0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Plavby pre cyklistov - Bike Split

Ak chcete spoznať najkrajšie zákutia členitého a mnohotvárneho pobrežia  Jadranu, plavba loďou je tá najsprávnejšia voľba. Objavovanie nových miest s prekvapujúcou pestrosťou prírody a krajiny, bezprostredný kontakt s morom a jeho zákutiami, intenzívnejšie zážitky, romantika námorníckeho života, to všetko zažijete počas týždňovej plavby.

Lode kategórie A majú kapacitu 22 až 32 osôb, ubytovanie je v 2-lôžkových kajutách so sprchou a WC, strava sa podáva v lodnom salóne, veľká paluba s ležadlami je výborným miestom na opaľovanie a oddych. Počas plavby 3 – 4 hodiny denne sa dostanete každý deň na iné miesto, do inej zátoky, na odľahlé pláže, kde si môžete vychutnať slnenie či kúpanie v krištáľovo čistom mori. Večer loď zakotví v prístave – to je príležitosť na spoznanie mestečiek a prístavov na ostrovoch aj na pevnine – ich zaujímavostí, pamiatok, ale aj zábavy a nočného života. 

PRE CYKLISTOV
Kombinácia plavby s cyklistickým programom s profesionálnym miestnym sprievodcom vám umožní spoznať nielen pobrežie a pláže, ale aj vnútrozemie ostrovov a krásu krajiny a prírody do detailov. Vylodíte sa v prístave, preskúmate zákutia ostrova na bicykli, vaša loď vás zatiaľ čaká na opačnej strane ostrova, aby Vás preplavila na ďalší ostrov s výzvou do ďalšej etapy cyklistického dobrodružstva.

VYBAVENIE
lode kategórie A pre 22 až 32 osôb, lodný salón s klimatizáciou, paluba na opaľovanie, parkovanie auta za poplatok

UBYTOVANIE
2-lôžkové kajuty so sprchou a WC v podpalubí alebo na palube, lôžka sú väčšinou nad sebou, prístelka na vyžiadanie.

STRAVOVANIE
polpenzia – raňajky rozšírené kontinentálne, obed 3-chodové menu. Možnosť doobjednať večere pri minimálnom počte 10 osôb

 

BIKE SPLIT program:

1.    deň: príchod do Splitu, nalodenie okolo 12:00, obed, plavba do Rogoznice. Ľahký cyklistický okruh – 5 km, obtiažnosť 1, typickým mediteránskym mestečkom s hlbokými kultúrnymi a historickými koreňmi. Mestečku dominuje stredoveký kostol sv. Mikuláša so zvonicou v štýle dalmatínskej architekúry, pláže v okolí sú obklopené skalnými a vápencovými útesmi. Nocľah v Rogoznici.

2.    deň: Betina: cyklistická trasa Betina, Vodice – Betina / Murter, 21 km obtiažnosť 2/3. Skoro ráno plavba do Vodíc, malebného mestečka obklopeného množstvom ostrovov a ostrovčekov. Cyklistická trasa vedie cez Tribunj a Tisno do Betiny, rybárskeho mestečka v centre ostrova Murter. Symbolom mestečka je barokový kostol sv. Františka so zvonicou, lodenica v Betine je jedna z najstarších na Jadrane. V reštauráciách si môžete pochutnať na rybích špecialitách, prípadne si vychutnať romantickú večernú prechádzku z Betiny do Murteru (cca 2 km) úzkymi uličkami medzi starými domami s kamennými múrmi. Nocľah v prístave Betina/Murter.

3.    deň: ostrov Pašman, Ugljan, cyklistická trasa Tkon-Preko, 29 km, obtiažnosť 2/3, mierne zvlnená trasa. Po raňajkách plavba do Tkonu, rybárskej dedinky rozloženej na ostrove Pašman a niekoľkých priľahlých malých ostrovčekoch, počas jazdy zvlneným terénom sa otvárajú nádherné pohľady na Kornati a ďalšie ostrovy. Mostom prejdete na ostrov Ugljan, kde vedie trasa starými olivovými a píniovými hájmi do Preka, odtiaľ pokračuje plavba do Brbinja, nocľah v Brbinji.

