0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Škandinávsky okruh

Rýchly popis:

Ubytovanie: 5 x v hoteli

Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky

 

Kodaň - Malmö - Helsingborg - Göteborg - Oslo - Preikestolen - KristiansandDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – tranzit zo Slovenska v popoludňajších hodinách cez územie Českej republiky do Nemecka.

 

2. deň – v skorších ranných hodinách príchod do prístavu Rostock, trajekt do Dánska - prístav Gedser (cca 2 hodiny), v poludňajších hodinách príchod do Kodane, celodenná prehliadka mesta: kráľovský palác Amalienborg, Mramorový kostol, prístav, Palác Christianborg, Katedrála, Radnica, fakultatívne návšteva Kruhovej veže s krásnym výhľadom na mesto, časť Nyhavn, symbol mesta Malá morská víla. Večer ubytovanie v hoteli na okraji mesta.

 

3. deň – raňajky, krátky tranzit do Švédska - presun cez most Oresundsbro. Dopoludnia prehliadka mesta Malmö – hrad, radnica, prístav, námestie Gustav Adolfs torg, mrakodrap Turning Torso – najvyšší mrakodrap v Škandinávii. Presun do mesta Helsingborg, prehliadka: radnica, pevnosť. Po prehliadke presun do hotela v blízkosti Göteborgu.

 

4. deň – raňajky, dopoludnia prehliadka Göteborgu - radnica, športoviská, ktoré preslávili mesto, fakultatívne plavba loďou po okolí centra mesta. Transfer a podvečer príchod do Osla, prehliadka mesta - historická časť mesta, parlament, katedrála, národné divadlo, kráľovský palác, prechádzka v Parku Vigeland s viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa. Ubytovanie v hoteli v blízkosti Osla.

 

5. deň – raňajky, pokračovanie prehliadky Osla: olympijské múzeum Holmenkollen (lyžiarsky areál), múzeá Vikingov, Kon-Tiky, námorníctva. Transfer a večer príchod do hotela v blízkosti Lysefjordu, nocľah.

 

6. deň – raňajky, krátky presun k Lysefjordu – fjord svetla. Turistická vychádzka na Preikestolen (Kazateľnica), ktorá trvá asi 4 hodiny. Preikestolen pripomína kamenný stôl vystupujúci z masívu a týči sa 604 m priamo nad Lysefjordom – návštevníka očarí neopakovateľný výhľad. Ubytovanie vo večerných hodinách v blízkosti nórskeho prístavu Kristiansand.

 

7. deň – raňajky, trajekt z nórskeho prístavu Kristiansand do dánskeho prístavu Hirtshals, ktorý trvá 2 hod. 30 min. Transfer autokarom cez Nemecko a ČR na Slovensko.

 

8. deň – príchod na Slovensko dopoludnia.Cena zahrňuje:
dopravu luxusným autokarom, trajekt, 5x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahrňuje:
Povinné príplatky: komplexné cestovné poistenie 2,55 EUR/os./deň alebo poistenie plus 2,95 EUR/os./deň, pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190,- EUR/5 nocí, miestenka 7,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE, - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM, - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT, - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR. Poznámka: pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti na počte osôb.

Typ stravy:
raňajky


Krajina: Švédsko, Nórsko, Dánsko,
Lokalita: Kodaň, Oslo, Göteborg, Malmö, Preikestolen, Helsinborg, Kristiansand,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08497


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.