0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

UNESCO pamiatky Španielskeho kráľovstva

Kastília – zemepisný stred Španielska, počiatok vzniku španielskeho národa a kolíska španielskeho jazyka. V srdci tejto krajiny boli napísané podstatné kapitoly španielskych dejín. Tu sa v 11. storočí začala reconquista, tu sa formovali kresťanské sily, aby znovu dobyli južnú polovicu Iberského polostrova. Široké, okrovo sfarbené roviny, dokonale krásne mestá a monumentálne hrady. Poďte s nami a nenechajte si ujsť kraj nesmrteľných postáv Dona Quijota a Sancho Panza!  

1. deň: Odlet a prílet do Madridu, hlavného mesta Španielska. Madrid – epicentrum umenia a od nepamäti magnet umelcov a obchodníkov. Geografi cký stred Iberského polostrova, centrum ríše, nad ktorou slnko nezapadalo, sa nám predstaví počas autobusovej okružnej jazdy.

2. deň: Toledo (UNESCO), pokladnica španielskeho stavebného umenia si našla miesto na skale z 3 strán obmývanej riekou Tajo. Niekdajšie sídlo kastílskych kráľov, bývalé náboženské centrum krajiny, dielňa tvorby maliara, sochára a architekta španielskej renesancie El Greca. Consuegra, oblasť veterných mlynov, hradov, kukuričných polí a rozpovedaný príbeh spisovateľa Miguela de Cervantesa Saavedra o nesmrteľnej dvojici Don Quijota de la Mancha a jeho spoločníka Sancho Panza.

3. deň: Rezidencia San Lorenzo Real de El Escorial v skratke El Escorial. Komplex monumentálnych rozmerov, symbol moci a veľkosti niekdajšej španielskej svetovlády. Kráľovská rezidencia, kostol, kláštor a knižnica vybudované v období najväčšej slávy za vlády Filipa II. Panteón španielskych kráľov, v ktorom sú pochovaní všetci vládcovia spolu so svojimi manželkami (pokiaľ počali následníka trónu). Ávila (UNESCO) a stredoveký ráz života v Kastílsku. Pokojné mesto vynárajúce sa z roviny ako obrovská pevnosť, prechádzka po hradbách považovaných za najmohutnejšie mestské opevnenie v Európe. 2 500 m dlhé, v priemere 12 m vysoké a 3 m široké. 88 veží, šľachtické paláce, panské domy a Plaza Mayor, kde sa kedysi konali býčie zápasy.

4. deň: Hradbami obohnané stredoveké jadro mesta Segovia (UNESCO) a jeho historické poklady. Staviteľský zázrak postavený bez kvapky malty – 894 m dlhý a 28 m vysoký rímsky akvadukt, ktorý ešte do 19. st. zásoboval celé mesto vodou. Kostol San Miguel – miesto korunovácie Isabely II. na kráľovnú Kastílska a Leonu. Slávna mestská katedrála patriaca k najčistejším gotickým stavbám v celom Španielsku a vynikajúci príklad starokastílskych hradných komplexov Alcazár s vežičkami ako z rozprávky, ktorý vraj spoločnosť Walt Disney použila ako vzor pre hrad Šípkovej Ruženky v kalifornskom Disneylande. Kastílsko, druhá najväčšia oblasť Španielska, s najväčším počtom hradov v krajine, z celkového počtu 2000 hradov. Hrad z príbehov Tisíc a jednej noci, Castillo de Coca, sa radí k najkrajším stredovekým pevnostiam v Španielsku. Postavený koncom 15. storočia vplyvnou rodinou Fonseca a prvýkrát obsadený až v roku 1808 napoleonovou armádou.

5. deň: Madrid (UNESCO) a vládnuce dynastie Habsburgov a Bourbonovcov: Puerta del Sol a „kilometro zero“, tzv. epicentrum metropoly, od ktorého sa merajú všetky vzdialenosti a číslujú všetky španielske diaľnice, zvláštna charizma hlavného námestia Plaza Mayor so stovkami balkónov, terás, barov a kaviarní. Dejisko korunovačných ceremónií, osláv a demonštrácii, ale aj popráv a centrum klebiet a intríg. El Palacio Real, Kráľovský palác – obrovský počet komnát, knižnica s najväčšou zbierkou starých výtlačkov, rukopisov, máp a notových zápisov na svete a zbrojnica s kolekciou zbraní z 15. storočia. Hlavná trieda Gran Via a opätovné stretnutie so Cervantesom a jeho hrdinami na námestí Plaza de Espaňa. Na vlastnej koži vyskúšame byť pravými madrilleňos pri večeri v typickom tapas bare (tapas – drobnosti, ktoré dokážu postaviť chuťové bunky do pozoru). Vládzeme pokračovať? Ak áno, nasledujme nášho sprievodcu, ten vie, kam ísť...

6. deň: Madrid a umelecké skvosty: Paríž sa pýši Louvrom, Florencia Uffi zi a madridským svätostánkom umenia je Museo del Prado. Jedna z najstarších a najväčších umeleckých zbierok na svete. Majstri ako Diego Velázquez, Francisco Goya a Hieronymus Bosch. 9000 obrazov, 5000 grafík, 700 sôch... Museo Thyssen – Bornemisza, prestížna galéria významných umelcov od Duccia cez El Greca a Caravaggia až po Schieleho a Rotha. Centro de Arte Reina Sofía – výnimočná zbierka moderného španielskeho maliarstva, ktorého vrcholom je Picassova Guernica. Pre tých, čo považujú futbalové umenie za vzrušujúcejšie ako nadchýňanie sa nad skoro nadpozemskými dielami umelcov, otvára brány domovský štadión kráľa futbalu Real Madrid – Santiago Bernabéu. Silné spomienky, umelecké a kulinárske zážitky a pár španielskych slov si odnášame so sebou... Hasta pronto Espaňa! Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu VIE/ Madrid/VIE, transfer BA/VIE/BA (bez prestupu), transfer letisko/hotel/letisko, autokarovú dopravu podľa programu (okrem prehliadok v Madride 5. a 6. deň), 5x ubytovanie v 4* hoteli v Madride, 5x bufetové raňajky, 1x večera „španielske tapas“, sprievodcu CK, poist. proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Servisné a letiskové poplatky 150 €, za osobu v 1/1 izbe 139 €. NENECHÁME SI UJSŤ: El Escorial, okno do duše Filipa II, Prado, svätostánok umenia, prepych bývalej rezidencie španielskych panovníkov El Palacio Real Prechádzka po hradbách v Ávile, akvadukt v Segovii, pohľad na El Grecovo Toledo Španielska Tisíc a jedna noc na hrade Coco Consuegra – dobrodružstvá dona Quijota v kraji hradov, veterných mlynov, kukuričných polí a viníc Možnosť predĺženia o pobyt v Barcelone – okruh na trase Madrid – Barcelona


Krajina: Španielsko,
Lokalita: Madrid, Castilla La Mancha, Castilla y León, Kastília - La Mancha, Kastília - León,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 34.08686


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.