4.    deň: Brbinj – Sali, Dugi otok, 25 km, obtiažnosť 3. Ranná cyklistická túra z Brbinja do Sali na najdlhšom ostrove Chorvátska Dugi otok, cestou zastávka v zátoke s liahňou rýb a škeblí.  Mestečko Sali s výhodnou polohou, so starobylou aj súčasnou architektúrou, bohatou mediteránskou vegetáciou má nezameniteľnú atmosféru, ktorá priťahuje dovolenkárov hľadajúcich dobrodružstvo, aj tých, ktorí hľadajú kľudné miesto v kontakte s prírodou. Po obede plavba okolo súostrovia Kornati do Tribunja, rybárskeho dalmatínskeho mestečka s kamennými domami a úzkymi uličkami. Pôvodná osada vznikla na ostrove, ktorý bol neskôr spojený s pevninou kamenným mostom,  osada sa ďalej rozrastala  až za hradby slúžiace ako ochrana proti tureckým nájazdom. Búrlivú históriu dokumentuje kostol sv. Mikuláša z r. 1452, pevnosť Jurjevgrad na kopci z r. 1650 a kostol Panny Márie z r. 1435.  Romantická večerná prechádzka, prípadne  večera v niektorej z miestnych reštaurácií je príjemným zavŕšením 4. dňa plavby, nocľah v Tribunji.

5.   deň: Skradin,  9,5 km, obtiažnosť 1. Skoro ráno plavba do Skradinu, miesta, kde sa rieka Krka vlieva do Jadranského mora. Je to výnimočné, romantické dalmatínske mestečko známe pohostinnosťou miestnych obytateľov. Cyklistická túra národným parkom Krka, ktorý sa rozprestiera  na strednom a dolnom toku rieky. Sedem vodopádov vytvára obdivuhodnú scenériu, výnimočné sú najmä dva najväčšie Roški Slap a Skradinski Buk.  K atraktivitám národného parku patria aj historické pamiatky - Františkánsky kláštor na ostrove Visovac a Krčský kláštor. Po obede na palube plavba miestou loďou po národnom parku. Večer možnosť bližšieho spoznania Skradinu s bohatým viac ako 2000- ročným historickým a kultúrnym dedičstvom. Nocľah v Skradine.
6.    deň: Skradin - Bribirske Mostine – Dubrava kod Tisnog -Tribunj -Vodice, 49,5 km, obtiažnosť 3, v prípade nepriaznivého počasia Vodice - Tribunj - Dubrava kod Tisnog –Vodice, 24 km, obtiažnosť 2/3. Po raňajkách pokračovanie v cyklistickej trase smer Dúbrava pri Tisne, typická dalmatínska dedinka s kamennými domami, ulicami, a námestiami, Tisno je náboženské pútnicke centrum Dalmácie. Doporučujeme obed na roľníckom gazdovstve Bonovi Dvor, ktde môžete stretnúť osla – majstra sveta v oslých pretekoch. Popoludní cyklistická trasa pokračuje do Vodíc, jedného z najkrajších miest Dalmácie, blízkosť národných parkov súostrovie Kornati a kaňonu rieky Krka ešte zvyšuje jeho atraktivitu. Mesto žije rušným životom vo dne aj v noci, je miestom konania festivalov tradičnej ľudovej hudby, kultúrnych a zábavných podujatí, nenechajte si ujsť najmä večery s dalmatínskymi á kapela speváckymi súbormi – klapami. Nocľah vo Vodiciach.

7.    deň : Primošten – Zečevo – Rogoznica, 14 km, obtiažnosť 3/4. Po raňajkách plavba z Vodíc do Primoštenu, kde začína cyklistická trasa cez Zečevo do Rogoznice. Po obede loď vypláva opäť do Splitu, kde môžete obdivovať pamiatky, ktoré sú na zozname svetového dedičstva UNESCO, zachované rímske pamiatky s palácom cisára Diokleciána patria k naozajstným skvostom. Nocľah v Splite

8.  deň – raňajky, vylodenie.

 

V prípade priaznivého počasia a podľa možností časového harmonogramu cyklistických túr sa do programu vsúvajú zastávky na kúpanie v zátokách počas plavby na nasledujúci ostrov, pred odchodom alebo po príchode na ďalší ostrov.

Cyklistické trasy sú informatívne,  prispôsobujú sa momentálnym meteorologickým podmienkam a zloženiu a zdatnosti cyklistov v skupine.

Kapitán lode môže zmeniť trasu plavby podľa vývoja počasia.

 


Krajina: Chorvátsko,
Lokalita: Severná Dalmácia, Stredná Dalmácia, Murter, Dugi Otok,
Doprava: Vlastná
ID zajazdu: 15.08353


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.