0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Slávnosť mladého vína Beaujolais

Program:

 

1. deň:
Odchod z Bratislavy o 19.00 hod. Nočný tranzit do Francúzska s príchodom do Lyonu v dopoludňajších hodinách. 

2. deň:
Prehliadka druhého najväčšieho mesta Francúzska, ktoré je nielen pulzujúcou obchodnou metropolou, ale aj mestom s bohatou históriou. LYON je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO a hlavným strediskom francúzskej gastronómie. Navštívime najväčšiu renesančnú štvrť vo Francúzsku tzv. Starý Lyon s typickými prekrytými pasážami „Traboules“, monumentálnu baziliku Fourviera, tiež Croix-Rousse, štvrť s dielňami tkáčov hodvábu. Nocľah.

3. deň:
Po raňajkách presun do oblasti Beaujeu kde sa už všetko pripravuje na tradičnú slávnosť príchodu mladého vína BEAUJOLAIS. Cestou do mestečka BEAUJEU navštívime jednu z najkrajších francúzskych dediniek, stredoveký OINGHT. Cez ďalšiu typickú dedinku Vaux en Beaujolais, kde sa zastavíme na ochutnávku v miestnom vinárstve, prídeme do mestečka Macon. Poobede sa vyberieme po BEAUJOLAIS ROUTE DES CRUS, cez dedinky Saint-Amour, Juliénas, Fleurie, Chiroubles a všade prítomné vinohrady, prídeme do metečka Beaujeu. Cestou sa zastavíme na prehliadke vinárstva s ochutnávkou vín. V mestečku Beaujeu nás čaká oslava príchodu mladého vína Les Sarmentelles. V cene zájazdu je zarátaný pohár na degustačnú súťaž a vstupenka na tanečný večer. Návrat na ubytovanie v neskorých nočných hodinách. 

4. deň:
Po raňajkách presun do mestečka BEAUNE, ktoré sa nazýva aj hlavným mestom burgundského vína. Navštívime Hospices de Beaune, bývalú nemocnicu pre chudobných, ktorá v súčasnosti slúži ako hotel. Ide o nádhernú stavbu z obdobia vrcholnej gotiky. Návšteva a prehliadka dvoch vinárstiev v oblasti známej najmä pestovaním odrôd Pinot Noir a Chardonnay (napr. apelácie Côte de Nuits, La Cote de Beaune) spojená s ochutnávkou vín. Cestou zo slávnej vinárskej cesty GRAND CRU návšteva malebných vinárskych dediniek VOLNAY a POMMARD (gotická katedrála Sv. Vincenta zo začiatku 13. storočia). Obe sú známe tým, že produkujú iba červené víno. Ubytovanie v Štrasburgu. 

5. deň:
Raňajky. Prehliadka ŠTRASBURGu - katedrála Notra Dame (gotické majstrovské dielo), ktorá bola do 19. storočia najvyššou stavbou celého kresťanského sveta; Rohanský palác – niekdajšie sídlo arcibiskupov z rodu Rohan; najmalebnejšia štvrť starého Štrasburgu The Petite France quarter. Nachádzajú sa tu domy garbiarov, mlynárov a rybárov zo 16. a 17. stor.; gotický kostol Sv. Tomáša.; sídla hlavných európskych inštitúcii – Rada Európy, Európsky parlament, Európsky súd pre ľudské práva. Osobné voľno v meste. Vo večerných hodinách odchod smerom na Slovensko, nočná jazda. 

6. deň:
Príchod do Bratislavy v ranných hodinách. 


Krajina: Francúzsko,
Lokalita: Burgundsko, Vallée du Rhone / Loire, Val de Loire, Alsasko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08433


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.