0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Albánsko - krajina plná priateľstva

Program zájazdu:
Albánsko - dosiaľ nespoznaná krajina, ktorá môže byť pre celý svet príkladom tolerancie medzi náboženstvami, keďže tu žijú bok po boku všetky hlavné albánske náboženstvá- kresťanské, moslimské, pravoslávne. Kajina, ktorú komunistický režim Envera Hodžu, spútal do medzinárodnej izolácie a ktorá sa z neho vymanila v roku 1991. Napriek tomu nám má čo ukázať zo svojej bohatej histórie starých kultúr Illýrov, Byzantíncov, Rimanov aj Grékov, prírodných krás a kilometrov nádherných pláží Jónskeho mora. Nenechajte si ujsť jej historické poklady chránené UNESCO, panenskú divokú prírodu, kde načerpáte veľa energie a využijete aj čas na prechádzky a v prípade dobrého počasia aj na kúpanie sa vo vlnách Jónskeho alebo Jadranského mora.

Deň 1.
Odochod zo Slovenska v ranných hodinách, cesta nonstop cez Srbsko do Macedónie, nocľah.

Deň 2.
Po raňajkách pokračovanie v programe. Cesta okolo Macedónskeho mora Ohrid, chráneneé UNESCO, považované za najstaršie jazero na Zemi. Krátka zastávka v meste Ohrid, ktoré bolo útočiskom žiakov sv. Cyrila a Metoda vyhnaných z Veľkej Moravy, mestom s bohatou historiou (UNESCO) a veľkým množstvom pravoslávných stavieb, kostoly sv. Sofie, Sv. Klimenta a sv. Pantelejmona alebo kostol sv.Jovan Kaneo ze 13.st.. Prehliadka Korçë- považované za najčistejšie mesto Albánska. Ortodoxnú katedrálu Znovuzrodenia Krista z roku 1992 obklopujú mnohé historické budovy ako Mešita Iliaz Bej Mirahorit , prvá Albánska školská budova, Pedestrian Area, Famous albánska - Korçë Beer a galéria. Niekoľko foto-zastávok, fantastické scenérie. Ubytovanie v Gjirokastre. Prehliadka Gjirokastra: centra kultúrnej turistiky Hrad najväčší v Albánsku, Staré Mesto, zbrojné múzeum,, 'mesta tisícov schodov', osmanských vežových domov s typickými strechami pokrytými svetlou bridlicou, drevenými balkónmi a vybielenými kamennými múrmi. Je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO, ako zriedkavý príklad dobre zachovaného osmanského mesta. Nákupy. Návrat do hotela. Nocľah.

Deň 3.
Ráno ppokračovanie v programe. Gjirokastra-Saranda-Butrint. Na ceste pred dosiahnutím vrcholu pohoria zastavenie - výhľad na južnú časť Saranda a navštívte prírodné výtvory Blue Eye ako Syri i Kaltër (Modré oko) pri výnimočnom podzemnom pramemi ostro sýtej (uprostred) a ostro modrej (na okrajoch) farby. Prehliadka Butrint archeologického náleziska, najdôležitejšieho v Albánsku , Je to jedinečný komplex antických zrúcanín (UNESCO), založeného údajne utečencami z legendárnej Tróje. Amfiteáter, Asklepiov chrám či antické opevnenie. Pokračovanie za poznaním Butrint-Porto Palermo-Himarë-DHËRMI-Llogara Pass-Vlore. Prehliadka Porto Palermo hradu Aliho Pašu.Hrad sa nachádza v malom polostrove v nádhernej albánskej Riviére-Jónskeho mora. Niekoľko foto-zastávok na ceste, príroda ponúka úžasnú scenériu. Národný park Llogara - treba prejsť na 1049 metrov nad morom, kde sa dokonale prepletá horská asfaltová cesta v horskom massive nad morom. Príchod a ubytovanie v hoteli 3* vo Vlore. Nocľah.

Deň 4. - 5.
Raňajky a relax na pláži (izbe)v hoteli pri fantastickom Iónskom mori. Nocľah 2x

Deň 6.
Raňajky a pokračovanie v programe.. Vlora-Apollonia, prehliadka - druhé najvýznamnejšie albánske archeologické nálezisko. Prehliadka Durres: Archeologické múzeum, rímske fórum, amfiteáter za najväčší v kraji Okružná cesta mestom Tirana- v hlavnom meste Albánska: Scanderbeg Square + photogrpaghy, Clock Tower, National Museum of History, Pyramída, Matka Theresa, Socha, ex-diktátora dom, BLLOK obytná plocha ex komunistických úradov. Krujë - historické mesto a rodné mesto albánskeho národného hrdinu Gjergj Kastriot Scanderbeg.Scanderbeg múzeum, Etnografické múzeum, Unique Old Medieval bazár, nákupy, fotografovanie. Ubytovanie v Durres hotel 3/4 * Nocľah.

Deň 7.
Relax, v izbe,alebo na plaži. Nocľah.

Deň 8.
Pokračovanie v programe. Shkodër ako druhé najväčšie mesto v Albánii na severozápade - Rozafa hrad, pešie zóny, nova mešita, Kostol sv. Štefana, Olovená mešita, Historické múzeum, Národná fotogaléria Marubi , Katolícka katedrála (Kisha e Madhe)- po rekonštrukcii slávnostne otvorená matkou Terezou, neskôr ju navštívil aj pápež Ján Pavol II., Al-Zamil mešita. Odchod na hranice. Cesta nonstop cez Čiernu horu, trajekt cez Kotor, nocľach v Chorvátsku v hoteli.

Deň 9.
Pokračovanie v ceste na Slovensko s bezpečnostnými zastávkami každé 3-4 hod. Príchod v neskorých večerných hodinách.


Krajina: Albánsko,
Lokalita: Tirana, Drač (Durres), Gjirokastra, Saranda, Llogara,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.09627


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.