0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Škótsko - fascinujúca rozmanitosť

Rámcový program zájazdu:

1. deň :
Popoludní odjazd z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto), nočný prejazd cez Nemecko .

2. deň :
Dopoludnia prehliadka Amsterdamu . Podľa časových možností prechádzka loďou po kanáloch . Popoludní sa v prístave Ijmuiden nalodíme na nočný trajekt do Anglicka . Nocľah v štvorlôžkových kajutách . 3

3. deň :
Ráno príchod do Newcastle v severnom Anglicku . Cestou na sever rímsky Hadriánov val s jeho obrannými pevnosťami a stredoveké opátstva Jedburgh Abbey . Ďalej Melrose Abbey , jedno z najkrajších a najbohatších škótskych opátstiev , kde je uložené srdce škótskeho kráľa Roberta I. Potom si prezrieme Abbotsford house , kde dožíval sir Walter Scott a bojové pole Bannockburn pri hrade vo Stirlingu . Ubytovanie s večerou v rodinách .

4. deň :
Ráno odchod na prehliadku Edinburghu - rozľahlý kráľovský hrad strážiaci národnú pýchu Škótov - korunovačné klenoty . Prejdeme sa po hlavnej triede Royal Mile s katedrálou St. Giles a historickými budovami, na ktorej konci je ultramoderná stavba škótskeho parlamentu aj sídlo kráľovnej Alžbety II . - Hollyrood Palace . Večer návrat na ubytovanie , večera .

5. deň :
Ráno odchod do severného Škótska . Návšteva zámku Blair Castle , sídlo vojvodov z Athol . Za najkrajší príklad európskej vojenskej architektúry je považovaná pevnosť Fort George s krásnym výhľadom na záliv . Ďalej k slávnemu jazeru Loch Ness , na ktorého východnom brehu stoja trosky hradu Urquhart Castle . Večer príjazd na ubytovanie v hosteli na ostrove Skye .

6. deň :
Absolvujeme okružnú jazdu ostrovom Skye , ktorý je najväčším ostrovom Vnútorných Hebríd . Čakajú nás prekrásne prírodné scenérie aj rozprávanie o histórii . Prezrieme si záhrady hradu Dunvegan Castle vo fjordovej lagúne , v ktorej dodnes žije cez 300 tuleňov . Ďalej navštívime Museum of Island Life , prekrásne útesy Kilt Rock , tvorené čadičovými stĺpmi a vodopády Lealt falls . Zastávka v hlavnom meste ostrova Portree . Večer návrat na ubytovanie .

7. deň :
Ráno sa preplavíme trajektom z ostrova Skye na pevninu do prístavu Mallaig . Panoramatickou vyhliadkovou cestou prídeme k sústave ôsmich stavidiel Neptune 's Staircase , predstavujúcim najpôsobivejší úsek Kaledónskeho prieplavu . Zastavíme sa vo Fort William , odkiaľ uvidíme Ben Nevis , najvyššiu horu v Británii . Okolo Kinlochlevenských vodopádov prídeme do Glencoe , miesta s impozantnou scenériou a búrlivou minulosťou . Ďalšou zastávkou bude pitoreskná dedinka Luss , ktorá patrí k najkrajším tunajším dedinám . Je situovaná na jednom z najmalebnejších miest na brehu najväčšieho sladkovodného jazera v Británii Loch Lomond . Ubytovanie s večerou v rodinách .

8. deň :
Tajomstvo výroby škótskej whisky odhalíme v pálenici Famous Grouse . Ďalej navštívime mestečko St. Andrews preslávené golfovými klubmi a pôvodnou rybárskou dedinou Crail či Anstruther , kde môžeme ochutnať rybie špeciality . Návrat na ubytovanie , večera .

9. deň :
Pri meste Falkirk si na vlastnej koži vyskúšame supermoderný technický unikát , lodný výťah the Falkirk wheel , ktorý vyzdvihuje prechádzajúce lode do výšky 35 m. Pokračujeme k zámku Drumlanrig , ktorý je už 300 rokov sídlom vojvodov z Buccleuch and Queensberry . Zámok ponúka nielen pútavý prehliadkový okruh , ale aj výhľad na rozsiahlu okolitú viktoriánsku záhradu . So Škótskom sa rozlúčime v Gretna Green , kde sa ročne uskutoční viac ako 4.000 škótskych svadieb . Večer ubytovanie v hoteli pri Yorku . 10. deň : Dopoludnia prehliadka stredovekého centra mesta York , pôsobiaceho ako žijúce múzeum . Úplne unikátna je tunajšia katedrála pýšiaca sa svojou veľkosťou aj najväčším počtom stredovekých malieb na skle . Odtiaľ prejazd do Cambridge. Večer odchod na ubytovanie v hoteli v Londýne .

11. deň :
Prehliadka Londýna - Westminsterské opátstvo , Buckhinghamský palác , parlament , Big Ben , Trafalgar square . Prezrieme si katedrálu sv. Pavla , ďalej Tower s korunovačnými klenotmi a nezabudneme na Tower Bridge . Večer odjazd trajektom Dover - Calais do Francúzska a cez Belgicko a Nemecko naspäť domov.

12. deň :
Večer príchod do Brna a následne do Bratislavy.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Zaujímavý autokarový zájazd ktorý sA po ročnej odmlke opäť vracia do našej ponuky.


Krajina: Holandsko, Veľká Británia,
Lokalita: Amsterdam, Anglicko, Wales, Škótsko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08670


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.