré umožňujú priblížiť sa na dosah žralokom i iným morským živočíchom. Popoludnie možno využiť na návštevu múzeí alebo k nákupom , napríklad Gulbenkianovo múzeum s unikátnymi zbierkami európskeho i svetového umenia . Večer individuálne voľno , prípadne po dohovore so sprievodcom spoločná večera s predstavením typickej portugalskej ľudovej hudby fado .

4 . deň:
Po raňajkách buď individuálne voľno v Lisabone alebo fakultatívny celodenný výlet : kráľovský palác Queluz z polovice 18. storočia , prekrásna ukážka rokokové architektúry . Sintra - bývalé letné sídlo portugalských kráľov ležiace v rovnomennom pohorí uprostred lesov , možnosť prehliadky rozprávkového kráľovského paláca . Odtiaľ jazda na najzápadnejší výbežok Európy - mys Cabo da Roca , vypínajúci sa 140 m nad morom . Cesta po pobreží so zastávkou v prímorskom mestečku Cascais a ďalej cez letovisko Estoril späť do Lisabonu . Večer individuálne voľno .

5. deň:
Po raňajkách individuálne voľno , transfer na letisko , odlet z Lisabonu , prílet do Viedne / Prahy a následný transfer pre záujemcov autokarom do Bratislavy

Poznámky a informácie:
Upozorňujeme na možnosť využiť transfer na letisko v prípade odletu z Prahy ( cena bude upresnená ) . Nakoľko máme možnosť zabezpečenia slovensky hovoriacej sprievodkyne priamo v Lisabone, je možnosť pripraviť samostatnú ponuku aj pre malé skupinky záujemcov v iných termínoch !

Názor CK:
Spoznajte najzápadnejšie hlavné mesto v Európe. Kedže máme v Lisabone slovensky hovoriacu sprievodkyňu vieme zabezpečiť aj individuálne programy s rozdielnou dĺžkou pobytu, kvalitou ubytovania atď. V prípade záujmu sa kontaktujte s nami - ponuku pripravíme na požiadanie.


Krajina: Portugalsko,
Lokalita: Lisabon,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.09721


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.