0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

To najlepšie z Anglicka - letecky

Takmer 7000 rokov oddeľuje britské ostrovy od európskej pevniny prieplav La Manche. Zdá sa akoby sa tu zastavil čas a jediným pohybom je naša prítomnosť. Prastaré obchodné cesty, monumentálne kamene postavené do kruhu, malebné scenérie striedajúce sa s dramaticky strmými útesmi. Starobylé hrady a panské sídla, vznešene dokonalé zámocké parky a záhrady, strašidelné domy a duchovia. Bohatá história tunajšieho osídľovania neodmysliteľne spojená s mnohými legendami, príbehmi a mýtmi. Anglicko je bezodná pokladnica, ktorú musíme precestovať, nestačí ju iba vidieť. 

NENECHÁME SI UJSŤ:
- Slávni Tudorovci, odvážni Stuartovci, Alžbeta II. a jej rodina

- Romantický anglický vidiek, honosné viktoriánske mesta, tajomne pobrežie

- Kráľovské sídla v Brightone, Londýne a Windsore, gotické katedrály v Yorku a Gloucestri, rímske kúpele v Bath, najstaršia univerzita Oxford

- Najznámejšie prehistorické kamene Európy – Stonehenge, kolmé vápencové útesy 7 Sestier.

- William Shakespeare a Stratford upon Avon, Liverpool a Beatles, Robin Hood a Nottingham, kráľ Artuš, jeho rytiersky guľatý stôl vo Winchestri 

 

Program:


1. deň:
Odlet a prílet do Brusselu. Ubytovanie.

2. deň:
Plavba cez kanál La Manche do Doveru, kde nás Anglicko víta pohľadom na biele kriedové skaliská doverských útesov . Shakespearov útes a scény z tragédie Kráľ Lear, najvyššie vápencové skalné útesy vo Veľkej Británii Seven Sisters . Brighton : prvé anglické prímorské letovisko, ktoré má už od čias Princa Regenta nechvalnú povesť mesta víkendových radovánok. Royal Pavilion, postavený v štýle stavieb indických Mughalov s minaretmi a prepychovým vnútorným vybavením.

3. deň:
Winchester , bývalé hlavné mesto Anglicka a Wessexu, sídlo anglických kráľov. Great Hall a zachovalý okrúhly stôl kráľa Artuša údajne vyrobený čarodejníkom Merlinom. Winchester Cathedral a titul najdlhšej stredovekej kostolnej stavby Európy. Stonehenge (UNESCO), najslávnejšia ale aj najtajuplnejšia stavba na svete . Kruhová megalitická stavba z kamenných blokov, rituálne miesto keltských druidov, hvezdáreň, slnečná pozorovateľňa. Nekonečné dohady o účele tohto magického miesta... Objavíme našu vlastnú teóriu? Anglicko nie je syrová veľmoc, no napriek tomu sa rada pochváli známym syrom cheddar z Cheddar Gorge . Bubnovité bochníky s orieškovou príchuťou vážiace 27,5 kg. Mňam, mňam.. Bath (UNESCO), už Rimanmi vybudované prepychové bazény, turecké kúpele a sauny. Kúpeľné mesto obľúbené starými Rimanmi, neskôr „zhýčkanou“ londýnskou spoločnosťou 19. storočia.

4. deň:
Dôležitá úloha mesta Gloucester v dejinách Anglicka v podobe spísania všetkých pozemkov v kráľovstve do pozemkovej knihy Viliamom I.. 1300 rokov stará gotická Katedrála, kde je pochovaný kráľ Edward II., nakrúcané scény z Harry Pottera. Stredoveký hrad Warwick a Vojna ruží . Henrich VIII. a všetky jeho manželky. Desiatky voskových figurín, oživujúcich prehliadku a život na hrade počas jednotlivých storočí. Zachovaná atmosféra Shakespearovských dôb mestečka Stratford upon Avon, rodiska Williama Shakespeara a zároveň aj miesta jeho posledného odpočinku.

5. deň:
Chester : Mesto strašidiel, prízrakov a čiernobielych domčekov . Eastgate clock, o ktorých sa hovorí, že sú 2. Najfotografovanejším miestom po londýnskom Big Bene. Chester Wall, 3,5 km dlhá stredoveká hradba z červeného pieskovca považovaná za najzachovalejšie mestské opevnenie vo Veľkej Británii. Liverpool (UNESCO): osobité mesto s vlastnou neopakovateľnou tvárou, Albertov dok, The Beatles Story expozícia a múzeum venované štyrom chrobákom – Beatles .

6. deň:
York: najdokonalejšie, stredoveké mesto Anglicka , obohnané hradbami. York Minster najväčšia gotická katedrála v severnej Európe, pavučina úzkych uličiek posiata obchodíkmi a reštauráciami, gotická pevnosť Clifford’s Towers, starobylá ulička The Shambles. Nottingham a  najznámejší hrdina stredovekých legiend, sherwoodsky zbojník Robin Hood . Pri pohári piva sa vrátime do čias nottinghamského šerifa a krásnej Marianny v najstaršej krčmičke Anglicka Ye Olde Trip to Jerusalem , kde sa pivo varí už viac ako 800 rokov.

7. deň:
Oxfor d, odveký rival Cambridge. Bohaté tradície a najstaršia britská univerzita ako synonymum pre britskú vzdelanosť. Kruhová budova Radcliffe Camera (knižnica), najväčšia fakulta v Oxforde Christ Church College, či šálka anglického čaju v kníhkupectve Blackwell. Zámok Windsor , jeden z najväčších obývaných zámkov na svete prestavovaný a rozširovaný viac ako tuctom kráľov a kráľovien, ktorý je v súčasnosti hlavným sídlom kráľovskej rodiny.

8. deň:
Aké by bolo „To naj z Anglicka“ bez ochutnania atmosféry hlavného mesta ostrovov? Londýn (UNESCO) a „povinné“ turistické atrakcie: Buckingham Palace, budovy parlamentu (Houses of Parliament) s presláveným Big Benom, Westminsterske opátstvo, most Tower Bridge, stredoveká kráľovská rezidencia a pevnostná stavba Tower of London. 

9. deň:
Odlet z Londýna do Bratislavy (podľa výberu ráno alebo podvečer).


Krajina: Veľká Británia,
Lokalita: Anglicko,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.08734


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.