0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Okruh stredným Talianskom

Program zájazdu

 

1.deň:
v podvečerných hodinách odchod zo Slovenska NON STOP cez Rakúsko do Talianska.

2.deň:
v ranných hodinách príchod do Padovy, významného stredovekého strediska vzdelanosti a umenia, bazilika sv. Antona, Eremitánske múzeá, námestie Prato della Valle, univerzitné budovy, Palazzo del Capitanio, kde bol zostrojený prvý orloj v Taliansku, najstaršia botanická záhrada v Európe z r. 1545 (UNESCO). V popoludňajších hodinách odchod autobusom na ubytovanie v oblasti Rimini, večera.

3.deň:
raňajky, fakultatívne výlet do Ravenny s hodnotnými byzantskými a ranokresťanskými mozaikami (mauzóleum cisára Teodorika, hrob Dante Alighieriho, Palazzo Comunale, Arcibiskupský palác, návrat na ubytovanie) resp. individuálne voľno, večera.

4.deň:
raňajky, fakultatívne výlet San Marino a Santarcangelo di Romagna (San Marino, miništát uprostred Talianska a najstaršia republika na svete – pevnosť, bazilika San Marino, kostol San Francesco; odchod do mestečka Santarcangelo di Romagna - víťazný oblúk, radnica, zvonica, návrat na ubytovanie) resp. individuálne voľno, večera.

5.deň:
raňajky, fakultatívne výlet Frasassi a Urbino (jaskyne Frasassi, jedny z najkrajších a najväčších jaskýň Talianska, presun do Urbina (UNESCO), jedného z najkrajších miest v strednom Taliansku – Piazza della Repubblica, Palazzo Ducale a Národná galéria oblasti Marche, katedrála, Palazzo Albani, rodný dom Raffaella Santiho, návrat na ubytovanie) resp. individuálne voľno, večera.

6.deň:
raňajky, odchod do Florencie (UNESCO). Prechádzka centrom mesta – kostol Santa Croce, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Michelangelova socha Dávid, dóm Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, Galleria Uffizzi, kaplnka Medici. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.

7.deň:
príchod na Slovensko v ranných resp. dopoludňajších hodinách.


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Toskánsko (oblasť Florencie), Veneto (oblasť Benátok), Emilia Romagna, Marche/Abruzzo - Palmová riviéra, Toskánsko (Florencia), Marche, Abruzzo,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.08052


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.