0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Pôžitkárske Taliansko

Rámcový program zájazdu:

1.deň
V skorých ranných hodinách odjazd z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) do Talianska . Popoludní príjazd do Soave , centra rovnomennej vinárskej oblasti , historického benátskeho mestečka s hradom a zachovaným opevnením . Prechádzka po mestečku , možnosť nákupu vína alebo posedenie vo vinárni , popr . večera . Ubytovanie v hoteli .

2 . deň :
Dopoludnia prehliadka starobylého stredovekého Bergama ( tzv. Horné mesto s unikátnymi stredovekými a renesančnými pamiatkami a niekoľkými historickými kaviarňami z 15. - 19 . storočia ; UNESCO ) . Prejazd do Piemontu na ryžové plantáže v okolí Vercelli : exkurzie v rodinnej manufaktúre vyvážajúcej najkvalitnejšie ryžu na svete . Degustácia pravého risotta , možnosť nákupu ryže a výrobkov z nej . Pokračovanie do Asti , mesta známeho ľahkým sladkým vínom Moscato d' Asti a šumivými vínami . Krátka prehliadka mesta , voľný čas na ochutnávanie vín , nákupy , popr . na večeru . Prejazd do hotela .

3 . deň :
V Savigliano navštívite biennale Madama La Piemonteisa , festival venovaný hovädziemu dobytku tzv. piemontskej rasy . Ochutnáte miestne špeciality zo vzácneho hovädzieho a prezriete si pôvabné mestečko . Pozriete si aj neďaleké stredoveké Cherasco so šachovnicovým pôdorysom , pútnickým chrámom Madonna del Popolo a starou cukrárňou Barbero a zúčastníte sa najdôležitejšieho talianskeho Festivalu slimákov . Pre záujemcov rezervujeme večeru v osvedčenej reštaurácii ( menu so slimákmi alebo bez slimákov ) . Návrat do hotela .

4 . deň :
Zastávka v mestečku Barbaresco , možnosť nákupu tunajšieho slávneho vína , vyhliadková jazda preslávenou vinárskou oblasťou Barolo , degustácia vína a exkurzia v rodinnej vinárskej firme , prechádzka mestečkom Barolo a možnosť navštíviť Múzeum vína . Neďaleko Alby exkurzia v manufaktúre , kde sa spracovávajú vzácne biele hľuzovky : ochutnávka a hľadanie hľuzoviek v lesíku s trifulau a jeho psom . Popoludní a podvečer prehliadka historického jadra Alby ( pozostatky po starých Rimanoch , stredoveké rodové veže , katedrála ) . Prejazd na ubytovanie pri Turíne . Pre záujemcov návšteva najväčšieho gastronomického nákupného centra na svete Eataly , ktorého súčasťou je aj Múzeum vermutu Carpano a niekoľko reštaurácií . Eataly nie je hypermarket , ale moderná tržnica s výrobkami výrobcov združených v organizácii Slowfood . Naproti stojí slávna avantgardná továreň Fiatu Lingotto z rokov 1916-23 .

5 . deň :
Celodenný pobyt v Turíne , bývalom hlavnom meste Savojska , kráľovstvo Sardínie - Piemont a Taliansko , miliónové metropole kávy a čokolády s širokými bulvármi , historickými kaviarňami a svojráznymi barokovými pamiatkami . Ráno výjazd k bazilike Superga , monumentálnemu barokovému chrámu , v ktorom sa nachádza hrobka sardinsko - piemontských kráľov a z ktorého terasy sa naskytá krásny výhľad na mesto . V centre prehliadka pamiatok so zastávkami pri historických podnikoch ( možnosť ochutnať nugát , karamelky , zmrzlinu , tramezzini , všetko podľa starých receptov ) . Vo voľnom čase si budete môcť prezrieť napríklad Kráľovský palác ( UNESCO ) , Egyptské múzeum ( druhé najväčšie na svete ) , novo otvorenú Savojskú galériu alebo ochutnať piemontské sladkosti v niektorej zo slávnych historických kaviarní a cukrární ( Baratti & Milano , STRATTA , Al Bicerin , san Carlo apod ) . Okolo 21.00 odchod domov.

6. deň :
Popoludní návrat do Brna a potom do Bratislavy.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Už tradičná jesenná cesta za poznaním kultúrnych a gastronomických pokladov Piemontu , jedného z najzaujímavejších regiónov Talianska . Tento rok bez nočného prejazdu na ceste tam a s celodenným pobytom v Turíne. Okrem iného uvidíte tieto miesta: BERGAMO - PIEMONT - SAVIGLIANO - CHERASCO - BARBARESCO - ALBA - TURÍN


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Lombardia (oblasť Milána), Piemonte (oblasť Turína), Abruzzo, Lombardia (Miláno), Piemonte (Turín), Marche, Abruzzo,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 34.09299


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.