0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Jordánsko S Deťmi

Spoznajte bohatú históriu tejto krajiny a užite si rodinné chvíle oddychu a relaxu na nádherných plážach. Vyskúšajte si aj s deťmi, či sa naozaj nedá plávať v Mŕtvom mori, objavte skryté tajomstvá púšte a jej obyvateľov. Pozrite sa na miesta, ktoré ste mohli vidieť v mnohých známych filmoch.

1.-2. deň
Odlet z Viedne, prílet do hlavného mesta Jordánska - Ammánu. Čaká na nás prehliadka nádherného mesta plného kontrastov, situovaného na vyvýšenine medzi púšťou a údolím rieky Jordán. Nové a staré štvrte, miestny tradičný trh (souk), miestne kaviarničky, deti budú môcť ochutnať tradičné sladkosti. Pre najmenších je pripravená návšteva detského múzea a lunaparku, pre dospelých Románske divadlo, ammánske múzeum a Citadela.

3. deň
Navštívime mesto Madaba, známe jedinečnou mozaikovou mapou Jeruzalema a Sv. Zeme zo 6. storočia. Cesta pokračuje k biblickej hore Nebo, kde je pochovaný prorok Mojžiš. Presunieme sa do údolia Mŕtveho mora, najnižšie položeného miesta na zemi, okúpeme v teplých vodách najslanšieho mora na svete a zistíme, že v niektorých vodách sa naozaj plávať nedá. Je jedinečným jazerom bez odtoku s dľžkou 75 km a šíkou 17 km a vzniklo asi pred 3 mil. rokov. Aj napriek svojmu názvu dodáva doslova nový život pre tých, ktorí sa v ňom liečia. Na svedomí to má vysoká koncentrácia solí a 21 minerálov a stopových prvkov. 12 z nich nenájdete v žiadnom inom mori.

4. deň
Jordánska púšť Wadi Rum (medzi domácimi známa ako Mesačná dolina) s veľmi nápadným povrchom, červenými pieskovcovými formáciami. Výlet na džípoch po púšti. Ochutnáme tradičný beduínsky čaj a nazrieme do ich sveta a životov. Petra.

5. deň
Celodenný výlet do skalnatého mesta Petra nás zavedie o niekoľko tisícročí v čase. Petra, skalné mesto a najznámejšie archeologické nálezisko v Jordánsku patrí podľa mnohých k novodobým divom sveta. Pre farebné skalnaté územia, ktoré návštevníci uvidia, ju volajú Ružové mesto. Farba skalných útesov je neobyčajne červená a ružová. Do mesta sa dostaneme vstupnou bránou Siq.  Rozprestiera sa medzi strmými údoliami v horách, čo poskytovalo jeho obyvateľom dokonalú ochranu. Scenériu mesta sme mohli vidieť vo viacerých filmoch – Múmia sa vracia, Indiana Jones. Aqaba

6.-8. deň
Relax v prímorskom letovisku Aqaba. Výlet loďou s preskleným dnom. Plávanie, šnorchlovanie, nakupovanie, Posledný deň transfer na letisko a odlet do Európy.

Ubytovanie:
4* / 5* hotely.

Stravovanie:
Polpenzia.

Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny: 20 osôb


Krajina: Jordánsko,
Lokalita: Petra, Ammán, Wadi Rum, Mŕtve More, Madaba, Aqaba,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.08822


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.