0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Okruh Tureckom

Rámcový program zájazdu:

1. deň
Odchod z Bratislavy v dopoludňajších hodinách - smer Maďarsko , Srbsko .

2. deň
Dopoludnia príchod do Edirne . Ubytovanie v hoteli . Edirne - mesto nazývané brána Orientu , bývalé hlavné mesto Osmanskej ríše a dokonalý začiatok našej cesty po Turecku - prekrásna Selimiye Camii - Selimova mešita , Eski Cami - Stará mešita , Edirnské múzeum s úžasnou archeologickou zbierkou , Mešita s tromi galériami - Üçserefeli Cami . Návšteva bazárov , večerné mesto, nocľah .

3. deň
Odchod k prielivu Dardanely - preplavenie Dardanelskou úžinou z Európy do Ázie , cesta do starodávnej Tróji k prehliadke jednej z najslávnejších svetových archeologických lokalít odkrytých H.Schliemannem . Trójske ruiny - Dom vykopávok , Pithova záhrada , chrám bohyne Atény ( Homérovho Illias , Trójska vojna ) . Odchod do Ayval?k na ubytovanie . Pobrežné rybárske mestečko , centrum výroby olivového oleja , atmosféra zašlých čias , kamenné domy a mestské mešity prezrádzajú grécky pravoslávny pôvod a končia tu svoju plavbu aj lode z gréckeho ostrova Lesbos .

4. deň
Návšteva veľkolepej akropoly Pergamon pohľad z návršia na novodobú Bergame sa radí k najpôsobivejším pamiatkam v Turecku . Prehliadka antického mesta z 2. stol.př.n.l. Akropoly - pôsobivé a neobyčajné divadlo vystavané v 3. storočia pred Kristom s 10.000 sedadlami , slávna knižnica , Trajánov chrám s mramorovými stĺpmi - jediná dochovaná stavba na Akropole z obdobia Ríma , Diov oltár , Asclepion - starodávne lekárske centrum - Asclepiov chrám . SELÇUK - mohutné rozvaliny byzantskej pevnosti a krásna stará bazilika sv. Jána , ktorá údajne ukrýva hrob apoštola Jána , odchod na ubytovanie .

5. deň
Najzachovalejšie antické mesto východného Stredomoria EFES , bývalé významné obchodné stredisko , zrúcaniny starovekého mesta s pozostatkami jedného zo siedmych divov sveta - Artemidinho chrámu , mramorová cesta , Trajánova fontána , Hadriánov chrám , Celsova knižnica , Arkadiova cesta - najveľkolepejšie ulice v Efeze , antické Veľké divadlo , Slávičí vrch - miesto posledného pobytu P. Márie v krásnom prostredí národného parku . Didyma - slávna staroveká veštiareň so zvyškami Apollónovho chrámu , Milet - významné staroveké mesto s Veľkým divadlom , agora a kúpeľmi cisárovnej Faustíny , ktoré boli postavené pre manželku cisára Marka Aurelia . Ubytovanie v oblasti Kuşadas? .

6. deň
Cesta do vnútrozemia . Navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Turecku - AFRODISIAS - areál s mnohými antickými pamiatkami - Afroditin chrám , tetrapylon - monumentálna brána , štadión . PAMUKKALE - prehliadka trblietavo bielych vápencových kaskádovitých jazierok nazývaných Bavlnený zámok - UNESCO . HIERAPOLIS - bývalé vznešené antické mesto s divadlom , kúpeľmi a rozsiahlu antickú nekropolou . Návrat na ubytovanie . 7. deň Pobyt pri mori , individuálne voľno v KUSADASI . 8. deň Prejazd historickým mestom Bursa okolo Marmarského mora do Istanbulu , mesta posiateho kopulami a minarety . Ubytovanie a prvé zoznámenie so Starým mestom a uličkami Zlatého rohu .

9. deň
ISTANBUL - celodenná prehliadka mesta s úžasnou romantickou atmosférou . Prehliadku mesta začneme v štvrti Sultanahmet - na mieste starého byzantského sídliska . Tu je starý Istanbul - pamiatka UNESCO . Aya Sofya - najpôsobivejšia pamiatka starého Istanbulu chrám Božej múdrosti , Modrá mešita , Hippodrom , Yerebatanská cisterna - časť starodávneho akvaduktu a vzrušujúce návšteva Veľkého bazáru - spletité stredoveké centrum , kde je 4500 obchodov pohromade s mešitami , bankami , dielňami a reštauráciami . Návrat na ubytovanie v Istanbule . 10. deň Dopoludnia nás čaká dokončenie prehliadky mesta - paláca Topkapi , plného nádherných umeleckých pokladov . Popoludní odjazd smer Bulharsko - tranzitné ubytovanie .

11. deň
Po raňajkách odídeme na Slovensko . Predpokladaný príchod v nočných až skorých ranných hodinách nasledujúceho dňa .

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Zájazd do krajiny , ktorá je oddávna spojnicou medzi kontinentmi a kultúrami - most medzi Európou a Áziou , kolíska ľudskej civilizácie . Spoznáme nielen historické pamiatky kresťanskej a osmanskej architektúry , nádhernú prírodu vnútrozemia , ale aj prímorské oblasti južného Turecka . Naviac môžeme na mnohých miestach vychutnať atmosféru tureckých bazárov , kaviarní a tureckej kuchyne . Zájazd sme v tomto roku predĺžili o jeden deň pobytu v prímorskom letovisku KUSADASI . Okrem iného uvidíte tieto miesta: EDIRNE - DARDANELY - TRÓJA - AYVALIK - PERGAMON - SELÇUK - EFES - DIDYMA - MILÉT - KUSADASI - AFRODISIAS - PAMUKKALE - HIERAPOLIS - BURSA - ISTANBUL


Krajina: Turecko,
Lokalita: Istanbul, Pergamon, Trója, Efez, Pamukkale, Izmir, Edirne,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08606


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.