0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Vínna cesta po Toskánsku

Rýchly popis:

Ubytovanie: 5 x v hoteli

Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky

 

San Gimignano - Volterra - Pisa - Bolgheri - Elba - Montalcino - Pienze - Montepulciano - Siena - FlorenciaDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách príchod do Talianska v neskorých večerných hodinách, ubytovanie v hoteli v blízkosti Florencie.

 

2. deň – raňajky, krátky transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. Ochutnávka najslávnejšieho toskánskeho vína Chianti - najstaršej chránenej značky vína na svete (1716). Presun do mestečka Volterra, ktoré kedysi bolo centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Transfer do hotela neďaleko Pisy.

 

3. deň – raňajky, prehliadka Pisy, známej vďaka šikmej veži Torre Pendente: Námestie zázrakov, ktoré je srdcom Pisy s katedrálou a Baptistériom, Camposanto – monumentálny starý citnorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Transfer do mestečka Bolgheri, kde ochutnáme známe víno Sassicaia. Po ochutnávke relax pri mori, večer krátky transfer do hotela v blízkosti mesta Piombino.

 

4. deň – raňajky, z prístavu Piombino trajekt na ostrov Elba, kde žil 9 mesiacov vo vyhnanstve Napoleon Bonaparte. V meste Portoferraio môžeme vzhliadnuť napr. vežu Linguella, pevnosť Forte Stella, starý vstup do mesta Porta al Mare, Napoleonovu rezidenciu Villu dei Mulini, Villu San Martino, ktorú dala postaviť po smrti Napoleona jeho neter na jeho počesť. Vojenská pevnosť Castello del Volterraio. V popoludňajších hodinách trajekt z ostrova a transfer do mesta Montalcino, kde ochutnáme ďalší skvost toskánskych viníc – víno Brunello. Večer ubytovanie v hoteli.

 

5. deň – kratučký tranfer do Pienze, kde ochutnáme výborný pikantný syr Pecorino. Následne tranfer do mestečka Montepulciano, odkiaľ pochádza lahodné víno Nobile. Po ochutnávke absolvujeme transfer do Sieny. Prehliadka jedného z najpoetickejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Ubytovanie v blízkosti Florencie.

 

6. deň – raňajky, prehliadka Florencie – prechádzka mestom zahrňujúca Michelangelovo námestie, Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio, Dómske námestie s katedrálou Duomo, Galériu Uffizi (nutná rezervácia vopred) s bohatými zbierkami, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno a ďalšie pamätihodnosti. Odchod vo večerných hodinách.

 

7. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.Cena zahrňuje:
dopravu luxusným autokarom, 5x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, ochutnávky vína a syra podľa programu, trajekt, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahrňuje:
Povinné príplatky: komplexné cestovné poistenie 2,55 EUR/os./deň alebo pois¬tenie plus 2,95 EUR/os./deň, pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175,- EUR/5 nocí, miestenka 7,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE, - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM, - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT, - 12,- EUR. Poznámka: pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti na počte osôb.

Typ stravy:
raňajky


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Elba, Toskánsko (oblasť Florencie), Toskánsko (Florencia),
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08385


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.