0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Moskva - letecky

Program:

1. deň:
Odlet a prílet do Moskvy a stretnutie so sprievodkyňou. Jedna z najdrahších metropol sveta, kde kontrast medzi okázalým luxusom a chudobou možno vnímať na každom rohu, sa nám predstaví počas krátkej autobusovej okružnej jazdy.  

2. deň:
Kremeľ – symbol sily, moci a nedobytnosti cárskeho Ruska. Úplná prehliadka Kremľa , kremeľských chrámov a Zbrojnice, ktorá je najstarším múzeom v Rusku. Hradby z červených pálených tehál ukrývajúce nádherné paláce, prezidentské budovy, jedinečné chrámy vrátane hlavnej ruskej katedrály Nanebovzatia Panny Márie. Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín, 200-tonový zvon Car Kolokol, Car Puška, delo, z ktorého sa nikdy nevystrelilo. Korunovačné klenoty nevyčísliteľnej hodnoty, zlatom pokryté ikony, cárske korunovačné insígnie, cárske koče, odevy a vyrezávaný trón. Jedinečné Múzeum kozmonautiky - interaktívne múzeum, v ktorom ktokoľvek môže zažiť štartovaciu a pristávaciu, ale aj ďalšie fázy vesmírneho letu. 

3. deň:
Moskovské metro: nástenné maľby, mozaiky a obrovské krištáľové lustre. Stanice, postavené počas Stalinovej éry tak, aby vyzerali ako chrámy a paláce. Pešia prehliadka Moskvy: Červené námestie, Chrám Vasilija Blaženého, Mauzóleum V. I. Lenina (vonkajšia prehliadka), obchodný dom GUM a široký prospekt Arbatu s pouličnými umelcami.  

4. deň:
Treťjakovska galéria, jedno z najväčších svetových múzeí, klenotnica ruského výtvarného umenia počínajúc 11. storočím až po súčasnosť. Viac ako 50 000 exponátov. Novodevičij Konvent, komplex s architektúrou zo 16. a 17. storočia, pôvodne postavený ako opevnený kláštor, obklopený tehlovými múrmi s 21 vežami. Dokončili ho v roku 1524 za vlády Vasilija III. Transfer na letisko a odlet domov.


Krajina: Rusko,
Lokalita: Moskva,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.08718


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.