0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Južné Čechy

Rámcový program zájazdu:


1. deň:
Ráno odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) do Třeboně, centra juhočeských rybníkov i krásneho mesta obývaného okolo zámku, ktorý bol posledným sídlom rodu Rožmberkov. Prechádzka centrom mesta s malebným námestím i uličkami plných rybích reštaurácií, zámockým parkom okolo rybníka Svet k jednej z najzaujímavejších stavieb južných Čiech - Schwarzenberskej rodinnej kniežacej hrobke. Popoludní návšteva kráľovského mesta České Budějovice, prehliadka historického námestia, ktoré je najväčším námestím v ČR, ďalej vyhliadka z Čiernej veže, ktorá je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie. Prejazd do malebnej dedinky Holašovice, ktorá bola vďaka zachovalej barokovej architektúre sedliackych statkov zaradená pod ochranu UNESCO. Večer príchod na ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odchod do Jindřichovho Hradca, kde nastúpime na historický parný vláčik a po miestnej úzkokoľajke prejdeme čarovným krajom Českej Kanady až do Novej Bystrice. Odtiaľ sa vrátime autobusom do Jindřichovho Hradca na prehliadku mesta, ktorého zámok patrí k najrozsiahlejším hradným objektom. Prehliadka centra a príjemná prechádzka okolo riečky Nežárky. Vo voľnom čase možnosť prehliadky niektorého zo zámockých okruhov alebo Jindřichohradeckého múzea s Krýzovými jasličkami, najväčším mechanickým ľudovým betlehemom na svete zapísaným v Guinessovej knihe rekordov. Popoludní prejazd na romantický zámok na jazere Červená Lhota známy z mnohých českých rozprávok. Možnosť prehliadky zámku alebo prechádzka okolo zámockého rybníka. Večer návrat na ubytovanie.

3. deň:
Ráno odchod do Českého Krumlova, rozprávkového mesta obývateľného na ohybe rieky Vltavy, ktorému dominuje rozsiahly hradný komplex. Prechádzka mestom vyhláseným pamiatkou UNESCO s úzkymi, krivolakými uličkami lemovanými gotickými a renesančnými domami, okolo kostola sv. Víta, cez centrálne námestie s renesančnou radnicou a Lazebnický most s nádhernými výhľadmi na zámok i rieku Vltavu, stále plnú vodákov, sa dostaneme až na prvé zámocké nádvorie. Voľný čas využijeme na príjemné posedenie či návštevu niektorého z mnohých múzeí a prehliadku mesta zakončíme návštevou zámockého areálu. Možnosť prehliadky niektorej zo zámockých trás a prechádzka cez všetkých päť nádvorí . Popoludní sa vydáme údolím rieky Vltavy do malebnej dedinky Rožmberk s rozsiahlym hradným komplexom a ďalej do Vyššieho Brodu, k Vyšebrodskému kláštoru, založenému r 1259 Petrom Vokom z Rožmberka. Večer návrat na ubytovanie.

4. deň:
Ráno odchod do husitského mesta Tábor. Prejdeme sa krivolakými uličkami Starého Mesta na centrálne námestie s mnohými zdobenými meštianskymi domami, pomníkom Jána Žižku, dekanským kostolom aj radnicou, v ktorej je možné navštíviť Husitské múzeum alebo sa vydať do stredovekého podzemia. Vystúpime na jedinú zachovanú vežu pôvodného hradu Kotnov s nádhernou vyhliadkou na mesto a urobíme si prechádzku k neďalekému pútnickému barokovému chrámu Klokoty. Popoludní sa vydáme k Orlickej priehrade na Orlík, prehliadka zámku so zaujímavou expozíciou zo života rodu Schwarzenberkov aj mnohých poľovníckymi trofejami. Možnosť plavby loďou po Vltave alebo prejazd autobusom až k hradu Zvíkov. Tu program zakončíme prehliadkou tohto starého gotického hradu, ktorý býva nazývaný kráľom českých hradov. Neskoro popoludní odjazd a večer návrat cez Brno do Bratislavy.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Okrem iného uvidíte tieto miesta: TŘEBOŇ o ČESKÉ BUDĚJOVICE o HOLAŠOVICE o KOŠICE o PARNÝ VLÁČIK DO NOVÝ BYSTŘICE o ZÁMOK ČERVENÁ LHOTA o ČESKÝ KRUMLOV o ROŽMBERK o VYŠŠIA BROD o TÁBOR o ORLÍK o ZVÍKOV


Krajina: Česká republika,
Lokalita: Južné Čechy, Juhočeský kraj, Vysočina,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.07972


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.