0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Safari - Po Stopách Antilop + Coral Key

Krása v Keni spočíva v jej nespútanej divokej prírode. Odhaľte ju s nami...... 4 dňové safari Tri národné parky Novinka v ponuke

4 dňové safari spojené s pobytom pri mori vo Malindi
Praha – Mombasa – Malindi - Národný park Tsavo East – Národný park Amboseli - Národný park Tsavo East - Malindi - Mombasa – Praha Program okruhu

Deň 1. - Praha - Mombasa
Odlet do Mombasy priamym chartrovým letom cez Zanzibar s technickým medzipristátím v Hurghade. Transfer do Malindi a ubytovanie v hoteli Coral Key **** s programom All inclusive. Nocľah.

2.deň – Malindi – hotel Coral Key ****
Voľný deň pre individuálne aktivity.

3.deň - Národný park Tsavo East
Skoro ráno odchod z Malindi smerom na Kilifi cez Mariakani a Palm Valley do národného parku Tsavo East, kam vstúpite bránou Tsavo River. Tento park sa nachádza na juhovýchode Keni, 240 km od Nairobi pozdĺž západnej strany diaľnice spájajúcou Mombasu a Nairobi. Rozkladá sa na ploche 9065 km štvorcových a tvorí ho otvorená trávnatá savana charakteristická výrazne kopcovitou krajinou sopečného pôvodu a bohatou vegetáciou. V parku môžete vidieť zebry, žirafy, levy, slony, antilopy, byvoly, leopardy a veľa ďalších druhov divokej zvery. Po safari ubytovanie v lodgi Rhino Valley, obed. Neskôr nasleduje popoludňajšie safari. Návrat späť do lodge, večera a nocľah.

4. deň - Tsavo East - Amboseli
Skoro ráno budíček, raňajky a odchod k prameňom Mzima Springs, obľúbenému miestu krokodílov a hrochov. V týchto miestach bolo pod vodou zriadené špeciálne observatórium, aby návštevníci mohli detailne pozorovať podvodný riečny svet. Pramene sú hlavným zdrojom pitnej vody pre Mombasu a dlhé potrubia ju vedú až na pobrežie. Neskôr sa vydáte smerom k NP Amboseli. Príchod do kempu Kibo, obed. Po obede prechádzka parkom, pri ktorej sa budete môcť kochať pohľadom na divokú zver a nádherné scenérie s horou Kilimandžáro v pozadí. Večera v kempe.

5.deň – Amboseli – Tsavo East
Skoro ráno raňajky a odchod z kempu na safari po NP Amboseli. Ďalej budete pokračovať do NP Tsavo East, po ceste obed vo Voi Wildlife. Po poobednom safari ubytovanie v kempe Buffalo. Uvítací koktejl podávaný pri ohnisku pod hviezdnou oblohou. Po večeri sa môžete tešiť na nočné safari.

6. deň – Tsavo East – Malindi
Po raňajkách sa vydáte na prieskum NP Tsavo East tentokrát počas dňa. Tento národný park je jedným z najstarších a najobľúbenejších národných parkov v Keni. Tvoria ho dlhé savany a pláne zarastené krovinami a preteká cez ňu rieka Galana, pozdĺž ktorej vyrastá bujná vegetácia vytvárajúca nádhernú scenériu. V parku môžete vidieť veľké množstvo voľne žijúcich zvierat , ako levy, zebry, hrochy, žirafy, rôzne druhy antilop alebo byvolov. V parku sa nachádza priehrada Aruba, kde sa vyskytujú stáda voľne žijúcich slonov. Príchod späť do hotela v Malindi na obed.

7.-8./9./10./11.deň
Pobyt v hoteli Coral Key **** alebo v hoteli podľa Vášho výberu.

9.-11./12.deň
Ukončenie pobytu a transfer na letisko k odletu z Mombasy späť do ČR chartrovým lietadlom. Zmena programu vyhradená. Pobyt si môžete vybrať v ktoromkoľvek hoteli z našej ponuky v oblasti Malindi.

Informácia k poznávacím zájazdom:
Vyššie uvedené programy sú určené záujemcom o poznanie krás nespútanej prírody plnej divokých zvierat v Keni. Je potrebné počítať predovšetkým s miestnymi podmienkami. Nedotknutosť exotickej prírody je sprevádzaná nízkou úrovňou miestneho rozvoja a malou dostupnosťou obvyklých vymožeností civilizácie. Napr. dodávky elektriny môžu byť veľmi neisté. Rovnako aj možnosti prepravy a program sa môžu meniť v dôsledku zmeny prírodných, klimatických, poveternostných, ale i ďalších miestnych podmienok, a v krajnom prípade si môžu vynútiť aj zmenu časového harmonogramu alebo obsahu programu zájazdu. V navštívených miestach nie sú k dispozícii moderne vybavené nemocnice, banky alebo zmenárne. Ubytovanie je síce jednoduché, ale obvykle s možnosťou sprchy, s ventilátorom alebo klimatizačnou jednotkou. Batožina počas safari môže vážiť max. 10 kg. Zvyšok batožiny je možné ponechať na pobytovom mieste v Malindi (peniaze v hotovosti, šperky ani elektronické prístroje nie sú poistené). Vyššie uvedené programy sú koncipované s ohľadom na to, aby sa ich mohli zúčastniť záujemcovia všetkých vekových kategórií. Napriek tomu je potrebné nepodceňovať fyzickú náročnosť programu. Je treba dodržiavať pitný režim, a v nezbytnej miere hygienu. Pri rozhodovaní o účasti safari je tiež potrebné vziať do úvahy odlišnosti miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, rovnako ako inú kultúru, myslenie a správanie miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov je nutným predpokladom k tomu, aby si mohli ponúkaný program čo najlepšie vychutnať.


Krajina: Keňa,
Lokalita: NP Amboseli, NP Tsavo East, Malindi,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.08869


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.