0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

MDŽ NA ZÁMKU RÁJEC S KAMÉLIAMI A PIVOVAR ČERNÁ HORA

1- dňový autobusový poznávací zájazd

Poznávacie zájazdy Desirea

Krajina: Česká republika,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.09272


Program :

Odchod zo  Žiliny  o 7,00 hod., po príchode do Rájce nad Svitavou prehliadka zámku, ktorý je nazývaný architek-tonickým skvostom Moravy. Je to zámok francúzskeho typu s jedinečnou architektúrou, ojedinele a prepychovo zariadenými interiérmi, vybudovaný v štýle Ľudovíta XVI. Nachádza sa tu bohatá zbierka orientálneho porcelánu, obrazáreň s dielami slávnych európskych umelcov obdobia baroka a romantizmu, výnimočná knižnica, kaplnka...

 

Zámok je však unikátny aj svojou zbierkou kamélií, nájdete tu viac ako 250 klasických, aj tých menej známych druhov. Brány zámku sa otvárajú výnimočne pred sezónou – len pri tejto príležitosti. Najkrajšie, najvätšie a naj-vzácnejšie exempláre kráľovnej zimných kvetov sa vám predstavia v historických priestoroch zámku, kde sú prekrásne aranžované. Aj prehliadka zámku je iná – v každej miestnosti je sprievodca, ktorý vás oboznámi s histó-riou a súčasne s výzdobou.  V zámockom skleníku si môžete pozrieť pestovanie kamélií a kúpiť sadenice. Výstava je spojená s poradenstvom a ukážkou aranžovania.    

 

 

Presunieme sa do blízkej obce Černá Hora, kde bude voľno na občerstvenie a potom navštívime miestny pivovar, kde sa oboznámime s jeho históriou a výrobnými postupmi, po skončení exkurzie si vybrané produkty môžete  za-kúpiť. História piva z Černé Hory sa datuje od r. 1298 môže sa pochváliť množstvom ocenení z degustačných sú-ťaží.

 

Predpokladaný odchod do Žiliny o cca 17,00 hod.

V cene je doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK

 

Možný príplatok: vstupenky, cestovné poistenie

 

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.